Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LTE sieci Play dotarło do Lublina

LTE sieci Play dotarło do Lublina

LuiN 22 Kwietnia 2014 09:07

14 10

play lte 4g Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play poinformował o uruchomieniu łączności LTE na terenie Lublina.



Po serii mniejszych miejscowości, sieć Play oficjalnie uruchomiła tydzień temu LTE w Szczecinie, 7. największym mieście Polski (409 tys. mieszkańców), a w Wielkanoc na listę trafił Lublin, 9. największe miasto w naszym kraju (349 tys. mieszkańców).


Wkrótce kolejne miasta i miasteczka - kończy swój wpis na blogu rzecznik sieci Play.




Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: lte | lublin | play | szczecin

w sumie: 55
  • 2

    37. ~m76  2014-04-22 12:40:58  host: user-109-243-229-59.play-internet.pl

    Mnie to nie boli, ze ktos tam sobie jezdzi mercedesem AMG 20km/h po miescie, tylko dlaczego kogos boli, ze sa tysiace zadowolonych w swoich oplach i skodach co im odpowiada jazda po autostradzie 100km/h ??

    Chcesz zasiegu - plac Plusowi za ich LTE, chcesz miec tanio (jak jestes w zasiegu fioletowego LTE), ale z dosc mocno ograniczonym zasiegiem bierz Play. Moze i Play oszukuje tym ich 4G i 4G LTE, ale i Plus jest nie lepszy jak wciskaja ten swoj LTE na probe mimo, ze moga sobie sprawdzic, ze klient na 99% nie bedzie w jego zasiegu.
    Orange to w ogole gigant ze "swoim" LTE. Np w Gdansku ich "nieograniczony" LTE wyciaga od 5 do 23 Mbit czasem z pingiem 200ms. Gdzie w tej samej lokalizacji HSPA DC+ wyciaga prawie 30mbit z pingiem o polowe nizszym.

  • 1

    38. ~pisk  2014-04-22 13:06:48  host: static-81-219-237-157.devs.futuro.pl

    @20. Żartujesz. T-Mobile we Wrocławiu, w porywach 4MB. Nie jest rzadkością 0,5MB. Nigdy nie osiągnąłem więcej niż 4MB.

  • -1

    39. ~pabloki  2014-04-22 13:07:31  host: 37.31.150.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    to taka proteza LTE. tak samo z ich (playa) HSDPA. maja oferte usług na poziomie podstawowym który dla wielu jest zbyt niski ale to dalej jest poziom podstawowy. play zwiększył konkurencje i dobrze . chwala sie LTE bo muszą przecież łapać klientów choć z drugiej strony wygląda to dośc śmiesznie gdy piszą kilka miejscówek ale rynek jest dość nasycony i musza łapać każdego jelenia.

  • 0

    40. ~nikt  2014-04-22 13:33:57  host: 188.146.65.27.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Mam t-mobile i prędkość nie schodzi mi poniżej 8 Mb, a najczęściej jest ok.14 Mb. Mieszkam w małym miasteczku pod Lublinem. Dodam jeszcze że nigdy od roku nie miałem żadnych problemów z netem w przeciwieństwie do poprzedniego operatora czyli orange.

  • 0

    41. ~m76  2014-04-22 13:39:41  host: user-109-243-229-59.play-internet.pl

    @39 a moze sa ludzie ktorzy z pelna swiadomoscia wybrali oferte Play? Mysle, ze sam jestes jeleniem jesli myslisz, ze ktorys z pozostalych operatorow jest w stanie zawsze i wszedzie zapewnic takie uslugi, ktore promuje. Zawodowo uzywam dwoch ofert, kazda innego operatora, ze wzgledu na awarie i brak pokrycia. Stac mnie na to, zeby placic Plusowi czy TM za ich "jakosc" drugie tyle co obecnie wydaje, ale po co ?? Orange i Play w duecie spelniaja 100% MOICH potrzeb.

  • -4

    42.  2014-04-22 13:47:02

    27, Na bieżąco publikujemy informacje T-Mobile i Orange dotyczące rozbudowy Networks!, a gdy siódme i dziewiąte największe w Polsce miasto dostało komercyjnie LTE od P4, to głupio wręcz o tym nie napisać. Zaufaj mi, że gdybyśmy dostawali od innych sieci listy istotnych zmian w cennikach, to również one pojawiałyby się w newsach. Nie jesteśmy w stanie ślęczeć całymi dniami nad pdf-ami i sprawdzać czy np. Plus nie wprowadził nowego telefonu albo nie obniżył ceny innego modelu w danej taryfie. Play udostępnia takie informacje systematycznie i w przystępnej formie, czego efektem jest większa jego obecność w mediach. Trochę słabiej, ale całkiem aktywnie działa też PR Orange, T-Mobile przesyła komunikaty w formie linków do stron, z których trzeba ręcznie przepisywać tekst, a brak wyszukiwarki na stronie sieci uniemożliwia szybkie znalezienie cenników, z kolei Plus to sieć bardzo tajemnicza, najmniej aktywna PR-owo. Twój "playpolisowy" przytyk nie wynika z faworyzowania przez nas fioletowej sieci, tylko co najwyżej z niedomagań PR-owych jej konkurentów.

  • 0

    43. ~pabloki  2014-04-22 14:03:16  host: 213.158.217.197.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @41 widze że ubodło cie moje stwierdzenie. Taaaak , zdecydowanie jestes w grupie klientów z niskimi wymaganiami. Wiesz, też myślałem podobnie jak ty - po co przepłacać do czasu gdy nie przetestowałem każdej sieci. Nie chodzi mi o zasięg i hiperprędkośc bo żaden operator nie dogodzi wszystkim na raz. Chodzi mi o stabilnośc sieci. no niestety tak sie złożyło że t mobile ma najlepsza sieć.

  • 2

    44. ~m76  2014-04-22 14:05:07  host: user-109-243-229-59.play-internet.pl

    @ LuiN, ale chyba profil portalu wrecz Was "zobowiazuje" do sleczenia calymi dniami nad ofertami operatorow ;)
    To jakby powiedziec, ze nie chce mi sie robic - idzcie do konkurencji.
    A moj przyklad z darmowym pol roku LTE w Cyfrowym Polsacie to nie jest zmiana ceny telefonu. I dla wielu bardziej cenna informacja niz kolejne wypierdziszewo na mapie zasiegu LTE fioletowego.

    PS do urazonych "wypierdziszewem" to w Chinach sa wieksze wioski niz Warszawa ;)

  • 1

    45.  2014-04-22 14:06:06

    31, m76 - no i właśnie podany przez Ciebie link to dobry przykład działania biura prasowego Cyfrowego Polsatu. Nowa, ciekawa oferta dostępna jest od 17. kwietnia, a komunikatu ze strony sieci brak, próżno też szukać materiału prasowego w na stronie CP. Już robię newsa.

  • 0

    46.  2014-04-22 14:11:36

    44, m76 - częściowo odpowiedziałem już wyżej. Istota problemu jest taka, że pewnie gdybym nie dostał linka od Ciebie, to od Cyfrowego Polstatu o promocji bym się nie dowiedział.

  • 0

    47. ~m76  2014-04-22 14:24:48  host: user-109-243-229-59.play-internet.pl

    @43 nie da mnie sie wirtualnie urazic ;) Nie mam niskich wymagan, mam jedno wazne. Musze miec kontakt i byc dostepny. Zarowno chodzi o net jak i uslugi glosowe. Obecnie Play nonstop na zasiegu TMobile a Orange w N! wiec mozna powiedziec ze prawie to samo. Net fioletowego w miescie stabilny i szybki, poza miastem pomarancza na N! daje rade. Jak sie zawiode to Plus czy TM dostanie swoja szanse. Plus to w sumie ma, bo mam w zapasie ich starter do netu. Jeszcze mi sie nie zdarzylo gdzies tak wyjechac, zebym byl poza zasiegiem wszystkich sieci i potrzebowal dzwonic. A uzywam E52 i HTC One X czyli zadne orly podtrzymywania i utrzymywania zasiegu. Powiedzmy ze mam przeznaczone miesiecznie 200pln budzetu na uslugi telekomunikacyjne (bez sprzetu), 99% to rozmowy krajowe na kom i stac oraz transfer danych do 20GB, to co niby lepszego uzyskam korzystajac z TM czy Plusa. Obecnie moj sredni koszt to 60-70zl.

