Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lublin: Play postawi maszt mimo protestów

Lublin: Play postawi maszt mimo protestów

orson_dzi 20 Lutego 2017 21:08

12 2

maszt lublin

Urząd Miasta wydał zgodę na budowę ponad 50-metrowego masztu sieci Play w Lublinie. Na nic zdały się protesty mieszkańców.

Sprawa masztu sieci Play przy ul. Poligonowej w Lublinie ciągnie się od trzech lat. Pierwszy wniosek operatora został odrzucony z powodu braku dojazdu do niego z drogi publicznej. Kiedy już droga się znalazła, zmarł jeden z właścicieli gruntu, przez który przebiegała. Trzeba było poczekać na ustalenie spadkobiercy. Kiedy już udało się dopiąć wszystkie formalności na przeszkodzie stanęli mieszkańcy.




200 osób podpisało się pod protestem złożonym w Urzędzie Miasta z prośbą o zbadanie czy maszt nie będzie szkodził zdrowiu. Badanie nie zostało przeprowadzone, ponieważ wg Urzędu jego przeprowadzenie nie jest w takiej sytuacji konieczne. Play uzyskał tym samym zgodę na budowę masztu o wysokości 51 metrów, na którym ma zostać umieszczonych 5 anten radiolinii i 12 anten sektorowych.

Decyzja Urzędu Miasta nie jest prawomocna. Protestujący mogą ją zaskarżyć do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Źródło tekstu: dzennikwschodni     
Źródło zdjęć: dziennikwschodni

Dodaj do:

Tagi: p4 | play | lublin | bts

w sumie: 74
  • 1

    57. ~ciekawski  2017-02-21 11:22:56  host: 77-255-79-0.adsl.inetia.pl

    Ciekawe czy używają WI-FI, które z pewnością więcej szkodzi :)

  • 3

    58. ~Roberto  2017-02-21 11:36:04  host: ns511868.ip-167-114-118.net

    Retorycznie zapytam - ile z tych wszystkich śmiesznych protestujących posiada telefon komórkowy? No właśnie... Nazwać to hipokryzją to jest mało.
    Chcę telefon komórkowy i dobry zasięg ale pod żadnym pozorem nie chcę mieć nadajnika w zasięgu swojego wzroku.
    Chcę mieć tani prąd ale pod żadnym pozorem w swoim pobliżu nie chcę mieć elektrowni węglowej/jądrowej itp.
    Hipokryci, jeszcze raz hipokryci.

  • 1

    59.  2017-02-21 11:49:05

    58). A ja zadam prostrze pytanie:
    ile jest już tam postawionych nadajników gsm??? Dwa , trzy..?

  • 0

    60. ~  2017-02-21 12:07:50  host: 178-37-224-108.adsl.inetia.pl

    @Roberto To nie hipokryzja, a dbanie o wlasny interes (w tym przypadku zdrowie). Ale widzisz Roberciku, Ty to zrozumiesz dopiero wtedy jak bedziesz miec troche wiecej lat, doswiadczenie zyciowe, wlasny dom, wlasna rodzine. Teraz jestes wszystkowiedzacym chlopcem, ktory uwielba wtracac sie do spraw doroslych.

  • 3

    61. ~~~~  2017-02-21 12:18:29  host: eep15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hehe u mnie na moim zadupiu Play postawił maszt. Zasięg przebija konkurencję. Maszt koło budynków. Nikomu nie przeszkadza. Przedtem zasięg w tej miejscowości to czarna dziura była. Tylko zapchane 3G Networks. Teraz net śmiga jak szalony.

  • 2

    62.  2017-02-21 12:18:43

    @59, Calm7 - skoro nie było dojazdu, to w tej lokalizacji zapewne zero... i tak właśnie jest - na BTS Search jest dziura na Poligonowej - żaden operator nie postawił nadajników. Lokalizacja jest o tyle dobra, że to wzniesienie. Osiedle obok jest stosunkowo nowe i niezbyt tanie. Dziwię się protestom.

  • 1

    63. ~mac  2017-02-21 12:51:11  host: 173.44.35.205.static.quadranet.com

    U nas w Krakowie smog tłumi pole elektromagnetyczne, dzięki czemu wszyscy zdrowi.

  • 1

    64.  2017-02-21 13:26:22

    Co do promieniowania z nadajników to się nie wypowiem bo są i tacy którzy twierdzą, że szkodzi i tacy którzy twierdzą że nie szkodzi. Ale to od zawsze tak było, pamiętam jak koniec lat 90 komórki się upowszechniły (sławna nokia 3210 bez anteny) i też były mecyje że jak nie ma zewnętrznej anteny to powoduje raka, pamiętam że to nie tylko w Polsce tak ludzie myśleli. Teraz nie dawno wyszło że fale wifi są bardzo szkodliwe tylko co z tego jak każdy w domu ma wifi przeważnie?
    Są też naukowcy którzy twierdzą że używanie smartfona czy w ogóle komórki też jest szkodliwe. Problem jest taki że na nic nie ma konkretnych dowodów tylko co jakiś czas ktoś przeprowadzi badania i jednemu wyjdzie że coś szkodzi, inni zrobią to że nie szkodzi, nie wiadomo komu wierzyć. Nawet jeśli się okaże że nadajniki wifi czy komórki szkodzą to i tak nie da się już nic z tym zrobić, jest to postęp cywilizacyjny. Choć uważam że jak ze wszystkim, jeden nigdy palił nie będzie , a i tak wykończy go rak płuc, a drugi - palacz od młodości umrze z przyczyn naturalnych. Tak samo z tym jest loteria, jednemu zaszkodzi, innemu nie. Poza postępem może to element selekcji naturalnej?

