Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lokalizacja terminala UMTS od Alcatela

Lokalizacja terminala UMTS od Alcatela

WitekT 9 Maja 2005 16:00

0 0

Alcatel oraz Istituto Geografico De Agostini - czołowe włoskie wydawnictwo w dziedzinie kartografii - opracowały zaawansowane rozwiązanie usług lokacyjnych oparte na technologii wspomaganego GPS (ang. Global Positioning System).

Poprzez naciśnięcie przycisku możliwe będzie obliczenie położenia geograficznego terminalu UMTS na szczegółowych i ciągle aktualizowanych mapach, szybsze i dokładniejsze w porównaniu ze standardowym systemem GPS. Ponadto rozwiązanie to zmniejszy ilość złożonych obliczeń położenia mobilnego terminala, przedłużając czas pracy baterii.

Odbywać to się będzie dzięki serwerowi położenia i aplikacji EASYMAP, napisanej w języku Java - którą będzie można pobrać do terminala. Serwer położenia opracowany przez firmę Alcatel opracowuje sygnały nawigacyjne uzupełniające system GPS, działające w systemie EGNOS (ang. European Geostationary Navigation Overlay Service), a w przyszłości w także w systemie Galileo. System ten zapewnia dokładniejsze pozycjonowanie w miastach i budynkach.
EASYMAP, aplikacja opracowana przez Istituto Geografico De Agostini, umożliwia łatwe poruszanie się po mapie i udostępnia wszystkie potrzebne funkcje, takie jak wyszukiwanie adresów, śledzenie tras, znajdowanie ważnych punktów (np. restauracje, bary, hotele itp.).

Rozwiązanie to jest kolejnym udanym efektem współpracy obu firm, która została nawiązana niemal rok temu. Opracowano je w centrum Italian 3G Reality Centre firmy Alcatel w Vimercate (miejscowość pod Mediolanem), którego zadaniem jest opracowanie produktów i rozwiązań mobilnych. W istocie rozwiązanie to jest rozwinięciem aplikacji EASYMAP opracowanej dla terminali GSM, która jest dostępna na rynku od 2004 roku.

Źródło tekstu: Alcatel     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-117-28.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz promocję "Zostajesz - Dostajesz" Virgin Mobile?

Dodatkowe gigabajty w Virgin Mobile

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet