Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lista partnerów roamingowych Play

Lista partnerów roamingowych Play

WitekT 27 Kwietnia 2007 11:01

0 0

Klienci Play mogą korzystać już z roamingu w 104 zagranicznych sieciach w 74 krajach.

Wśród partnerów roamingowych Play są sieci we wszystkich państwach europejskich, ale też w tak odległych i egzotycznie brzmiących krajach, jak Burkina Faso, Gwatemala czy Dominikana. Play rozpoczyna fazę testów z największym światowym operatorem komórkowym China Mobile, co pozwoli uruchomić roaming z Chinami.




W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie współpracy z kolejnymi 70 operatorami, z którymi Play podpisał już umowy o roamingu międzynarodowym. Operator kończy też testy udostępniania swojej sieci zagranicznym klientom.

Zobacz: pełną listę partnerów roamingowych Play (plik PDF; 35 kB).

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~  2007-04-27 11:16:29  host: clj209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nadal nie mozna dzwonic ani wysyłac smsów do Comviq w szwecji :/

  • 0

    3. ~Paweł  2007-04-27 11:33:48  host: ip-89-174-121-246.multimo.gtsenergis.pl

    1--> Wlasnie,ze jest. Telefonica O2. :)

  • 0

    4. ~  2007-04-27 11:51:19  host: nat-mo4.aster.pl

    Dzidy i tyle! Wiele osób się skarży, że niby na liście jest- a nie działa, albo SMSy nie chodzą albo zadzwonić się nie da. Sam sprawdzałem w Tunezji i Hiszpanii tydzień temu- klęska. Znajomemu opłaty z kosmosu naliczyli. W Polsce czasem z tego zadzwonić się nie da, a co dopiero za granicą

  • 0

    5. ~DIS  2007-04-27 11:57:02  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    Ja miałem problem z dodzwonieniem się na komórki w Szkocji, ale na stacjonarne non-problem. nie wiem od czego to zależy. Czym więcej będzie im się dawało info o tym, że coś jest nie tak, tym szybciej to naprawią :d nie ma co narzekać, trzeba pomyśleć jak im najszybciej pomóc, żeby nie było już tych problemów IMHO.

  • 0

    6.  2007-04-27 12:11:00

    Najbardziej "podoba" mi się, że to nie jest link do playmobile.pl. Po prostu rozwala mnie, że op nie umieszcza listy swoich partnerów roamingowych na swoich stronach :-P. Witku, skąd wyrwałeś - tajemnica zawodowa ;-)? BTW, fkn.pl posiadł tę wiedzę tajemną już kilka tygodni temu :-)

  • 0

    7.  2007-04-27 12:15:02

    Przemolog: a w pressie przyszło, a taka lista to raczej nie jest problem, żeby ją zdobyć... ;) Zdobył FKN, to już nie chciałem robić follow-upa. ;)

  • 0

    8.  2007-04-27 12:28:17

    Dodam jeszcze, że nie ma (już) takiego kraju Serbia i Czarnogóra (rozpadł się zresztą przed komercyjnym startem Playa :-P) a ponieważ podany jest tam tylko op, to zapewne w którymś z tych krajów nie ma roamingu. Co do "wszystkich państw europejskich to brakuje Słowenii i różnych drobiazgów typu Wyspy Owcze, Jersey, Guersney, Man oraz Andora i Gibraltar. Podejrzewam, że w różnych specterytoriach Bałkanów (Bośnia, Kosowo) też jest różnie. No i jeszcze Islandia On Waves - wygląda mi to na rozwiązanie typu GSM-on-Ships http://www.digitalmediaasia.com/default.asp?ArticleID=21011. No a takie roamingi są rozliczane raczej wg stawek "satelitarnych" :-)

  • 0

    9.  2007-04-27 12:30:12

    No tak se żartowałem tylko :-). A tak bardziej serio, to co sądzisz o braku listy partnerów roamingowych na www Playa? Jak dla mnie to dno i 3 metry mułu....

  • 0

    10. ~jojo  2007-04-27 13:11:55  host: een209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze, że chociaż jest wreszcie raming pre-paid w Niemczech... A kiedy umowa roamingowa zostanie podpisana z Koreą... Północną. ;-D

  • 0

    11. ~przemobe  2007-04-27 14:21:47  host: 116.93.classcom.pl

    No no, szybcy są, jeszcze w poniedziałek nie było roamingu dla prepaidów na Słowacji a tu prosze: siec Mobitel abo+prepaid. Jutro akurat przetestuje, jak złapie ich zasięg...

