Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lista kontaktów w telefonie bez nadzoru GIODO

Lista kontaktów w telefonie bez nadzoru GIODO

Q! 12 Października 2011 15:24

0 0
Lista osobistych czy firmowych kontaktów zapisanych w pamięci telefonu nie podlega obowiązkowi zgłoszenia do rejestracji Generalnemu Inspektorowi Ochrony Danych Osobowych - można przeczytać w informacji przekazanej przez Inspektorat.O tym, że listę kontaktów zapisanych w telefonie trzeba zgłosić GIODO, pisaliśmy w tej wiadomości. W całej sprawie głos zabrał GIODO, interpretując przepisy i uściślając informację.

Wynika z niej, że lista kontaktów zapisanych w telefonie nie podlega obowiązkowi zgłoszenia do rejestracji. Wszystko dlatego, że traktowana jest ona jako zbiory danych prowadzone w celach osobistych lub domowych. W związku z tym przepisy ustawy o ochronie danych osobowych nie mają do niej zastosowania.

Takiemu samemu wyłączeniu podlegają również zbiory kontaktów służbowych, o ile tworzone są one jedynie na potrzeby ich utrzymywania. Ponieważ ma on charakter pomocniczy, służy usprawnieniu oraz przyspieszeniu działalności administratora danych, to można uznać go za zbiór danych przetwarzanych w zakresie drobnych, bieżących spraw życia codziennego - informuje GIODO.

Podane powyżej dwa przypadki są wyjątkiem od zasady, która nakazuje administratorowi takich danych zarejestrowanie ich w GIODO.

Źródło tekstu: giodo, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~aaa  2011-10-12 16:04:47  host: 77-253-9-7.adsl.inetia.pl

  A jeżeli ktoś ma taką bazę w swoim mózgu,to cz podlega ona zgłoszeniu do GIODO ?

 • Ten komentarz został ukryty.

  -2

  2. ~Jaro070  2011-10-12 16:14:17  host: public94115.cdma.centertel.pl

  @1 Naprawdę jesteś taki głupi czy tylko udajesz?

 • Ten komentarz został ukryty.

  -2

  3. ~@aaa  2011-10-12 16:26:58  host: CLIENT-certico-2.wroclaw.dialog.net.pl

  A jeśli ktoś nie ma móżgu to czy podlega eliminacji z tego świata, czy może zatruwać życie innych?

 • Ten komentarz został ukryty.

  -1

  4.  2011-10-12 16:57:03

  Ze tak powiem... A nie mówiłęm? Nie należy głupich dziennikarzy, nawet w "duzych" gazetach piszących cytować - oni nie piszą żeby ludziom dać wiedzę - oni piszą, zeby sobie na nowe auto zarobić mając w d... odbiorców wiadomości. Chodzi tylko o wzbudebie ciekawości, obawy, strachu i KLIKANIE, KLIKANIE, KLIKANIE!!!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5. ~a_lex  2011-10-12 23:14:14  host: public-gprs198934.centertel.pl

  Mówiłeś i moją pierwszą myślą po przeczytaniu było, że GIODO powtórzył Twoją opinię. Co do dziennikarzy to się zgodzę, co do urzędników niezupełnie - oni też żyją w swoim świecie i czasami zrywają kontakt z rzeczywistością - film im się urywa i trzeba ich sprowadzać na ziemię ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6. ~  2011-10-13 21:37:09  host: ip-94-42-6-210.multimo.pl

  GIODO to zbędna i szkodliwa instytucja. Np. oni tam uważają, że IP komputerów, rejestracje samochodów, a ostatnio nawet numery mieszkań w blokach(!) "mogą" być danymi osobowymi. Ręce opadają.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-190-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet