Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lojalnych klientów nie brakuje, jednak nie będzie tak zawsze

Lojalnych klientów nie brakuje, jednak nie będzie tak zawsze

Q! 24 Lutego 2010 23:07

0 0

Znaczna część klientów przy wyborze kolejnego telefonu kieruje się jego marką, a dopiero później możliwościami, jakie oferuje - wynika z analizy przeprowadzonej przez firmę TNS. Jednak coraz większą rolę odgrywają tutaj usługi dodane, których liderem jest Apple ze swoim App Store.

Firmy takie jak Nokia, Samsung, Apple czy BlackBerry nie mogą narzekać na lojalność swoich klientów. Ich odsetek cały czas kształtuje się powyżej 50%. Jednak coraz więcej klientów, bo aż 29%, przy wyborze nowego urządzenia zwraca uwagę również na jego wygląd oraz wygodę obsługi.




Coraz więcej klientów atrakcyjności w nowym telefonie upatruje również w dostępności dla niego dodatkowych aplikacji i treści. Wśród nich znajdują się gry, muzyka czy mapy do nawigacji. Na te elementy zwraca uwagę około 13% osób zamierzających zakupić nową słuchawkę. Jednak w przedziale wiekowej od 16 do 30 lat wskaźnik ten wynosi już 39%.

Jednak jeśli wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, którymi kierują się nabywcy nowych telefonów, to okaże się, że atrakcyjność aplikacji znajduje się na samym końcu ich listy życzeń. Najważniejszymi elementami są tutaj wygoda obsługi, marka, ekran dotykowy oraz rodzaj systemu operacyjnego.

Źródło tekstu: telecoms, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~qazwsx  2010-02-24 23:26:00  host: 83-168-75-17.pz3-nat.espol.com.pl

    Prawda. Ja przy wyborze telefonu kieruję się faktycznie marką, a dopiero potem funkcje i wygląd. ;)

  • 0

    2. ~Krzychu  2010-02-25 00:10:08  host: 95.155.120.61

    A ja mam tak, że dla mnie telefon komórkowy ma dobrze wyglądać i mieć funkcje, których potrzebuje... i tyle... Marka jest dla mnie nie aż tak bardzo istotna... nie mam większych ograniczeń co do niej... ale wiadomo... nie może to być jakaś chińska podróba... po prostu która marka trafi w mój gust to wygra... :) Pozdrawiam

  • 0

    3. ~asd  2010-02-25 00:11:42  host: host-81-190-180-22.gorzow.mm.pl

    i dajesz sobie wcisnąć 6300 by nokia za 1zł ! ;]

  • 0

    4. ~nick  2010-02-25 00:29:01  host: 109.243.186.98

    Niczym się nie kieruję przy wyborze telefonu bo go nie wybieram. Od początku używam siemensa me45 i nie muszę się dowartościowywać jak ludzie co będą chorzy jak nie zmienia telefonu co najmniej raz na rok a kolejny jest coraz bardziej jarmarczny, jak nie kolorowe wyświetlacze i aparaty fotograficzne to nawigacje i latarki. Słuchawkę powinno się zmieniać dopiero gdy obecnie używana staje się niezdatna do użytku.

  • 0

    5. ~  2010-02-25 00:31:50  host: ip-94-42-51-94.multimo.pl

    To jestem w mniejszości, bo nie obchodzi mnie marka, ale głównie możliwości urządzenia.

  • 0

    6.  2010-02-25 05:02:38

    Marka jest wazna jakos nie widze zeby kupowano chinczyki a funkcjami bija na glowe Nokie. Pozatym tutaj chodzi o Apple ta marka niesie za soba jakos. system i incredible fantastic fun.

  • 0

    7. ~anonim  2010-02-25 07:08:07  host: gaja.tpnet.pl

    @4. nick brawo za odwagę, popieram twoją postawę odnośnie telefonów. Tylko niestety problemem jest trwałość obudowy większości terminali mobilnych :(. Sam mam Ericssona T65 od 2001 roku i poza wymianą baterii działa jak nowy. Ale widziałem słuchawki 2-3 letnie gdzie z obudowy odchodzi farba a przycisków nie da się już odczytać ;(. Teoretycznie wystarczy zakupić zamiennik obudowy, ale nie każdemu chce się w takie rzeczy bawić, kiedy może kupić nokie 6300 za 1zł ;). Poza tym przy taniejącym mobilnym dostępie do Internetu nie mogłem bez niego wytrzymać i dokupiłem sobie smartfona. Ale stary telefon nadal używam do rozmów, gdyż długość działania na baterii jest nie do przebicia w porównaniu z nowym (przede wszystkim z powodu dużego ekranu i przeglądania iNetu).

  • 0

    8. ~wibra  2010-02-25 07:55:17  host: nat3-138.ghnet.pl

    A ja zmieniłem markę przez ergonomię. Od lat używałem różnych modeli nokii, a teraz samsung, gdyż ma genialnie rozwiązaną klawiaturę, jest stosunkowo duży i ma to coś - czyli 2 karty sim. Dokladnie D780. Zachęciłem kilka osób do uzywania tego modelu i nie znam spośród nich osób niezadowolonych. Wszyscy mają go nadal. Tak więc dotykówka nie dla każdego jest marzeniem, choć gdybym chciał - to bym miał.

  • 0

    9.  2010-02-25 07:58:57

    nick - widać, że z telefonu korzystasz jako z telefonu. Ale spróbuj napisać maila ;-) ja mam E75. Korzystam ze wszystkich funkcji. No z aparatu wyjątkowo rzadko... ale klawiatura qwerty mnie nie raz uratowała, WiFi również. Poza tym na 3G też można sporo ugrać. Generalnie każdy mierzy własną miarką.

  • 1

    10.  2010-02-25 08:00:03

    gratuluję tym ludziom którzy przy wyborze telefonu kierują się ekranem dotykowym:) moje kryteria to marka, funkcję, solidność wykonania. Zmieniam jak telefon się zniszczy albo popsuje.

  • 0

    11.  2010-02-25 08:22:06

    Jeszcze trzeba uwzglednić możliwości operatora co z tego że np. lubię iPhona jak np. Plus nie jest w stanie mi go sprzedać ?

  • 0

    12.  2010-02-25 08:51:24

    Dla mnie telefon to "przenosne centrum zarzadzania " zyciem . Czesto mi zastepuje komputer. Ma miec wszystko co mi potrzebne (GG, mail, xfire, odtwarzanie avi bez konwersji, dobra przegladarke itp ) w najlepszym stosunku cena/jakosc. Oczywiscie musi to byc smartfon jakos sie tak przyzwyczailem od czasu kiedy jakies kilka ladnych lat temu kupilem Nokia N-gage, potem Nokia E61,Toshiba G900 a teraz Samsung SGH-i780. Jak widac zmieniam OS-y i firmy. Pewnie nastepny bedzie na androidzie bo WM sie konczy wg. mnie. Na firme patrze ale tylo pod katem jakiej bym nie wzial, ale i tu sie sytuacja zmienia . Kiedys wykluczalem szajsunga a teraz go mam :E .

  • 0

    13.  2010-02-25 08:58:23

    Ja też chciałem kierować się marką, bo SE mi bardzo przypasowały, ale polecieli w kulki fajne telefony w kosmicznych cenach i słabe (jak dla mnie) w znośnych. Dlatego poszedłem do konkurencji. Z tym, że o SE ciągle pamiętam i to ich nowości mnie najbardziej ciekawią.

  • 0

    14. ~n  2010-02-25 09:50:21  host: aady216.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja mam takie zasady, że jak mi coś nie spasuje tak koniec z marką. Zmiana i baj baj.Dlatego jak na N900 nie będzie navigacji za darmo to przechodzę do konkurencji. Pewnie na długo.

  • 0

    15.  2010-02-25 10:28:23

    @4 Masz sporo racji, ale nie mogę z Tobą zgodzić jeśli chodzi o konkluzję. Mam od roku 6220c i mi ten telefon zwyczajnie "leży". Pomimo tego już dzisiaj wiem, że za klika miesięcy będę go zmieniał na coś z Androidem ( i wi-fi)w wersji 2.1 Jak starczy mi pieniędzy to będzie to Motorola, jak nie- zadowolę się Huawei. Co do newsa. Dla mnie najważniejsza jest wygoda obsługi i jakość dźwięku podczas rozmowy( w tym trzymanie zasięgu), a także stosunek cena/możliwości oraz możliwości platformy.

  • 0

    16.  2010-02-25 14:48:19

    dlatego ja toleruje tylko nokię... Ze względu na jej wartości i ilość aplikacji..

  • 0