  • 0

    12.  2007-04-27 14:53:36

    Ostatnio szukałem takiej listy u nich na stronie i nie mogłem znaleźć. To samo z punktem sprzedaży Play w moim mieście, który według strony www jest już otwarty, a w rzeczywistości go nie ma.

  • 0

    13.  2007-04-27 15:00:08

    Poza tym tylko w kilku krajach można korzystać z Playkarty za granicą. Trochę śmiesznie to wygląda, ale pewnie cały czas pracują nad tym. W UE: Austria, Estonia, Finlandia, Grecja, Irlandia, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Węgry i Wielka Brytania.

  • 0

    14.  2007-04-27 15:23:03

    Tomek_19: zauważ, że roaming w polskich prepaidach pojawił w 2002, 4 lata po ich wprowadzeniu na rynek a i tak jest często-gęsto kulawy (brak możliwości wykonywania połączeń wychodzących w wielu krajach, brak GPRS/MMS). W sumie przychodzące rozmowy i SMSy mogliby pewnie w Play Karta uruchomić od ręki we wszystkich krajach, ale chcą może zaoferować pełną funkcjonalność łącznie z wychodzącymi...

  • 0

    15.  2007-04-27 16:32:48

    ***Przemolog*** roaming w POPie pojawił się 1 grudnia 2001, a w sim+ kilka tygodni wcześniej. Z innych usług niż smsy w roamingu i tak nie korzystam, bo jest za drogi. W POPie najpierw były tylko smsy roamingowe, trzeba było czekać na aktywację i jeszcze jakiś depozyt robić. To były czasy... Teraz sytuacja się zmieniła i każdy op, który wchodzi na rynek, powinien z marszu oferować roaming, przynajmniej w UE.

  • 0

    16. ~waxa  2007-04-27 19:49:11  host: aaxf186.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja wyprobuje roaming w dlugi weekend.Mam nadzieje,ze wszystko bedzie bez problemow.

  • 0

    17.  2007-04-28 10:06:47

    Tomek_19: zgoda koniec 2001 ale był AFAIR tylko roaming SMS. W przypadku POPa było to kilka czy kilkanaście sieci z SMSami wychodzącymi i przychodzącymi i trzeba było faktycznie robić blokadę środków bodajże 30 PLN (i jej zdjęcie przedłużało ważność konta o tydzień - ja sobie wtedy przedłużylem bezwydatkowo o jakieś 3 czy 4 miesiące ) . Natomiast w S+ był to AFAIR na początku SMS Roaming Pager czyli tylko odbieranie SMSów na całym świecie. Roaming głosowy pojawił się dopiero wiosna/lato 2002 (pamiętasz może te billboardy "POP na Jamajce" podczas gdy Idea nie miała wtedy roamingu na Jamajce :-)). A co do tego że nowy prepaid powinien mieć roaming - zobaczmy jak to wyglądało historycznie. W 2002 "wsystkie tsy" prepaidy miały roaming. W 2004 pojawiły się: Idea Dla Każdego - tylko odbiór SMS w roamingu, Heyah - roaming otaki jak w Tak Tak, Sami Swoi - brak roamingu (wprowadzony w 2005), Jedna Idea na Kartę - roaming jak w POP. Brak roamingu w IDK i SS pomimo technicznych mozliwości wynikał, jak sądzę, z pozycjonowania tych brandów dla wiejskomałomiasteczkowego targetu, który, jak wiadomo, za granicę nie jeździ :-). Natomiast z Playem jest faktycznie problem, gdyż jego target jest bardziej podróżujący, i roaming powinien mieć. No ale ponieważ jest to prawdziwy op, a nie łże-MVNO w stylu SS, więc musi on mozolnie "odpalać" kolejne roamingi. Dziwi mnie tylko, że nie uruchomiono w Play Karcie przychodzących rozmów i SMSów w we wszystkich krajach, gdzie umowy są podpisane. Przecież do połączeń przychodzących nie potrzeba żadnego CAMELa ani USSD callbacku...

  • 0

    18. ~DIS  2007-04-28 17:57:32  host: cwo246.internetdsl.tpnet.pl

    Przemolog myślę, że jak będzie im się o tym mówiło, to będą to systematycznie, "mozolnie" jak to napisałeś, zmieniać :D

  • 0