Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lucent dostarczy kolejną partię sprzętu dla TP

Lucent dostarczy kolejną partię sprzętu dla TP

WitekT 20 Października 2004 10:50

0 0

Lucent Technologies ogłosił, że dostarczył Telekomunikacji Polskiej 2500 szerokopasmowych koncentratorów dostępowych DSL Stinger na potrzeby usług neostrada tp i dostęp do internetu DSL tp.

Koncentratory dostępowe Stinger(r) są przez TP wykorzystywane do świadczenia usług szerokopasmowego dostępu do Internetu w ramach neostrady tp dla klientów indywidualnych oraz dostępu do internetu DSL tp dla klientów biznesowych. Umożliwiają stały i bardzo szybki dostęp do internetu oraz stanowią bazę do wprowadzenia w przyszłości usług triple-play, które dają abonentom możliwość jednoczesnego korzystania z internetu, połączeń głosowych i usług wideo (telewizja przez internet, wideo na żądanie).

Jak wynika z raportu firmy Point Topic, Polska zajęła pierwsze miejsce wśród państw o najwyższej dynamice wzrostu w dziedzinie szerokopasmowego dostępu do Internetu. Od grudnia 2003 r. do 30 czerwca 2004 r. wzrost ten wyniósł 80% powiedział Andrzej Dulka, Dyrektor Handlowy CEE w Lucent Technologies.
Sztandarowym produktem szerokopasmowym w Polsce jest neostrada tp. Liczba jej użytkowników rośnie coraz szybciej, a dzięki możliwościom koncentratorów dostępowych Stinger Lucenta abonenci TP otrzymują coraz szybszy dostęp i coraz bardziej zróżnicowaną ofertę usługową.

TP i Lucent podpisały umowę ramową na dostawy systemów dostępowych DSL w lipcu 2002 r. Umowa była już kilkakrotnie rozszerzana - ostatnie rozszerzenie, do 100 milionów euro, ogłoszone zostało pod koniec września.

Źródło tekstu: Lucent     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet