Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Logo Play Fresh póki co legalne

Logo Play Fresh póki co legalne

LuiN 15 Lipca 2009 09:16

0 0

fresh fresh Sąd Okręgowy w Warszawie 14. lipca oddalił wniosek o zabezpieczenie roszczeń Fresh Ventures przeciwko P4, w którym wnioskodawca domagał się zakazania P4 posługiwania się logiem "Fresh".



Spółka Fresh Ventures prowadzi warszawski klub muzyczny The Fresh. Klub wniósł wniosek z żądaniem, aby sieć komórkowa Play wstrzymała prowadzone kampanie reklamowe marki Play Fresh. Przedmiotem sporu była nie tyle sama nazwa, co forma jej prezentacji. Są to literki o charakterystycznym kroju pisma ozdobione listkami, czyli znak słowno-graficzny, który posiada doskonałą renomę i jest rozpoznawalny przez młodych ludzi w całym kraju - argumentowała osoba związana z klubem.




Sąd wniosek oddalił i w uzasadnieniu postanowienia wskazał różnice pomiędzy przedmiotowymi oznaczeniami, podkreślając przy tym, że Fresh Ventures posługuje się w obrocie gospodarczym logo w wielu rożnych kolorach, podczas gdy słowo "Fresh" w znaku towarowym Play Fresh występuje zawsze w kolorze jasnozielonym, miejscami cieniowanym.

Postanowienie Sądu Okręgowego jest nieprawomocne, Fresh Ventures przysługuje prawo złożenia zażalenia na postanowienie w ciągu 7 dni od jego doręczenia.

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2009-07-15 09:30:36

    Widać że już nie mają się do czego przypieprzyć :/

  • 0

    6.  2009-07-15 09:46:17

    3, WhiteSmurf - dzięki piękne! Poprawione:)

  • 0

    7.  2009-07-15 09:59:43

    " jest rozpoznawalny przez młodych ludzi w całym kraju"... tan akapit rozwalil mnie do lez... bywam czesto w wawie i ni huhu nie znam tego klubu... p.s. nie mam 40-tki na karku zeby nie bylo :)

  • 0

    8. ~Tomek  2009-07-15 10:02:00  host: ili14.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekawe czy wykupili na to patent, jeśli nie to niech się cmokną...:)

  • 0

    9. ~iskra  2009-07-15 10:11:41  host: xdsl.123.c78.petrotel.pl

    DevilishChaos o tym rozpoznawaniu to chodzi o play fresh -.- czytaj ze zrozumieniem

  • 0

    10. ~  2009-07-15 10:21:50  host: 62.152.144.135.dsl.dynamic.eranet.pl

    @9 raczej o klub... Czytaj ze zrozumieniem.

  • 0

    11. ~  2009-07-15 10:42:23  host: 188.33.120.113

    klub dzięki play bedzie bardziej rozpoznawalny, to oni play powinni płacić

  • 0

    12. ~  2009-07-15 10:51:22  host: 95.108.29.217

    klub jest w miejscu, gdzie dotad niewielu udawalo sie dluzej przetrwac. reklama potrzebna! nie wiem jak dla warszawiakow, ale dla kogos spoza w-wy to centrum nie jest ;-/

  • 0

    13. ~edu  2009-07-15 10:59:08  host: dps121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 12 - Skra to nie Centrum ? 3 przystanki od Politechniki i tyle samo w drugą stronę od Centralnego? to mnie rozwaliłeś :)

  • 0

    14. ~iskra  2009-07-15 11:21:44  host: xdsl.123.c78.petrotel.pl

    @7 i 10 zwracam honor chodzi o klub nie doczytalem ze to argument kogos zwiazanego z klubem :)

  • 0

    15. ~  2009-07-15 11:31:20  host: 67.159.44.51

    podobno to klub dla gejów.

  • 0

    16. ~User  2009-07-15 11:33:08  host: g3-69.md4.pl

    Ostatnio widziałem napoje Fresh i też tak sobie pomyślałem, czy i w tym przypadku producent nie poda PF do sądu ;) @8 jeżeli dobrze się orientuję to na logo nie można wykupić patentu, można je jedynie zastrzec.

  • 0

    17. ~listek  2009-07-15 11:57:05  host: 87-205-194-142.adsl.inetia.pl

    A jak się nazywa plastyk, który robił logo dla Play? To ważna informacja by tego kogoś omijać z daleka - wcisnął Playowi nieświeży towar...

  • 0

    18. ~dori  2009-07-15 17:41:19  host: 83.230.12.163

    rzeczywiście łudząco podobne...

  • 0

    19. ~Gormar  2009-07-15 17:47:49  host: 217.96.62.235

    Dla tych co twierdzą, że loga są "łudząco" podobne dwie informacje. Po pierwsze w logo PLAY znajdują się zielone połówki limonek a nie liści (te mają inną symetrie i nie są półokrągłe). Po drugie zastrzeżony znak towarowy "the Fresh" nie ma listków. Nawet w samym orzeczeniu sądu znajduje się informacja, że klub posługuje się wieloma odmianami swojego loga. To po co w ogóle je zastrzegli? Już nie chce mi się nawet wspominać o tym, że to całkiem inna branża.

  • 0

    20. ~bambo  2009-07-15 18:39:10  host: 188.33.114.73

    klub posługuje się wieloma odmianami loga by były większe szanse natrafienia na sponsora reklamy, haha. Wg mnie ni huhu nie są podobne te loga. Musiałbym być po kilku głębszych by zauważyć podobieństwo.

  • 0

    21. ~Gormar  2009-07-15 18:46:28  host: 217.96.62.235

    @20. bambo nie "przeginaj" w drugą stronę. Loga zawierają praktycznie ten sam napis, a klienci klubu mogą faktycznie być po kilku głębszych i gdyby billboard PLAY Fresh stał w pobliżu to mogli by pomylić wejścia ;).

  • 0

    22. ~uzer  2009-07-16 07:43:07  host: 193.19.165.77.osk.enformatic.pl

    Sprawe opisuje blog Lege Artis: http://olgierd.bblog.pl/wpis,o;zesz;ten;fresz,31024.html

  • 0

    23. ~adfa  2009-07-17 23:04:59  host: adgu152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    " jest rozpoznawalny przez młodych ludzi w całym kraju" śmiechu Wartę, nie znam tego klubu, nie ma znaczącego miejsca w polskich klubach. Warszawa może poszczycić się np klubem SPACE czy MAGNETIC :))

  • 0

    24. ~Razorik  2009-07-18 11:15:11  host: host-87-101-19-224.proxnet.pl

    Teraz już wiem do jakiego klubu nie wchodzić.

Dodaj swoją opinię