Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lufthansa chce mieć dalej Internet w swoich samolotach

Lufthansa chce mieć dalej Internet w swoich samolotach

WitekT 28 Grudnia 2006 10:34

0 0

Lufthansa czyni starania, aby zapewnić swoim klientom dostęp do Internetu z samolotów, po tym gdy Boeing ogłosił w sierpniu, że z końcem tego roku przestaje świadczyć taką usługę (Connexion Internet).

Szerzej o rezygnacji Boeinga z programu Connexion Internet pisaliśmy w tej wiadomości.
Lufthansa prowadzi obecnie rozmowy z kilkoma operatorami, które mogłyby zrealizować takie przedsięwzięcie. Jest to dla Lufthansy ważne biorąc pod uwagę fakt, że na 80 eksploatowanych przez nią samolotów długiego zasięgu, 66 zawiera sprzęt zapewniający pasażerom dostęp do Internetu. Sprawa jest pilna, ponieważ wybór nowego dostawcy Internetu będzie się wiązać z wymianą części sprzętu znajdującego się na pokładach samolotów na inny do końca roku.

Luthansa podaje, że jej klienci korzystali do tej pory z dostępu do Internetu 30 tys. razy na miesiąc. Statystyki podają, że w czasie każdego lotu przeciętnie 40 pasażerów korzystało z takiej usługi.

Źródło tekstu: IDG     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~mlody  2006-12-28 11:26:46  host: ip-81-15-216-54.unregistered.net.telenergo.pl

  Niech sie staraja. Ja sam korzystalem z ich hotspotu w samolocie. Calkiem przyjemna sprawa. Nawet ich darmowy portal daje sporo do czytania.

 • 0

  2. ~blom  2006-12-28 13:08:50  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

  hmm... a jaki bedzie koszt 1MB ???

 • 0

  3. ~mlody  2006-12-28 14:17:57  host: ip-81-15-216-54.unregistered.net.telenergo.pl

  Jesli dobrze pamietam to bylo kilkanascie $/euro za caly lot, a kilka za godzine.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet