Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LTE Orange dla klientów Play

LTE Orange dla klientów Play

orson_dzi 21 Grudnia 2017 18:10

21 11

play logo

Klienci sieci Play mogą już korzystać z LTE Orange. Informacje potwierdza rzecznik fioletowego operatora.

Na ekranach smartfonów klientów sieci Play, będących w zasięgu Orange, zaczęła pojawiać się informacja o korzystaniu z technologii LTE. Jak się okazuje nie jest to błąd i choć pomarańczowe LTE miało być udostępnione w styczniu 2018 roku, to klienci Play już mogą z niego korzystać.




Oczywiście jest to dobra informacja, ale z haczykiem - ograniczenie prędkości do 3 Mb/s pozostaje. Mimo wszystko, połączenia w sieci LTE są lepszej jakości, choćby ze względu na wyższą przepustowość sieci, więc komfort korzystania z Internetu powinien być wyższy niż w zasięgu 3G.

Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:

Tagi: 3 mb/s | play | orange | lte

w sumie: 150
  • 0

    143.  2017-12-22 22:33:40

    Testowo to LTE R wychodzi jednak lepiej. Down mam zawsze powyżej 3,2 mega, ping w okolicach 30. Na roamingu Plusa i TM tylko pomarzyć o takich wynikach.

  • 0

    144. ~mirekb  2017-12-22 22:48:37  host: public-gprs377578.centertel.pl

    stabilne 3,5/1 Mbs

  • 0

    145. ~pablosox123  2017-12-23 00:54:27  host: 89-64-18-227.dynamic.chello.pl

    Lte to technologia i predkośc a tu predkosci nie ma wiec to nie jest lte.

  • 0

    147.  2017-12-23 05:58:54

    Jakiś plus jest, bo jak już podkreślono - większa przepustowość pasma, więc też i realniejsze uzyskanie tych "szalonych" 3Mbps, choć to oczywiste, że klienci Orange/Networks będą mieli priorytet. Drugim plusem są też opóźnienia - na LTE są niższe. Play powinien się też ogarnąć z HD Voice w roamingu krajowym, który nadal nie działa. Nie chodzi nawet o międzyoperatorski, bo to działa tylko w niektórych kierunkach. Chodzi o głupie Play-Play, tyle, że jedna, lub obie strony sa w roamingu KRAJOWYM. To nie działa. Obie muszą być w zasięgu macierzystym Play, no i oczywiście mieć także odpowiednie telefony.

  • -2

    148. ~~  2017-12-23 09:28:54  host: abhh25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja mieszkam na totalnym zadupiu w domu, który wybudowali Niemcy ze sto lat temu, stawiając prawie metrowej grubości mury. Z jednej strony domu mam lekki zasięg Plusa, z drugiej T-Mobile. Na zewnątrz wszystkich sieci. Zmusza mnie to jednak do korzystania z Play, bo dzięki roamingowi krajowemu zasięg sam przełącza się gdy przebywam w domu. LTE do 3 Mbps? Żaden problem, jestem przyzwyczajony do Neostrady ADSL. Cieszę się z tego co mi dają, bo niewiele płacę, a jest mi wygodnie. Na własnym przykładzie widzę, że ludzie korzystają z tego co jest dla nich najlepsze, stąd nie rozumiem wojen typu "Play to dziady, odejdźcie od nich", "Plus rulez" itp. Otrząśnijcie się, zanurzcie gęby w swoje komórki z super-hiper-ultra LTE i lasujcie mózgi pierdołami z internetu.

  • 0

    149.  2017-12-23 12:42:53

    Moim zdaniem żaden klient Orange nie odczuje różnicy bo nawet przy obciążonym BTS karta Orange będzie miała wysoki priorytet

  • -1

    150. ~nick  2017-12-23 12:57:26  host: user-94-254-174-45.play-internet.pl

    2018 będzie pamiętną datą dla P4 bo pierwszym rokiem w totalu na minusie. Ten rok jeszcze był na plusie z powodu migracji kart na abo i dopychania planów m2m. Kolejny już taki nie będzie ( rezygnacje z pustych wydmuszek m2m) zdechłe mnp i nasycony rynek praktycznie do granic możliwości. Do tego strzał w kolano wakacyjnym lejkiem 3mb które już zbiera pokłosie. Próby ratowania uciekających klientów smsami typu polepszyliśmy przełączanie między nadajnikami raczej nie poprawią sytuacji bo internet i tak chodzi mizernie. Niestety żadna sieć nie jest bez skazy. Tmobile robią w rogi klientów jak mogą co z resztą widać w artykule o pajacykach. Orange infrastruktura super światłowody własne i duży potencjał ale cóż z tego jak tam systemowo wszystko leży archaiczne systemy sprzedaży w których gubią się nawet zagorzali sprzedawcy do tego oferty zawiłe jak labirynty i fv bywają jakie chcą niby ma być 50zł a potrafi i 150 i nikt nie wie czemu placz i płać. Plus z kolei to już trochę taki play z nieco większą bazą bts - za chwilę P4 ich przegoni. Plus nie inwestuje w sieć praktycznie wcale.

