Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LTE w Plusie - teraz również za granicą

LTE w Plusie - teraz również za granicą

LuiN 14 Maja 2014 14:14

13 3

Plus od teraz oferuje swoim klientom LTE również w roamingu. Na początek z Internetu LTE skorzystają klienci Plusa wyjeżdżający do Holandii.



Plus, jako pierwszy operator na polskim rynku, zaczyna świadczyć usługi LTE również w roamingu. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu z iBasis, spółką należącą do KPN, holenderskiego operatora komórkowego. W oparciu o usługę LTE Signaling eXchange (LSX) iBasis rozpoczyna świadczenie usługi roamingu w technologii LTE pomiędzy Polkomtelem, a KPN w Holandii.




Usługa umożliwi klientom Plusa korzystanie z prędkości i jakości transmisji danych sieci LTE w trakcie pobytu w Holandii, natomiast abonenci usług komórkowych KPN będą mogli korzystać z roamingu LTE na terenie Polski. W kolejnych miesiącach iBasis i Polkomtel planują rozszerzenie zasięgu roamingu LTE dla abonentów Plusa na wiele innych krajów.

iBasis to wiodący operator międzynarodowy obsługujący połączenia głosowe, a także świadczący usługi transmisji danych i dostarczający rozwiązania dla operatorów komórkowych. Usługa iBasis LTE Signaling eXchange (LSX) zapewnia punkt dostępowy do sieci sygnalizacyjnej 4G (LTE) iBasis z wykorzystaniem Diameter Routing Agents w kluczowych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki bezpośrednim połączeniom z wieloma sieciami LTE oraz otwartej polityce wymiany ruchu, przy wykorzystaniu pojedynczego łącza typu IPX, iBasis oferuje operatorom dostęp do globalnego roamingu LTE z ponad 60 sieciami.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: lte | plus | roaming

w sumie: 30
  • 0

    12. ~Kuzyn1920  2014-05-14 14:50:19  host: 92.60.132.22

    @tkubon wyobrażasz sobie by wszystkich swoich kontrahentów klientów informować ze masz inny nr? na 7 dni , a potem wrócisz do starego? dla mnei to oznaka oszczędności czyli współpraca bedzie mało owocna

  • 2

    13.  2014-05-14 15:03:56

    przy naliczaniu co 1kb nie ma lepszej oferty data w roamingu na rynku
    http://internet.plus.pl/indywidualni/pakiety-internetowe-w-roamingu

  • 1

    14. ~  2014-05-14 15:05:35  host: public-gprs516312.centertel.pl

    @12 Temat dotyczy transmisji danych więc to z jakiej karty korzystasz nie ma znaczenia

  • 0

    15. ~  2014-05-14 15:07:50  host: 89-67-89-134.dynamic.chello.pl

    super przy cenie 1PLN za 1MB LTE jest wrecz niezbedne

  • 1

    16.  2014-05-14 15:18:17

    A ja myślałem, że w roamingu nie ma rozróżnienia na technologie...a jednak się myliłem.

  • 1

    17. ~Kuzyn1920  2014-05-14 15:23:21  host: 92.60.132.22

    @rambo1920 Dlaczego wprowadzasz w błąd? Masz regulamin tej promocji? Bo linkt który podałeś jest ogólny dla taryf LTE. A Promocja która jest opisana wyżej narazie nie została wprowadzona. Więc i regulaminu niema. chyba ze masz to daj link prawidłowy.

  • 0

    18.  2014-05-14 15:28:04

    Oczywiście, można sobie narzekać do woli bo internet cierpliwy jest dla trolli. A moim zdaniem lepiej jest mieć dostęp do szybkiego netu w roamingu niż go nie mieć. Gratki dla Plusa za przecieranie szlaków!

