Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lubimy opłacać rachunki przez Internet

Lubimy opłacać rachunki przez Internet

orson_dzi 5 Września 2016 11:48

6 3

Polacy na dobre przyzwyczaili się do szybkiego opłacania rachunków przez Internet. Najczęściej robią to przelewem, coraz częściej korzystają także z polecenia zapłaty oraz specjalnych formularzy online - wynika z badanie Blue Media.

Dwie trzecie Polaków opłaca comiesięczne rachunki za pomocą przelewu internetowego, 12% korzysta z bankowego polecenia zapłaty, a 6% ze specjalnych formularzy online - wynika z badania Satisface na zlecenie Blue Media, operatora serwisu finansów osobistych bm.pl. W porównaniu do ubiegłego roku wzrósł odsetek osób, które deklarują opłacanie rachunków korzystając z polecenia zapłaty (z 7 do 12%) oraz formularzy online (z 3 do 6%).




Płatności przez Internet są na tyle szybkie i proste, że nie bardzo śpieszy nam się z ich realizacją. Rachunki na ostatnią chwilę płaci 42% osób i liczba ta wzrosła o 6% w stosunku do ubiegłego roku. W gospodarstwach domowych, to kobiety częściej opłacają rachunki (50%, mężczyźni 23%, różnie 26%), bo jak się okazuje mężczyźni o nich zapominają, do czego przyznaje się 40% z nich.

Źródło tekstu: Blue Media     

Dodaj do:

Tagi: blue media | rachunki | internet

w sumie: 31
  • 2

    12.  2016-09-05 14:09:34

    pabloki, mam polecenia zapłaty - te sobie bardzo chwalę,
    mam też formatki w bankowośi i nawet dzisiaj z takiej skorzystałem żeby opłacić prąd ale czasem zwisa mi to i nie żal mi tych paru groszy tym bardziej że takie ekstra płatne przelewy robię średnio 1 na pół roku albo jeszcze żadziej

  • -1

    13. ~pabloki  2016-09-05 14:21:45  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    mikkel obawiałem sie że będziesz pisał nie na temat -polecenie zapłaty. to ze robisz raz na pół roku taki przelew to nie ma znaczenia , znaczenie ma czy lepiej ponieśc opłatę czy nie .w obu przypadkach i tak wbijasz login hasło. w pierwszym płacisz , w drugim nie.

    @11 a wiesz ze jak nie masz komputera czy nie umiesz go obslugiwac i nie masz konta bankowego z dostepem internetowym to twoje komentarze beda bezzasadne w tym temacie który mowi o opłacaniu przez internet.

  • 0

    14.  2016-09-05 14:49:40

    @10 Orange też daje rabaty za konto Orange finanse. Problemem jest później wykręcenie się z tych wszystkich umów i usług po np. przeniesieniu numeru do konkurencji. Co do opłat, to potrafią zaskoczyć - słynne wypłaty na poczcie traktowane jak wypłata z bankomatu.

  • 1

    15. ~delta  2016-09-05 14:53:42  host: 212.160.172.86

    A co mam w kolejce na poczcie stać i płacić jeszcze około 2 zł albo ileś tam prowizji? Bank mi jakoś nie pobiera prowizji za przelew, chyba, że chcę szybki albo coś w tym rodzaju, a tak to mam przynajmniej płacenie za rachunki gratis.

  • 0

    16. ~  2016-09-05 15:11:00  host: 188.146.42.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @13: Polecenie Zapłaty aktywujesz jednorazowo (wypełniasz druk zgody i zanosisz/wysyłasz do operatora albo banku, czasami da się to załatwić online np. Plus/Orange w ING BŚ).
    Nie musisz się później logować, wypełniać formatki przelewu, tylko zapewniasz środki przed terminem płatności i jeżeli masz taką ochotę - co jakiś czas kontrolujesz kwoty, którymi konto jest obciążane.
    Jeżeli uznasz, że coś się nie zgadza - w ciągu 8 tygodni od transakcji możesz wystąpić do banku o zwrot pobranej kwoty (nawet bez zgody wierzyciela).

  • 0

    17. ~  2016-09-05 15:12:51  host: 188.146.42.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    A jeżeli ktoś nie ma możliwości lub ochoty korzystania z Polecenia Zapłaty, może np. zapisać sobie szablon przelewu/odbiorcy i przy każdej płatności zmieniać tylko kwotę i tytuł.

  • 0

    18. ~  2016-09-05 15:14:48  host: 188.146.42.217.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @15: Prowizja Poczty Polskiej za wpłatę na konto wynosi obecnie 3,40 zł (płatności do 600zł, powyżej doliczają dodatkowe opłaty).

  • 0

    19.  2016-09-05 15:16:46

    Po co zmieniać tytuł przelewu? Każdy klient (w takich firmach kolosach jak Orange, Enea, nc+ i setki innych) ma swoje subkonto, więc nie ważne co tam wpiszecie, ważne by kwota się tylko zgadzała, by automat ładnie sprawdził i zaksięgował wpływ.

  • 0

    20.  2016-09-05 15:20:38

    @19 Teoretycznie... :) ale jak masz dajmy na to dwie nieopłacone faktury, plus oddzielną z ratami na telefon, to nawet sobie nie wyobrażasz co inteligentne automaty potrafią tam narobić.

  • 1

    21. ~pabloki  2016-09-05 15:22:22  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    19 kwota może byc róźna , wtedy automat wykaże nadpłatę lub niedopłatę . łatwiej jednak dla bezpieczeństwa wpisac poprawny tytuł przelewu bo gdy coś sie stanie i będzie niesłuszna windykacja to łatwiej sie wybronić. poza tym kwoty wpłacane na konta z innymi tytułami moga być traktowane zgodnie z prawem polskim jako darowizny i nie musza być ksiegowane za zapłate FV.

  • 0

    22.  2016-09-05 15:24:28

    4 - ilość tych frajerów wzrosła jak wynika z newsa... Ty masz jakiś problem w związku z Tym? Ty za nich płacisz rachunki, ze tak Cię to interesuje?

  • 0

    23. ~pabloki  2016-09-05 15:32:36  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    22 problemu nie mam,wyraziłem swoją opinie. ale przyznasz że to głupie wykonać wiele czynności płacąc przez pośrednika dodatkową prowizję niż z formatki na koncie w wiekszosci bezpłatnie. czy czasem nie pracujesz u takiego pośrednika?

  • 0

    24.  2016-09-05 15:47:55

    23 - nie. Nie uważam tak. Nie pracuję u żadnego pośrednika - setki razy to mówiłem jaki jest charakter mojej pracy, więc głupio nie pytaj ;-) No chyba, że za każdym razem, mimo podpisu, jesteś kim innym - co tu częstym zjawiskiem jest?

  • 0

    25.  2016-09-05 15:49:11

    No i to nie opinia była raczej... Przeczytaj co napisałeś i pomyśl... zanim znowu coś napiszesz ;-)

  • 0

    26. ~r  2016-09-05 16:05:32  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    @13: Bezzasadne to są twoje obrazliwe komentarze. News jest o tym że wieksza czesc placi elektronicznie ale nie wszyscy. Wiec ci co nie płacą tez mogą wyrazić swoją opinię i nie muszą pytać pseudo speca pabloki o zezwolenie.

  • -1

    27. ~pabloki  2016-09-05 16:30:16  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    25 opinia w formie pytania .

    26 myślę że jesteś pośrednikiem i nie rozumiesz co napisałem. poza tym news jest o płatnosciach internetowych i wiadomo że częśc opłaca np. na poczcie -tak przewaznie robią ludzie starsi . jakie znaczenie w tym kontekście ma twoja wypowiedź #11 do mojej #8 ?gdzie obrazam? stwierdzam fakty. tak samo #16 tez nie wie co pisze choć pisze prawdę.

    16 jaką merytoryke ma wypowiedź o poleceniu zapłaty gdy dyskusja jest o przelewach przez internet. jak wiesz direct debit samo sie realizuje bez udziału klienta .

  • 0

    28. ~r  2016-09-05 16:38:07  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    @27: Źle myślisz, nie jestem pośrednikiem tylko przeciwnikiem wąskiego myślenia. Co do reszty... Nie wiesz gdzie i jak. Ja się nie podejmuje tłumaczenia. Bo to bezcelowe. Trwaj sobie w swoim zakutaniu. Mam do tego luźny stosunek :-)

  • -1

    29. ~pabloki  2016-09-05 16:40:37  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    26 wyrażasz opinie #11 bez kontekstu kierując pytanie do mnie. to chyba jasne ze są takie osoby. maja poczte , agencje opłat , płatności w kasie marketu , kasy banków, niektóre punkty obsługi klienta dostawców usług. osoby opłacające rachunki , zwłaszcza starsze są dość dobrze zorientowane w tradycyjnych gotówkowych sposobach opacania rachunków . nie wiem jaki sens miało twoje pytanie do mnie.

  • 0

    30. ~r  2016-09-05 16:58:11  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    @29: A może był kontekst tylko go nie chwytasz? Stwierdziłeś że nie przeklejanie formatki to głupota. Przyznałeś, ze są ludzie nieobeznani z Internetami i komputerami. Nie interesuje ich to. Doradź im w swojej mądrości jak mają przeklejać formatkę. Chyba ze ta mądrośc tylko taka pozorowana jest.

  • -1

    31. ~pabloki  2016-09-05 19:31:57  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    30 kontekstu nie było. ja załapałem . chcesz zwrócić uwage że ludzie nie umią lub nie chcą płacic elektronicznie.
    błedem było wypowiedzenie sie "do mnie" ale rozumiem że chciałeś jakoś to podczepić zwracając uwage na gotówkowe płatności. gdyby to była osobna wypowiedź to miało by to sens. nawet teraz lansujesz swą rację próbując miernie obronić tezę kompletnie bedąc oderwanym od tematu newsa , kierując uwage czytelnika na tradycyjne formy płatności . oczywiste że w tradycyjnej formie platnosci mają gotowy format do zapłaty. błednie tez zrozumiałes , bo pewnie o to chodziło, moją wypowiedź o prowizjach. oczywiste że dotyczyla ona osób płacących elektronicznie.