Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lumia 520 wciąż najpopularniejszym smartfonem z Windowsem

Lumia 520 wciąż najpopularniejszym smartfonem z Windowsem

orson_dzi 27 Stycznia 2016 20:56

6 3

Pomimo ponad dwóch lat obecności na rynku, Nokia Lumia 520 nadal jest najpopularniejszym smartfonem z Windowsem na pokładzie.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych smarfonów z Windowsem, jak nie trudno się domyślić, znajdują się wyłącznie przedstawiciele serii Lumia i na próżno szukać w zestawieniu modeli z wyższej półki. Najpopularniejszymi smartfonami z Windowsem są:
W podziale na producentów, równych nie ma sobie duet Nokia-Microsoft, których smartfony stanowią 96,97% wszystkich urządzeń z Windowsem. Na kolejnych miejscach mamy kolejno HTC (1,21%), Samsunga (0,59%), BLU (0,27%), Huawei (0,26%) oraz innych producentów (0,70%).




Najpopularniejszą wersją systemu Windows stale pozostaje wersja 8.1 (77,7%). Powoli rośnie udział Windowsa 10 Mobile (9,5%). Dalej mamy wersję 8.0 (8,4%) oraz wersję 7.x (4,3%).

Źródło tekstu: AdDuplex; wł     

Dodaj do:

Tagi: windows phone | lumia | nokia | microsoft

w sumie: 22
  • -4

    3. ~Wojtek  2016-01-27 21:17:30  host: user-109-243-224-45.play-internet.pl

    3310 w momencie wejscia na rynek byla przyzwoitym telefonem, 520 to od poczatku byla padaka

  • 0

    4. ~Sk.  2016-01-27 21:20:20  host: d193-205.icpnet.pl

    Tia i dlatego ta padaka jest nadal najpopularniejszym telefonem z WP :-)

  • 2

    5.  2016-01-27 21:29:35

    @Sk. Masz aż dwuletni telefon i nie czujesz potrzeby kupna nowego? Producent płacze, czytając takie wypowiedzi.

  • 1

    6. ~  2016-01-27 21:29:36  host: user-94-254-227-46.play-internet.pl

    To poczciwy i prosty smartfon. Szkoda, że Lumia 640 ma problemy z LTE i MMS w Play, bo ten model jest chyba najkorzystniejszy w relacji cena:jakość

  • 1

    7. ~~~  2016-01-27 21:54:21  host: aeat4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam l520 i zauważyłem od pewnego czasu, że się dusi tzn za mało ramu ma, bo czasami się aplikacje wyłączają, ale ogólnie chodzi ok. Ekran tylko porysowany, po półtora roku użytkowania.

  • 1

    8. ~jarko  2016-01-27 23:06:47  host: cji28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miałem Lumię 520 - świetny telefon dla niewymagających. System 8.1 płynny i stabilny. Niestety w czerwcu wpadł mi do sedesu i już się nie odratował, ostatnio go włączyłem i i nawet podzialal tak dlugo, ze zdazylem zainstalować na nim 10tkę w Insiderze. Niestety za kilka godzin ponownie umarl :( Teraz mam 630. Tez nie żałuję wyboru. :)

  • 0

    9.  2016-01-28 00:48:28

    #Nomedaj: a ja nawet dopiero co kupiłem trzy sztuki 520, jest AF, 4" zamiast patelni, czujnik zbliżeniowy, czujnik oświetlenia, brak pierdół typu NFC czy przednia kamera, dla nas idealny, szkoda tylko że nie na symbianie ;)

  • -3

    10. ~kill640  2016-01-28 00:58:17  host: epr126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lumia 640 nie ma problemów z LTE i MMS u prawdziwego operatora! Jak się korzysta z protezy jaka jest sieć Play to tak masz. Spróbuj chociaż na innej karcie! A sam się przekonasz.

