Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LTE-A 300 Mb/s w Plusie

LTE-A 300 Mb/s w Plusie

LuiN 26 Lutego 2016 12:54

27 8

Polkomtel buduje pierwszą w Polsce komercyjną sieć LTE-Advanced z prędkością Internetu do 300 Mb/s.



Prędkość 300 Mb/s możliwa jest do uzyskania dzięki połączeniu pasm w dwóch częstotliwościach - 1800 MHz i 2600 MHz (LTE FDD), w których Plus wykorzystuje po 20 MHz szerokości pasma. Pierwsze stacje pozwalające na korzystanie z technologii LTE-Advanced zostały już zbudowane w Warszawie, trwa uruchamianie kolejnych.




W ofercie Plusa znajdują się już smartfony i routery obsługujące LTE-Advanced. Klienci operatora posiadają już ponad 70 tysięcy urządzeń pozwalających na korzystanie z Internetu z szybkością do 300 Mb/s.

Uruchomienie LTE-Advanced to nie tylko dwukrotne zwiększenie maksymalnej prędkości transferu danych, ale także powiększenie pojemności sieci, co w przypadku wzrostu jej obciążenia pozwoli na zapewnienie szerokopasmowego dostępu do usług internetowych większej grupie użytkowników - mówi Jacek Felczykowski, członek zarządu Polkomtelu.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: cyfrowy polsat | polkomtel | plus | lte-a

w sumie: 152
  • -2

    133.  2016-02-28 12:06:09

    @128. No właśnie, nie wiesz, i kto tu jest gimbaza i pisze bez podstawowej wiedzy?
    @129. Ma
    @131. Zainwestować w sprzęt do L800/L2600/agregacji. Pewnie o to chodziło, a tu nie wystarczy dołożenie anteny, w kontenerze też trzeba dołożyć sprzęt. Plus też wymienił cały sprzęt na 90% stacji.

  • 0

    134. ~aer  2016-02-28 19:01:17  host: 5.134.65.167

    @Patryk gdzie moge poczytać o pozwoleniu Plusa na U900? To mnie bardzo ciekawi...

  • -4

    135.  2016-02-28 19:06:47

    Tutaj: http://tlp.is/97f

  • -3

    136. ~Witold  2016-02-28 20:39:35  host: 088156131206.dynamic-ww-2.vectranet.pl

    Dobrze, że im się ta sieć ciągle rozwija. Niby aukcję sobie odpuścili, ale nie znaczy to, że Plus notuje regres. Zresztą było o tym parę artykułów, że mimo odpuszczenia aukcji netu nie zaniedbają. No i nie zaniedbali.

  • 0

    137. ~  2016-02-28 20:52:22  host: user-94-254-163-71.play-internet.pl

    a czy plus dalej ma LTE bez limitu z 0,5GB danych miesiecznie?

  • 2

    138. ~Towarzysz BOLKOV  2016-02-28 22:22:52  host: user-94-254-145-136.play-internet.pl

    Poczekajcie na masówki wypowiedzeń na internet z plusa, które przypadną już na czerwiec 2016 :)

  • 2

    139. ~Towarzysz BOLKOV  2016-02-28 22:23:37  host: user-94-254-145-136.play-internet.pl

    * wypowiedzeń umów na internet z plusa.

  • -2

    140.  2016-02-28 22:58:57

    OK, czekamy ;-)

  • 0

    141. ~Xyz123  2016-02-29 07:30:23  host: user-94-254-193-44.play-internet.pl

    Pakiety plusa to faktycznie żenująca sprawa :) dziwne że nie mają neta na kartę powiedzmy 50gb za 50zl. Plus kiedy dobre nadajniki Lte w Malborku i okolicach? Obecnie lte jest tylko w granicach miasta i szału ten nie ma.

  • 0

    142.  2016-02-29 08:32:11

    141 - co nie? Wszyscy mają a tylko Plus ma w głębokim poważaniu swoich klientów...