  • 2

    19.  2014-05-14 15:28:46

    korzystalem i działa. prosze
    http://internet.plus.pl/documents/59602/826d7573-2fb7-42c5-bdd9-f0a3be8fb97b?title=Promocja+Roamingowe+pakiety+danych+w+UE_20130709.pdf

  • -1

    20. ~4G (4 x Gorsze) LTE  2014-05-14 15:38:21  host: user-94-254-146-32.play-internet.pl

    Po długim czasie marazmu rynkowa ofensywa firmy Polkomtel (wraz z CP) trwa! Nieźle! Oby tak dalej! :-)

  • 1

    21. ~  2014-05-14 15:55:23  host: z29-01.opera-mini.net

    Polkomtel w natarciu. Tutaj tradycyjnie o lte w roamingu najwięcej ma do powiedzenia gimbaza, która najdalej to jeździ do rodziny na wieś albo do miasta powiatowego po zakup zeszytów. Jeżeli kogoś nie stać, to wogóle nie będzie korzystał z transmisji w roamingu a ci, którzy mają potrzebę, to skorzystają i dla nich jest oferta a nie dla nastolatków tutaj komentujących.

  • 0

    22. ~Kuzyn1920  2014-05-14 16:21:39  host: 92.60.132.22

    @19 jak dla mnei to dalej nie rozwiązuje mojego pytania. To ze korzystasz z neta Roamingu UE to nie znaczy ze masz już tą oferte którą przedstawia Telepolis WYŻEJ. to co ty masz jest z 09.06.2013. pokaż regulamin tej oferty którą tutaj wymienia Telepolis.

  • 2

    23.  2014-05-14 16:34:10

    Liczyłem, że dogadali się z Vodafone i będą wszędzie gdzie jest LTE mieli dostęp. Lepsza współpraca z Vodafone skończyła się na komunikatach prasowych i na liście preferowanych sieci która już istnieje od czasów kiedy Plus był państwowy.

  • 0

    24.  2014-05-14 16:45:23

    Rozumiem że to porozumienie tylko porozumienie technologiczne a nie o honorowaniu pakietów partnera???

  • 0

    25.  2014-05-14 16:46:54

    Miało być: Rozumiem że to porozumienie tylko technologiczne a nie o honorowaniu pakietów partnera???

  • 1

    26. ~tata  2014-05-14 16:54:14  host: 5.174.120.194

    Jaskolka jeszcze wiosny nie czyni wiec czekam na normalne oferty.

  • 0

    27. ~Kamil  2014-05-14 17:15:45  host: dynamic-78-10-115-207.ssp.dialog.net.pl

    A czy użytkownicy prepaid będą też mogli korzystać z LTE w roamingu?

  • 0

    28.  2014-05-14 22:23:25

    Wolę 3G i Truphone :)

  • 0

    29. ~PlayBoy  2014-05-14 23:13:47  host: host-81-190-218-42.wroclaw.mm.pl

    No to teraz życzę Klientom Plusa wesołych świąt. Nieświadomy człowieczek nie wyłączy internetu a super-szybkie LTE raz dwa dobije mu do limitu kredytowego, który wynosi bodaj 1000zł. W Plusie to jednak mają łeb na karku:)

  • 0

    30.  2014-05-15 09:53:41

    typowe zwrócenie uwagi na siebie, ale kierunek dobry.

  • 0

    31. ~Kuzyn1920  2014-05-15 11:55:46  host: 92.60.132.22

    @29 Te konsultantka PLAY. Jak nieznasz oferty konkurencji to nie biadol głupot. Sprzedaży i tak sobie tym nie podciągniesz. Jest lejek. A jak słysze głupoty że LTE szybciej transfer wykorzystuje. Ahhhh Dziecinada. Jak chodzisz pieszo to dzień mija normalnie, jak jeżdzisz cały dzień na rowerze to szybciej mija, a jak jeżdzisz cały dzień samochodem to 3 razy szybciej minie ci dzień? jeśli idziesz tym tokiem myślenia to nie lataj samolotami ( możesz się przenieść do przyszłości nie wiedząc nawet kiedy...

Dodaj swoją opinię