Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lotniskowe automaty TP na monety

Lotniskowe automaty TP na monety

WitekT 23 Lutego 2008 17:44

0 0
Od 25. marca Telekomunikacja Polska wprowadzi do użytku dualne automaty telefoniczne, które oprócz kart będą przyjmowały także monety - złotówki oraz euro.

Automaty zostaną zainstalowane na lotniskach, a na początek będzie ich 65. Będą akceptowały następujące monety:
złotówki: 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 5 zł,
euro: 10 centów, 20 centów, 50 centów, 1 euro, 2 euro.

Cena impulsu dla połączeń telefonicznych z monet wyniesie 70 gr brutto.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2008-02-23 18:15:30

    Tomek_19: długość trwania impulsu przy poszczególnych typach połączeń jest zapewne opisana w cenniku usług tp.

  • 0

    5.  2008-02-23 18:31:16

    Ale dlaczego nie obsługują monet 2zł?

  • 0

    6.  2008-02-23 20:08:30

    Bo to sa budki &tp oni tam mysla inaczej w tej firmie niz wszyscy normalni ludzie:)

  • 0

    7.  2008-02-23 21:07:10

    impuls na telefony komórkowe trwa 18 sec. Czyli 0,70gr. za 18 sec. Najdroższa telefonia na świecie ! ! ...

  • 0

    8. ~x  2008-02-23 21:40:43  host: public-gprs51900.centertel.pl

    Chyba się z ...... na głowy pozamieniali z takimi cenami .

  • 0

    9. ~  2008-02-23 21:48:51  host: emy244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a mnie się wydaje, że to dobry pomysł. nawet jeżeli połączenia są drogie, to nie trzeba kupować kart - wystarczy, tak jak w USA, wrzucić monetę, a nie martwić się, skąd wezmę kartę i jaką mam kupić

  • 0

    10.  2008-02-23 23:23:18

    Zanim ktoś napisze drożyzna to niech się zastanowi czemu zostały wycofane budki na żetony czy na monety, a zostały tylko te na karty... Odpowiedź jest prosta, ze względu na wandalizm. Na zachodzie mało kto ruszy takie drobniaki, u nas to wiele osób się o nie pokusi, bo darmowa kasa. Teraz wracają do tego typu modelu pobierania opłat bo jest prosty i wygodny dla wielu osób, ale powoduje że budki są częściej dewastowane. Ktoś musi za ich remonty zapłacić, stąd ta cena. Pewnie impuls wykorzystany z karty chipowej będzie tańszy niż ten za monety. Nie bronię TPSA bo uważam, że ceny za usługi telekomunikacyjne są dość drogie w Polsce, jest to też wina tego że za mało zarabiamy i w związku z tym mało wydajemy na telefony. Sprzęt natomiast kosztuje nas w przeliczeniu na złotówki tyle samo co w innych krajach. Niestety dlatego musimy tyle płacić.

  • 0

    11. ~Maćko  2008-02-23 23:48:40  host: docsis-13.nat.tvk.wroc.pl

    Ja uważam, że to dobra cena. Jak często zdarza Wam się dzwonić z budki na lotnisku w dobie tel. komórkowych. TP nastawiła się na przyjezdnych, podobnie jak ja byłem w usa potrzebowalem zadzwonić, wrzuciłem trochę kaski i zadryndałem! Nie korzysta się z budki regularnie, ale od przypadku, więc ja bym zapłacił i 1 zł.

  • 0

    12. ~tkubon  2008-02-24 00:23:08  host: ip-89-174-83-33.multimo.gtsenergis.pl

    Czyli trochę zachodu i u nas. Jednak cena to cóż. Lepiej dla przyjezdnych i gości eurotaryfa :) Szczególnie na połączenia komórkowe

  • 0

    13. ~  2008-02-24 02:11:06  host: aclu22.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tepsa nie myśli, ma klapki na oczach, gdyby zrobili 20 groszy za minutę, i taktowanie co pół minuty, to wiele osób by dzwoniło z budki na stacjonarne. A, tak to SS już taniej wychodzi.