  • 2

    11.  2016-01-28 01:15:24

    To właśnie jeden z problemów WPorażki. Pomijając to, że mieli kiedyś do 3% z hakiem, teraz około 2% (spada!) to nawet wśród swoich własnych klientów te tańsze są najpopularniejsze. U innych to najlepsze modele są symbolem marki, pomagają sprzedać resztę modeli. No, ale po co ci lepsze telefon z WPorażką ? To zdjęć ? Sony, Samsung, LG też mają dobre czy lepsze aparaty. To może do programów i gier ? Tych prawie nie ma na WPorażce. Nawet gdyby ktoś chciał kupić lepszy model to po co ?
    Prawda jest taka, że gdyby w tańszych modelach nie było słabych/przeciętnych aparatów to na WP nie ma sensu kupować drogich modeli. Oczywiście czasami i tam przyda się 2GB, ale system jest ograniczony, ilość i same możliwości aplikacji ograniczone. Spierniczyli początek! Wprowadzili bubel, porzucili użytkowników, lata od premiery do wersji 8, 8.1, a teraz 10 (ciągle nie ma, a to co jest...to jeszcze bubel). Nikt normalny nie czeka wiele miesięcy czy lat na "super wsparcie" i nowość na WP jak możliwość zmiany dzwonka xD
    Nawet jeśli chcieli przejąć Nokię to trzeba było utrzymać Symbiana czy szybko przejść na Andka i jak system będzie tip-top to zastępować np. Andka w swoich modelach porządną wersją WP. Jak można po przejęciu Nokii po sporych możliwościach Symbiana, po starym Windows Mobile stworzyć taką pokrakę jak WPorażka ? Szkoda, bo nie ma silnej konkurencji, ale to ich wina, dzisiaj nawet fani WPorażki mają ich już dość xD
    Niektórzy zatwardziali fani WP (albo przelali błędnie uczucia z Nokii na M$) nawet nie wiedzą jak to wyglądało więc www.youtube.com/watch?v=koy7mJD1vpo Windows Mobile 6.5
    Bardziej to podobne to Androida i pewnie gdyby z WP zrobić wypadkową Androida i Symbiana to Microsoft miałby system nr dwa i był zainstalowany na większej liczbie urządzeń niż iOS. Jedyne co ich ratuje to mała szansa - Windows 10. "Zmuszają" ludzi do przejścia na nowy system (us

  • 0

    12.  2016-01-28 01:17:20

    Bardziej to podobne to Androida i pewnie gdyby z WP zrobić wypadkową Androida i Symbiana to Microsoft miałby system nr dwa i był zainstalowany na większej liczbie urządzeń niż iOS. Jedyne co ich ratuje to mała szansa - Windows 10. "Zmuszają" ludzi do przejścia na nowy system (usługę), może niektórzy głupi kupią urządzenie z WP(czy Windows Mobile chociaż ze starym ma to mało wspólnego).
    Szkoda, że przejęcie Nokii zabiło MeeGo bo razem z Intelem mogliby mieć np. Androida + MeeGo i wtedy nawet z drugim systemem uzyskać wynik taki sam czy lepszy niż MS z WP ;) A tak mamy trzy system, wszystkie z USA, Symbian i Nokia czy nawet Nokia z Androidem i MeeGo byłyby korzystniejsze dla użytkowników.

  • 0

    13. ~  2016-01-28 05:38:32  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    10, Lumia 640 takze ma problem z konfiguracją mms w Plusie. Może i da sie jako to zrobić ale najczęściej zalecają poczekać na win 10, podobno problemu juz nie ma. W Lumii 520 wszystko śmiga nawet w Play. Play generalnie ma problemy z niektórymi smartfonami np . Galaxy S5 neo, problem z rozmowami i problem jest im znany a w Plusie idealnie dziala

  • 0

    14. ~cvb10  2016-01-28 07:47:05  host: n08-01-07.opera-mini.net

    U mnie na Nokii 520 nie moge otworzyc. benchmark.pl
    A na Nokii 3310 nie nam problemu.

