Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lokalizuj swojego psa

Lokalizuj swojego psa

sirmark 11 Października 2007 02:14

0 0

pet tracker gpsJednym z podstawowych problemów osób, które puszczają wolno swoje psy, jest często ponowne ich znalezienie. Na rynku jest już kilka propozycji rozwiązania tej kwestii. Najnowszą jest obroża z lokalizatorem GT40. Urządzenie to ma odbiornik GPS SiRFstarIII oraz moduł GSM, dzięki któremu przekazuje pozycję SMSem lub przez GPRS, w trybie ciągłym lub na żądanie. GT40 wyprodukowano w Chinach i na razie tylko tam jest sprzedawany. Nie należy się temu dziwić - dla wielu Chińczyków jest szczególnie ważne, żeby domowy futrzak wrócił na obiad.

garmin astro Przy okazji warto wspomnieć o zestawie Garmin Astro. Służy on do obserwacji przemieszczania się psów np. podczas polowania. Jeden ręczny odbiornik pozwala śledzić do 10 nadajników umocowanych do obroży. Na ekranie widzimy ślady psów oraz własny. Transmisja danych odbywa się drogą radiową, bezpośrednio od nadajników do odbiornika, co ogranicza zasięg obserwacji do kilku kilometrów (może on znacznie spadać, jeśli w okolicy jest wiele przeszkód terenowych). Zaletą tego rozwiązania jest jednak możliwość stałej obserwacji podopiecznych bez korzystania z Internetu, koniecznego przy transmisji GPRS.




gps24

Źródło tekstu: blogn.pl     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12. ~mx2  2007-10-11 10:21:19  host: nat-pr2.aster.pl

    Moja ulubiona redakcja znowu nie myśląc wrzuca newsa. Podstawowym problemem ludzi, którzy spuszczają psa ze smyczy jest to, że nie potrafią po swoim pupilku posprzątać. Na smyczy zresztą też nie potrafią. Pomysł na urządzenie ciekawy, ale ani nowy, ani oryginalny. Czyżby Telepolis schodził na psy? A nazwa serwisu będzie niedługo brzmiała Telepsolis?

  • 0

    13.  2007-10-11 10:25:00

    mx2: masz psa? Chyba nie. Bo wiedziałbyś, że niektóre psy potrafią np. polecieć za kotem czy nawet zerwać się ze smyczy. Albo nawet podkopać się pod płotem. Sprzątanie to ZUPEŁNIE inna rzecz, bez związku z tą. Sam pomysł może nie jest nowy ani oryginalny, ale w końcu ZREALIZOWANY. Zanim znów zaczniesz potępiać nas w czambuł, przemyśl - proszę - swoją wypowiedź.

  • 0

    14. ~jarekt  2007-10-11 10:43:19  host: eak121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Malkontenci. Wszedzie ich pelno. Nie dokarmiac trolla to sam zdechnie :)

  • 0

    15. ~mivos  2007-10-11 10:48:11  host: mar.nj.pl

    ja ze swoim psem po prostu na szkolenie jezdze...

  • 0

    16.  2007-10-11 11:08:01

    mivos: nie każdy pies da się wyszkolić...

  • 0

    17. ~  2007-10-11 11:14:19  host: awc89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ja z innej beczki - działa wam rss telepolis?

  • 0

    18.  2007-10-11 11:23:38

    17: u mnie działa - przynajmniej na czytniku RSS wbudowanym w Maxthona (nakładka na IE).

  • 0

    19.  2007-10-11 11:43:28

    W Operze 9.5 też działa ;)

  • 0

    20.  2007-10-11 13:07:14

    Ale trzeba przyznać, że "telepsolis" to niezła nazwa dla Garmin Astro ;-)

  • 0

    21. ~  2007-10-11 14:17:52  host: awc89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w sprawie rss - adres chyba mam dobry? - http://www.telepolis.pl/news.php

  • 0

    22.  2007-10-11 14:20:15

    21: zły. Prawidłowy to http://telepolis.pl/rss/news.php

  • 0

    23. ~  2007-10-11 14:55:00  host: awc89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    WitekT - Dzięki :)

  • 0

    24. ~nick  2007-10-11 16:30:45  host: cbe31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdyby pies Dorna miał takie urządzenie to mozna by jednoznacznie stwierdzic czy zeżarł sejmowe meble...

  • 0

    25.  2007-10-11 22:26:28

    O wlasnie - i kolejna komisje mozna byloby powolac...

  • 0

    26. ~  2007-10-11 23:11:18  host: cji212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajny news hehhe. A co do samego GPS to wlasnie jestem w fazie wyboru sprzetu do samochodu. Chcialbym jakies eleganckie urzadzonko. Kusi mnie bardzo Mio Digi Walker, wszedzie duzo pochlebnych opinii o tym slysze. Watpie by to byl przypadek

  • 0

    27. ~el.ocm  2007-10-12 12:14:06  host: dtf220.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hehe czego to oni nie wynajdą teraz dla zwierzaków i ich panów:) gps w ogóle fajna sprawa, np na spacery czy jazdy rowerem:) MIO rulezz:)

  • 0

    28. ~mx2  2007-10-13 07:15:10  host: nat-pr2.aster.pl

    Cenię sobie ludzi myślących a nie tylko bezmyślnie przeklejających newsy. Jeśli jakiś człeczyna pisze, że największym problemem dla właścicieli psów jest ich lokalizacja, to pisze bzdury i wypadałoby to skomentować. Ale prościej jest przekleić z informacji prasowej, bo po co wytężać szare komórki. W szkole nie uczyli przecież krytycznej analizy tekstu. Ot, życie.

  • 0

    29.  2007-10-13 10:43:43

    mx2: wspaniale umotywowana odpowiedź, kupa argumentów... Nawet nie mam do czego się odnieść w Twojej wypowiedzi, zero punktu zaczepienia. Zrozum, że są różne psy - niektórych się po prostu nie da wyszkolić. Wystarczy pójść na spacer do lasu, żeby pies poczuł zew i za czymś poleciał...

  • 0

    30. ~ukenamuniu  2007-10-18 00:02:34  host: nat-go2.aster.pl

    Najwięcej psiaków ucieka podczas sylwestrowej strzelaniny.

  • 0

    31. ~Slayer  2007-10-19 22:02:30  host: cid20.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Smutne ale prawdziwe. Skoro zaczynaja sie gubic psy, to co dopiero ludzie. I to jest prawda, skoro firmy robiace systemy nawigacyjne robia fortuny :) Sam uzywam Mio Digi Walkera, by... sie nie zgubic :)

Dodaj swoją opinię