  • 0

    14.  2008-02-24 03:42:28

    redakcja wrzuciłaby zdjęcia tego automatu. Ciekawe co to za nowość... :)

  • 0

    15. ~  2008-02-24 10:59:28  host: docsis-13.nat.tvk.wroc.pl

    nie zgodzę się z ~13. Gdyby Tepsa zrobiła po 20 gr i taktowanie co pół minuty zarobiłaby mniej, bo... liczba połączeń by nie wzrosła w tym przypadku!!! TP myśli biznesowo. Pamiętajcie, że automaty mają stanąć na lotniskach, więc zmieńcie sposób myślenia- będziesz jechał na lotnisko, żeby sobie taniej podzwonić, czy skorzystasz od przypadku jak Ci komórka siądzie, jak przyleci ktoś z innego kraju. Nie wieżę, że jak będziesz gdzieś leciał i będziesz miał chwile na lotnisku to pomyślisz, żeby biec do budki i zadzwonić do dziewczyny na miejscu! Tylko wyciągniesz komóre i zadzwonisz. Gdyby tepsa stawaiała automaty znów na ulicach (co jest bezsesnowne) to zgodziłbym się z takim cennikiem jaki opisałeś. Nie bronie tepsy, nie lubię tej firmy, sam od 2 lat juz z nich nie korzystam, ale ten krok z budkami na lotniskach jest bardzo dobry, biznesowy. Nikt na tym nie zbiednieje, jak zadzwoni co jakiś czas w razie konieczności za 70 groszy.

  • 0

    16. ~TP SA  2008-02-24 12:48:56  host: 217.116.104.188

    TP nie ustala cen połączeń !!!

  • 0

    17.  2008-02-24 18:31:30

    16# TP je wymysla, a opiniuje i zatwierdza szeryf w damskich spodniach ;)

  • 0

    19.  2008-02-25 12:52:25

    Mnie się wydaje, że powinni raczej postawić automaty na karty płatnicze. Przybysze ze strefy euro (czyli posiadający w kieszeniach monety euro) i tak mają komóry z eurotaryfą. Ci co są spoza strefy euro i tak najpierw muszą skoczyć do kantoru, żeby "zdobyć" polskie monety. Wydaje mi się, że te automaty mają sens przede wszystkim dla przybyszów z USA, Kanady i innych Meksyków, bo ich komóry nie mają ani GSM 900/1800 ani UMTS 2100 (UMTS 2100 mają nawet w Japonii i Korei) i jak się nie zaopatrzą w "worldphona" to nie poroamują tutaj.

  • 0

    20.  2008-02-25 12:59:59

    Przemolog: ale te automaty SĄ NA €O! Poza tym obsługa kart płatniczych podraża całą zabawę i to niemało (od kosztów czytnika po koszty autoryzacji).

  • 0

    21.  2008-02-25 17:58:29

    Ależ widzę! Chodzi mi o to, że ktoś, kto ma drobne euro w kieszeni (bo to jest jego krajowa waluta), ma również komórę z eurotaryfą i za góra 49 centów (+ VAT ze swojego kraju) zadzwoni bez szukania jakiegoś automatu na monety. Polacy mają swoje komórki. A może te automaty będą służyły bardziej nie przylatującym, a odlatującym, którzy będą mieli możliwość wydzwonić polskie drobniaki :-)? A co kosztów obsługi kart płatniczych - urządzenie, które rozróżni 10 rodzajów monet od siebie (oraz od metalowych guzików ;-)) i opróżnianie go też nie jest za darmo. A czytnik kart - przecież "zwykły" automat i tak zawiera w sobie czytnik kart chipowych (a srebrne kanciaste także magnetycznych). Skorzystałem z takiego automatu w Norwegii i było to drogie ale dużo wygodniejsze niż rozmienianie na monety czy kupowanie karty telefonicznej.

  • 0

    22. ~macko  2008-02-26 10:43:36  host: docsis-13.nat.tvk.wroc.pl

    ja myślę, źe te automaty mają służyć bardziej turystom/odwiedzającym niż managerom z eurotaryfami. Nie wyobrażam sobie biznesmena szukającego budki, nawet gdy nie ma w swojej komórce eurotaryfy. Potrzebuje zadzwonic to dzwoni z komóry.

  • 0

    23. ~Przemolog  2008-02-26 12:09:40  host: 212.182.59.45

    22 - a co, turyści z EU nie mają niby eurotaryf, tylko biznsemeny i womeny ;-)?

  • 0

    24. ~  2008-02-26 19:08:34  host: docsis-13.nat.tvk.wroc.pl

    23- a czy każdy samochod ma gps?

Dodaj swoją opinię