  • 0

    15. ~HART  2016-01-28 08:59:30  host: 248-144.beskidmedia.pl

    Lumia 640 LTE w Plusie dziala jak burza. W play moze nie dzialac bo to pseudo siec

  • 0

    16. ~grzech  2016-01-28 09:23:18  host: 31.179.219.170

    Mam 830-kę od pół roku i działa jak nigdy wcześniej żaden tel na androidzie. Ani razu się nie zawiesiła - ba nawet się nie przywiesiła :) Wcześniejsze sony, samsungi czy lg padały średnio po roku. A to głośniczek a to dotyk a to gniazdo ładowania. Wszystkie na gwarancji odwiedziły serwis i z tej przyczyny spróbowałem lumię. Jeżeli wytrzyma te 2 lata bez awarii to z pewnością nie będę wymieniał na nic innego.

  • 1

    17. ~sueshack  2016-01-28 10:31:18  host: 91.199.127.162

    Niech zdycha. Po 12-24 miesiącach w dużej części L520 rozsypują się boczne przyciski (głośność, wyłącznik). Nie prowadziłem dokładnych statystyk, ale obstawiałbym, że problemy są z 20-30% telefonów w mojej firmie. Taka L635 jest znacznie solidniej zrobiona.

  • 0

    18. ~  2016-01-28 10:43:30  host: user-94-254-226-40.play-internet.pl

    @15, jak skonfigurowałeś MMSy w Plusie na Lumii 640?

  • 0

    19. ~no  2016-01-28 11:04:59  host: user-94-254-129-154.play-internet.pl

    Powiem wam że sam mam lumię 435 i nie jest źle. Bardzo dobry dotyk. Aplikacje chodzą płynnie choć jest dwu rdzeniowy. Bateria na średnim użytkowaniu wytrzymuje 3 dni. Jakość rozmów po 3 g bardzo dobra. I dałem za niego 329 zł. Mam go prawie rok. Jedną rzecz jaką zmieniłem w ładowaniu to ładowarkę na taka jaka była fabrycznie w nokii 208. Szybciej się ładuje i mam dziwne wrażenie że bateria trzyma dłużej.

  • 0

    20. ~no  2016-01-28 11:07:27  host: user-94-254-129-154.play-internet.pl

    @6 co do mms w 640 w play, można spróbować zastosować takie ustawienie. I powinno chodzić. Menu_Ustawienia_komórkowe+SIM_Ustawienia karty sim_edytuj APN do MMSów.Jak wejdziesz w to wybierz ikonę kosza na dole i usuń ten apn. Telefon pokaże komunikat że nie będzie możliwe wysyłanie mmsa. Ale tym się nie przejmuj. Potem uruchom telefon ponownie. Do prawidłowego wysyłania musi być aktywny gprs i nie koniecznie aktywna transmisja danych, możesz określić w ustawieniach aby telefon był tylko aktywny na mms. Można to zrobić tak, Wiadomości-ustawienia- ustawienia karty sim- Przesuń pasek w prawo na aktywny, przy potwierdź dostarczenie mms i przy wyślij powiadomienie otrzymania wiadomości mms oraz Zezwól na MMS , gdy dane są wyłączone. Powyższe ustawienie na pewno działa w sieci zielonej.

  • 0

    21. ~q2q2q2  2016-01-28 11:32:09  host: acze241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja mam inną strategię , z sentymentu do symbianowych noki ( gdzie były dobre aparaty w serri N ) przesiadłem się na lumie900 ( porażka - sam telefon jako słuchawka ok , ale jako smartfon nic nie miał i aparat do bani ) , natomiast kolejne 920 , 925 czy 1020 bardzo dobre ( choć 1020 miał problemy z głośnością rozmów ) , aktualnie 930 - już ciut za duży ale tak to śmiga - a windows jak windows 8,1 śmiga , ale 10 to aktualnie porażka i nie polecam na słabsze modele ( na 925 mi muli i się zacina więc niżej będzie gorzej - chyba że dopracują )

  • 0

    22. ~  2016-01-28 14:39:49  host: 078088101235.lomza.vectranet.pl

    A ja mam od czterech lat Lumię 800, na którą się przesiadłem z 6700 (też chyba po czterech latach). Telefon mimo upływu lat śmiga jak nówka. Dopóki nie padnie nie zamienię go na żaden inny!