Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lumie sprzedają się lepiej niż iPhone oraz Samsungi

Lumie sprzedają się lepiej niż iPhone oraz Samsungi

Q! 23 Lipca 2012 10:39

0 0

strategy analytics sprzedaz lumiiSmartfony Nokii z rodziny Lumia sprzedają się lepiej niż iPhone oraz pierwsze telefony Samsunga z systemem Android - wynika z danych Strategy Analytics. Chodzi o pierwsze trzy kwartały od momentu wprowadzenia ich na rynek.

Od IV kwartału 2011 do II kwartału 2012 Nokii udało się sprzedać około 6,9 mln smartfonów z rodziny Lumia - szacuje Strategy Analytics. W porównywalnych okresach Apple sprzedał 3,7 mn iPhone’ów pierwszej generacji (rok 2007), a Samsung - 1,3 mln telefonów z systemem Android (2009).




Biorąc pod uwagę te okresy, zdaniem Strategy Analytics sprzedaż Lumii jest całkiem dobra. Jednak na horyzoncie jest już premiera iPhone’a 5 oraz bardzo dobra sprzedaż Samsunga Galaxy S III. Czy Nokia poradzi sobie z taką konkurencją?

Źródło tekstu: Strategy Analytics, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 1

    12. ~Phi  2012-07-23 11:20:02  host: user-109-243-173-224.play-internet.pl

    To ciekawe, bo jeden telefon Nokia z MeeGo sprzedał się lepiej niż wszystkie Lumie razem wzięte w tym samym czasie. Także porównanie jest mocno naciągane i dęte jak orkiestra strażacka. WP7 nikt nie chce i wcale się nie dziwię. Za rok być może ten system będzie nadawał się do użytku, dziś jest to kiepska zabawka.

  • 4

    13.  2012-07-23 11:32:49

    @4dobre, kolejny myślący że to apple stworzył internet w telefonie :D już chyba w 2000 roku na siemensie korzystałem z internetu, na k750i to już opera i youtube był na okrągło włączone(o muzyce nie wspomnę), a o smartphonach z wm to już zupełnie nie wspomnę :D HTC czy asus, mimo dziwacznego systemu potrafiły więcej niż ktokolwiek mógł by wiedzieć. A co do tematu to te dane pokazują sprzedaż przy starcie systemu, fajne porównanie, pokazuje, że mimo sporego nasycenia rynku i już wyrobionych fanów nowe platformy jak WP mają bardzo dobre początki. to jest bardziej ciekawostka niż jakieś dane dla maniaków.

  • 0

    14.  2012-07-23 11:35:44

    @12 a ty oczywiście posiadałeś telefon z WP :] ...i wiesz doskonale co ludzie chcą :]

  • 1

    15.  2012-07-23 11:38:27

    rain86: tak, Nokia uwielbia żyć przeszłością, jacy to byli kiedyś wspaniali. Faktycznie, niezłe porównanie do polskiej piłki :-) Na FB szczególnie widać, jak Nokia siebie promuje, wklejając zdjęcia 5110.

  • 1

    16. ~klimass  2012-07-23 11:45:47  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    Dla mnie to tak jakby porownywac moje zarobki teraz i sprzed 5 lat, nie dodajac informacji o tym ze jest inflacja... Jak mozna porownywac sprzedaz 2011/2012 ze sprzedaza 2007?

  • 0

    17. ~Miko  2012-07-23 12:51:33  host: z44-08.opera-mini.net

    No właśnie. Nokia powinna utrzymywać trzy systemy: WP, Symbiana i MeeGo. Ja np. wziąłbym Symbiana, gdyby miał np. kompatybilność z appkami z GPlay. MeeGo też mógł być sukcesem. System sterowany przez gesty-to jest to! Ciekawe co będzie jak wejdzie Tizen-którzy producenci będą mieli telefony z nim? Bo jak na razie zapowiada się ciekawie

  • 0

    18.  2012-07-23 13:25:23

    Badanie taktowanie przemilczało na ilu rynkach iphone był dostępny przez te pierwsze 3 kwartały ;)

  • -1

    19. ~krz  2012-07-23 13:31:39  host: cpe-109-197-103-10.docsis.tczew.net.pl

    polecam artykuł z The Register: "It costs $450 in marketing to make someone buy a $49 Nokia Lumia" :) M$ ładuje ogromne pieniądze w to, żeby ludzie kupowali i beta-testowali ich sprzęt, który funkcjonalnie wg. mnie jest gorszy od Nokii N95GB. Jeszcze kilka lat i kilkanaście miliardów $$$ i coś z tego będzie (niektórzy mówili że marketing WP7.5 M$ wlicza w zapoznanie ludzi z Windows8/Metro UI).