  • 0

    143. ~KamilPowerLTE  2016-02-29 22:37:14  host: user-94-254-145-59.play-internet.pl

    Od dawna mam wrażenie, że nie zależy im na klientach. Pierwsza przesłanka do tego pojawiła się już w drugim miesiącu od podpis z nimi umowy. Jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z takim pieniactwem i cwaniactwem jak w przypadku departamentu reklamacji w Plusie. Już nie będę nawet wspominał o tych wszystkich kłamstwach, którymi karmili mnie sprzedawcy z Plusa zanim podpisałem umowę. Dosłownie zmiana języka oraz obsługi pomiędzy czasem gdy byłem potencjalnym klientem a momentem gdy już podpisałem umowę była porażająca. Moje subiektywne odczucie na temat całej tej sytuacji można opisać tak
    Z potencjalnego klienta o którego trzeba walczyć stałem się baranem do strzyżenia, który dał się złapać w pułapkę.

    Kiedy Plus otworzy drogę odwoławczą od debilnych i kompletnie nie związanych z problemem odpowiedzi z departamentu reklamacji? Pozostawienie klientowi jedynie opcji: przełknij albo idź do sadu jak masz czas, bo nasza odpowiedź jest ostateczna to jest po prostu pieniactwo. Ja osobiście przestrzegam wszystkich znajomych przed podpisywaniem umów z firmami stosującymi taką właśnie politykę wobec klientów.

    Dodam jeszcze, że Patryk7588 to prawdopodobnie płatny troll PLUSA, jego celem zawsze jest wybielanie tej sieci, u niego zawsze wszystko dobrze chodzi, nie ma lejka itp.

  • 0

    144.  2016-03-01 13:21:28

    ranking z lutego >> http://tlp.is/58a

  • -1

    145. ~taka prawda  2016-03-01 18:59:36  host: aghd128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zachodnia Małopolska: Plus ma problem ze zwykłym (2G) zasięgiem w Małopolsce np.: Wolbrom - centrum miasta Rynek (brak zasięgu w kamienicach. Konkurencja ma), Ojcowski Park Narodowy (całkowity brak zasięgu. Konkurencja ma zasięg). Dłużec - Strzegowa k. Wolbromia powiat olkuski (Dłużec- zero zasięgu, Strzegowa - zasięg 1 kreska na zewnątrz budynku. Dodam ze miejscowości leża przy drodze wojewódzkiej 794). Panie Solorz niech się Pan tak nie chwali 2x szybszym Internetem niż w Play bo nawet po ich własnych nadajnikach maja lepszy zasięg.....

  • 0

    146. ~PrawdziwyKamilPowerLTE  2016-03-02 11:05:55  host: apn-31-2-38-237.dynamic.gprs.plus.pl

    Post nr 143 to plagiat z mojej wypowiedzi na forum Plusa! Osoba zrzynająca moją wypowiedź dodatkowo użyła mojego oryginalnego nicka z forum i oczerniła jednego z komentujących (Patryk nie mam z tym nic wspólnego). Cwaniaczek ostatnie zdanie dorzucił od siebie. Prośba do administratora tej strony o usunięcie tego wpisu i zbanowanie jego IP.

  • -1

    147. ~dav  2016-03-06 16:42:01  host: 088156240136.warszawa.vectranet.pl

    heh i najwyższy pakiet danych można teraz zużyć w kilka godzin :) śmieszny jest ten cały LTE

  • 0

    148.  2016-03-06 16:57:35

    http://tlp.is/9ag

  • 0

    149.  2016-03-06 17:00:58

    W Plusie rewelacji nie ma. Z kolei orange w tej lokalizacji działa tak (dworzec pkp Białystok) http://tlp.is/9ah

  • -1

    150. ~  2016-03-07 17:02:06  host: abis178.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś im się powaliło i dopisali dwa zera za dużo.

  • 0

    151. ~soltek  2016-03-07 23:08:55  host: 87-206-125-206.dynamic.chello.pl

    Skoro były już reklamy "Internet w Plusie szybszy od Neostrady", no to teraz tylko wystarczy czekać na stwierdzenia "Internet w Plusie szybszy niż w kablówce". A jak to wygląda w praktyce, to każdy wie ;)

  • 0

    152. ~Mexille  2016-03-07 23:18:53  host: 8.37.225.149

    soltek: Najważniejsze, że już jest 2x szybszy niż w Play :-)

Dodaj swoją opinię