  • 0

    151.  2017-12-23 14:50:06

    @149 Priorytet priorytetem, ale tak jak pisze kolega @150. Od 2018 P4 będzie już tracił karty sim. Orange również będzie tracić. W skali całego roku razem mogą stracić nawet 1 milion sim. Dlatego nikt nie odczuje tego Playa na nadajnikach Orange. W ten sposób Orange zbilansuje sobie utratę własnej bazy.

  • 0

    152. ~pablosox123  2017-12-23 15:48:17  host: 89-64-18-227.dynamic.chello.pl

    a tmobile bedzie zyskiwac tak samo jak plus,normalka w tej branży ze sie wymieniają pozycjami na rynku.

  • 2

    155. ~koks  2017-12-23 18:19:23  host: 31.178.15.196

    Jak się skończyła asymetria MTR skończyły się konkurencyjne oferty w Play. Teraz to lipna jakość sieci i trochę reklam. Tak to jest jak się zamiast sieci, bazę klientów budowało. Teraz zdziwienie że się sprzedać nie udaje, bo i kto normalny wywali ciężką kasę na wydmuszkę...

  • 0

    156.  2017-12-24 00:41:37

    @155 A zdziwisz się jak.Morawiecki wykupi za rok P4 i zrobi z niego narodowego operatora. Play będzie teraz tracił na wartości i za rok może ktoś go łyknąć za rozsądne pieniądze.

  • 0

    157. ~z  2017-12-24 15:14:41  host: 193-22-83-73.komster.pl

    Na moim nowym sim za 5zł Virgin tel xaomi redmi 4 x nie wieżę co mam na internecie P4 nic nie zmieniałem w ustawieniach od 10-24Mb/s ,2-10Mb/s ping od 55 do 65.Porównywałem z Orange i Plus w abonamencie w tym samym czasie które były o dobrą polowe mniejsze.Nadmieniam iż mam nadajniki wszystkich sieci w prawie w tym samym miejscu duża uczelnia odległość poniżej 300m kontakt wzrokowy.Inna sprawia iż telefon z LTE z 800 i 2600 może więcej niż tylko 2100 i 1800 MHz ale nie wiem z jakiej częstotliwości korzystam,czasami czuje iż zostałem przełączony bo raz lepiej lub gorzej. Nigdy z P4 wczesnej nie korzystałem więc nie umiem porównać wstecz.

  • 0

    158.  2017-12-24 22:31:38

    Kurcze Panowie (i Panie)

    Widzę że sami eksperci się tu zebrali. Wychodzi na to że gdyby rynek telekomunikacyjny w Polsce (albo i EU a co :-D ) zależał od Was mielibyśmy wszystko za półdarmo i najwyższej jakości. A może to element psychologiczny ? Ktoś sam sobie próbuje udowodnić że jego operator jest naj naj a reszta to dno ? Dajcie spokój. W UK bankructwo Trójki przepowiadane jest od lat dziesięciu a sieć o dziwo nadal działa. O2 też teoretycznie powinno tracić klientów bo sieć ma gorszą niż ten Wasz Play w roamnigu krajowym (LTe 800 i 5Mhz 1800) a pomimo to nic takiego nie następuje. Procesy rynkowe to skomplikowana sprawa do rozstrzygania przez profesjonalnych ekspertów a nie internetowe mądrale z Telepolis.pl (nie uwłaczając nikomu). Wesołych Świąt :-)

  • 0

    160. ~  2017-12-25 07:31:07  host: public-gprs375812.centertel.pl

    Beznadzieja

  • 0

    161.  2017-12-25 14:00:27

    Jak wyłączyć tego Orange. Mam darmowy internet LTE Play, a jak przełączy się na Orange, to pobiera mi z pakietu.

  • 0

    162.  2017-12-25 19:27:57

    VoLTE nie działa, tylko pod internet

  • 0

    164. ~ja  2017-12-25 21:55:14  host: public-gprs197177.centertel.pl

    @162 Umowa nie obejmuje VoLTE, ale kto wie - może jakiś aneks będzie.

  • 0

    165. ~taki jakiś  2017-12-25 22:08:34  host: public-gprs683876.centertel.pl

    @145 To tylko przejściowo do końca roku, od 2018 lejki będą mogły być poluzowane, przynajmniej w LTE R Orange. Do końca 2017 P4 ma nieduży wolumen danych w

  • 0

    166. ~  2017-12-25 22:33:00  host: user-31-174-8-114.play-internet.pl

    Wolałbym już te 3Mbps ale stabilne, niż to Playowe, które co kilka godz. rozłącza modem na kilka min. Poza tym, Orange: ~100Mbps a Play ~25Mbps. Play agregację reklamuje, ale pomimo wymuszenia na modemie ichniejszego Ultra czy jak to nazywają, prędkość ani drgnie wobec tego co jest na 1800.