  • 2

    65. ~  2017-02-21 13:45:25  host: 79.187.253.73

    moja dobra rada nie jeść i nie oddychać to nic się nie stanie ;)

  • 1

    66. ~Mikrofala  2017-02-21 14:05:46  host: static-78-8-58-240.ssp.dialog.net.pl

    Maszt radiowy 40 W mocy.Bociany pozawracają i kto im dzieci poprzynosi.

  • 0

    67. ~Piła  2017-02-21 14:32:25  host: user-94-254-252-122.play-internet.pl

    Jeśli protest mieszkańców nic nie dał to znaczy, że w Lublinie nie ma demokracji. Tam rządzi dalej komuna. Po prostu Lublinianie płaczcie, ale nie z powodu masztu, tylko z tego, że dokonaliście głupiego wyboru i wybraliście czerwonych. Ci zawsze wiedzą lepiej i mają wszystkich w d..
    Draga sprawa to sam fakt istnienia masztów. Jeden więcej czy mniej to chyba nie robi już teraz różnicy? Zawsze gdzieś na nas promieniują, w pracy, podczas snu, na zakupach. U mnie koło domu są trzy w odległości 150m: Plus, Aero, Orange, TM, Play i NetWorkS. Jestem zły na promieniowanie a z zasięgu cieszę się jak dziecko.

  • 0

    68. ~jedynie Plus  2017-02-21 15:38:23  host: 89-64-152-123.dynamic.chello.pl

    nie ma dobrego zasięgu . Reszta wielkich operatorów ma zasięg: oragne play i era.

  • 1

    69.  2017-02-21 16:13:31

    Dziwię się tym ludziom - zawsze i wszędzie są pod jakimś promieniowaniem , np stacji radiowych czy Tv
    i te jakoś nikomu nie szkodzą , ciekawe a stacja nadawcza Play akurat zabija ??
    gruba przesada z tymi protestami

  • -1

    70.  2017-02-21 17:05:44

    62). Luin, skoro nie ma żadnego nadajnika, to Ty, oraz reszta — nie dziwcie siè, że ludzie protestują.
    Jednak dają sobie radę bez gsm
    :-)

  • 0

    71. ~Zygmunt  2017-02-21 18:56:53  host: 217.96.226.235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    U mnie nie chcą robić żadnego masztu, a brak jest podstawowego zasięgu sieci PLUS, brak nadajników,
    PLAY też nie ma zasięgu macierzystego, jest jeden nadajnik NetWorkS! , PLAY z niego działa po romaningu podstawowy zasięg, ale Plus nie ma wcale, w telefonie nie wykrywa tej sieci wcale Plus, Play też.............
    Podaje lokalizacje: ADAMOWO,ADAMOWO-ZASTAWA,MĘTNA,17-307 gmina MIELNIK nad Bugiem, powiat Siemiatycze, woj.podlaskie. Trudne tereny leśne i pagórkowate, żadne sygnały z pobliskich nadajników nie dochodzą, sygnały radiowe i telewizyjne też słabe, naziemna tv cyfra nie odbiera lub tnie przy byle wietrze.

  • 0

    72. ~Huboo  2017-02-21 19:53:16  host: 176.120.124.2.telemedia.pl

    U nas nie ma zasięgu żadnej sieci wieś 12km od Wrocławia, przynajmniej będziemy zdrowsi!
    A na mapach wszystkich operatorów zasięg LTE!

  • 0

    73. ~nie-oszołom  2017-02-21 20:09:17  host: afdt214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co na to miejscowi rendżersi? Znaczy się MOHER-RANGERSI.

  • 0

    74. ~  2017-02-21 21:18:00  host: 89-64-31-221.dynamic.chello.pl

    Mieszkam od niedawna niedaleko (osiedle Prestige) i o żadnym proteście nie słyszałem. Osiedle rozbudowuje się intensywnie, mieszkania faktycznie do najtańszych nie należą. Buduje się tam teraz sporo mieszkań.
    Osobiście na zasięg nie narzekam w tym miejscu ale z Play też nie korzystam już ale to z powodu podłej jakości a nie tego protestu.

  • 0

    75. ~bzyk  2017-02-22 12:59:16  host: ata90.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Klasyka ludzka czyli zasięg to chcą jak najlepszy, jak jest słaby to miliony skarg do operatora ... ale jak już chcą postawić maszt to nie, nie lepiej gdzie indziej a nie u nas.

  • 0

    76. ~EU07  2017-02-23 10:07:42  host: 78.10.149.93

    No cóż żaden z protestujących nie dostanie pieniędzy za postawienie nadajnika na danej parceli, a ktoś inny tak i to nie małe pieniądze. To może pewnej grupie ludzi się nie podobać (zawiść) i podjudzają innych o niby szkodliwym wpływie nadajnika na ludzkie zdrowie. A inne nadajniki zlokalizowane w Lublinie już nie są szkodliwe? Co jest gorsze dla zdrowia promieniowanie czy to, że ktoś dostanie pieniądze a ja nie?

Dodaj swoją opinię