  • -1

    48. ~zatrzaśnięty w sieci  2014-04-22 14:28:15  host: afat136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie kto ma heyah non stop na abonament ??? Czy z takiego telefonu można doładowywać karty prepaid t-m i heyah jak z abonamentu t-mobile ???

  • 0

    49. ~xs  2014-04-22 21:37:25  host: 87-205-190-105.adsl.inetia.pl

    Czego brakuje w tym newsie aby przesłał być artykułem sponsorowanym? Odpowiedz to - odrobiny pracy serwisu Telepolis. Czyli pod tym "newsem" dodanie ile % populacji o obszaru lublina pokryjeP4 po tych zmianach i porównanie tego do Networks oraz Polkomtela. Następnie 1-2 zdania o możliwościach technicznych tych operatorów - bo zdaje się że P4 swoje "LTE" ogranicza do jakiegoś dziwnego poziomu HSDPA w przeciwieństwie do TMobile Plusa i Orange. Tak więc TELEPOLIS prosimy o odrobinę wysiłku dla dobra nas wszystkich.

  • 0

    50.  2014-04-22 21:43:53

    xs: czego brakuje Twojemu komentarzowi, aby przestał być kłamliwy (zarzut o artykule sponsorowanym)? Znajomości pracy dziennikarza i realiów - dane, o które wnioskujesz (% ludności), jest nie do zdobycia. Natomiast jeżeli chodzi o prędkość, to w różnych taryfach są one różne. Czy oczekujesz, że wymienimy wszystkie w kolejnych linijkach i będziemy pisać, w których jest 7, w których 15, a w których 30? Na tym kończę dyskusję do momentu, kiedy zaczniesz rozumieć, że komentarzem takim, jak wyżej, po prostu nas bezpodstawnie obrażasz i pomawiasz.

  • 0

    51. ~  2014-04-22 22:11:39  host: user-164-127-228-81.play-internet.pl

    Witek, czy masz albo możesz uzyskać informacje czy wraz z uruchomieniem LTE w Lublinie uruchomili też DCS?

  • 0

    52.  2014-04-22 22:43:19

    51: może być, że DCS też.

  • 0

    53.  2014-04-22 23:56:09

    DCS zapewne był już dużo wcześniej! Wydaje mi się, że Play tak właśnie postępuje. DCS jest już na sporej ilości stacji, z LTE jest już gorzej. Trzeba zapewnić odpowiednią przepustowość radiolinie do stacji plus dołożyć moduł LTE.

  • 0

    54. ~xy  2014-04-23 01:01:20  host: user-94-254-204-90.play-internet.pl

    Miejscowość Os-sa k. Rawy Mazowieckiej - na mapce zasięgu jest LTE, zaś w praktyce brak. W Lublinie odwrotnie - na mapce zasięgu brak LTE w centrum miasta. Czy ktoś może potwierdzić uruchomienie LTE w centrum (na mapce są tylko obrzeża)?

  • 0

    55. ~xy  2014-04-23 01:02:06  host: user-94-254-204-90.play-internet.pl

    A swoją drogą dlaczego musiałem wstawić kreską pomiędzy s w nazwie miejscowości? Jest ona zakazana?

  • 1

    56. ~  2014-04-23 07:43:43  host: 62.244.131.50

    @54, tak, w centrum Lublina jest LTE np. Plac Litewski

Dodaj swoją opinię