  • 1

    20.  2012-07-23 13:32:36

    @wtd - a Lumia na ilu była? Przez pierwsze 2 czy 3 miesiące tylko na 6(?), w dodatku jeden model (Lumia 800). Ale prawda. ;-)

  • 0

    21. ~Plum1973  2012-07-23 13:39:40  host: apn-77-114-53-52.dynamic.gprs.plus.pl

    Noc niestety ale Lumie sa okropnie drogie w zakupie...

  • 0

    22.  2012-07-23 14:09:12

    Nie no dawno tak zmanipulowanej statystyki nie widziałem. Dzisiaj się okazało że model Samsunga za 2,5 tysiąca sprzedał się 2,5x lepiej w krótszym okresie niż wszystkie Lumie naraz, a Oni wyskakują tu z propagandą sukcesu Lumii?

  • 0

    23. ~Johny11  2012-07-23 14:16:54  host: ip-37-209-133-71.free.aero2.net.pl

    @21, chyba w sieci i sklepach, bo nie na alledrogo.

  • 0

    24.  2012-07-23 20:46:52

    lumie sie sprzedja po kosztach. Jaka firma chce tak sprzedawac? team MS & noikia = masakra

  • 0

    25. ~jureks  2012-07-24 11:01:32  host: 193-106-245-140.noc.fibertech.net.pl

    Mam od pół roku SII i żałuję dnia kiedy go kupiłem.Myślałem, że Symbian jest chaotyczny ale Android to dopiero masakra.No chyba , że masz roota.Ale do jasnej ciasnej telefon ma działać tak jak chce od razu a nie , ze mam kombinować i ryzykować utratę gwarancji. Żałuję , że nie kupiłem N9.

  • 0

    26. ~jajo  2012-07-24 11:09:10  host: 77-252-22-1.ip.netia.com.pl

    Oj,dzieci plastiku i taniej podròby iphona,macie te szajsungi,oczy psujecie,szpan na całą wieś,co wy wiecie na temat np.płynności systemu,jakość wykonania?wam we łbie tylko rdzenie,ramy,roku,pixele...SZkoda gadać,brawa dla Nokii za pomysł z MS.Lumie są przepiękne,szybkie i ciągle rozwijane.Ajak kogoś nie stać to krytykuje.Frustraci. Moja 900 chodzi znakomicie,płynniej od s3 i ip4s....

  • 0

    27. ~Kubaaaa  2012-07-24 11:18:51  host: adqv248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jeszcze nie dawno czytałem na telepolis że jest wręcz na odwrót....heh dla mnie to i tak lipa...

  • 0

    28. ~  2012-07-24 11:20:37  host: adqv248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bez sensu.....

  • 0

    29. ~jaax44  2012-07-24 19:20:19  host: afdb110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko że Google nie wpompowało takiej kasy w promocję Androida jak Nokia w WP7! Takie opowieści to można włożyć między bajki.

  • 0

    30.  2012-07-24 22:05:33

    @26 ale IP4S chodzi idealnie plynnie wiec Lumia moze chodzic rownie plynnie, bo plynniej sie nie da.

  • 0

    31. ~  2012-07-25 19:15:56  host: user-109-243-55-151.play-internet.pl

    lumie chodzą plynnie to prawda , ale to dlatego że unifikacja i ograniczenia są bardzo duże , zupełnie odwrotnie jak w androidzie ,mam galaxy taba 1 i lumię 800 I ja wybiorę następny telefon jednak z anroidem pomimo kilku zalet lumii

Dodaj swoją opinię