Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Lista kolejkowa od ręki - drwi Jabczyński z Play

Lista kolejkowa od ręki - drwi Jabczyński z Play

LuiN 13 Grudnia 2012 10:19

0 0

apple iphone 5 Zanim się coś światu ogłosi warto samemu powiedzieć sprawdzam, bo złośliwa konkurencja zrobi to za Was - pisze na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska. O co chodzi? O rzekomą dostępność iPhone'ów 5 "od ręki" w sieci Play.

Rzecznik prasowy Orange, wiedząc jak wyglądają dostawy od Apple'a w gorącym przedświątecznym czasie, postanowił sprawdzić obiecywaną przez Play dostępność "od ręki" iPhone'ów 5. Poprosił w tym celu kilku znajomych by szybko skonfrontowali wpis Marcina Gruszki, rzecznika Play z rzeczywistością.

Podzwonili i różowo nie jest. Musicie mieć trochę szczęścia, aby zdobyć "piątkę" u konkurencji wchodząc z ulicy do salonu. Najczęściej czeka tam na Was od ręki… lista kolejkowa - czytamy na blogu rzecznika Orange.

Efekty poszukiwań były następujące: W Trójmieście w ogóle brak iPhone'a. W Poznaniu był w jednym salonie na trzy. We Wrocławiu w jednym sprawdzonym salonie był na zapisy, w drugim kurier nie dojechał z dostawą. W Warszawie jeszcze nie było najgorzej, w kilku miejscach znaleźliśmy parę sztuk od ręki, ale jedynie 16 GB.




Co ciekawe nie warto przy tym przyznawać się, że nie chodzi nam o nową umowę, tylko o przedłużenie obecnej. Koleżankę skutecznie to wyeliminowało z listy kolejkowej - donosi Jabczyński.

Jak zapewnia przy tym rzecznik Orange w temacie iPhone'ów 5, sieć dla której pracuje staje na rzęsach aby było ich więcej, bo iPhone'y 5 dobrze się nam sprzedają.

Źródło tekstu: Orange     

Dodaj do:
w sumie: 121
  • 0

    104. ~Słoneczny  2012-12-13 22:49:28  host: 89-78-96-19.dynamic.chello.pl

    Te blogowe kuksańce trzeba brać z przymrużeniem oka. A tu już niektórzy zabierają się do szabel. Każdy wybór trzeba rozpatrywać indywidualnie, tak więc dajcie spokój z wojenkami kto lepszy, kto gorszy.

  • 0

    105. ~www  2012-12-13 22:52:57  host: a43.net148.okay.pl

    Niestety w Plusie mamy wielkie oszczędzanie, na klientach też!!! Praktycznie nic się w sieci nie dzieje. Nowe reklamy, promocje, wizerunek, a co tam, ma byc kasa i tyle! To oznacza spadek w każdym segmencie oczekiwań, od jakości połączeń obsługi itp. I nie tłumaczcie że wszyscy tak mają, bo to słaby argument sami przyznacie. Ostatnio czekałem na połączenie z BOK niemal 30 min!!! Fajny ten PLUS!

  • 0

    106. ~  2012-12-13 23:18:13  host: v44-12.opera-mini.net

    105,może spaść jakość bok w Plusie,teraz jest net i o ofertach możesz się dowiedzieć z netu, można się zalogować i aktywować pakiety,deaktywować,dziś bok nie jest konieczne tak jak kiedyś kiedy net był drogi i kiedy raczkował,a na połączenie z konsultantem w bok Plus zawsze długo się czekało,20 minut to od lat standard w Plusie w czekaniu aż się odezwie konsultant,nic dziwnego,że teraz kiedy robią oszczędności to może zatrudniają mniej konsultantów i czas czekania się wydłuża.

  • 0

    107. ~  2012-12-13 23:22:45  host: v44-12.opera-mini.net

    103,policz oddzielnie ile te 900 min kosztuje bo nie każdy ma albo chce mieć wszystko w Orange open,jak tak chcesz liczyć to komplikujesz bo równie dobrze można policzyć zniżki w innych sieciach,takie licznie nie ma sensu.

  • 0

    108. ~  2012-12-13 23:48:05  host: v44-12.opera-mini.net

    Plus i T mają najlepszy zasięg tylko czy najlepszy zasięg daje prawo tym sieciom,żeby np. czekać w Plusie 20 minut albo więcej na rozmowę z konsultantem albo stary system prepaid,który sieć mogłaby wymienić na nowy albo do kitu oferta na kartę w T,zrzucanie z 3G na 2G i gódźcie się na wszystko bo "sieć" ma "najlepszy" zasięg ? o "pleju" spośród 3 sieci czyli Orange nie ma co pisać,ma gorszy zasięg od Plus i T mimo,że na rynku jest już od Nastu lat i dalej ma dziury zasięgowe nawet w miastach i niedaleko poza miastami, tego nie można porównywać do Play który ma tylko kilka lat,za to Orange zasługuje na krytykę bo jak może tyle czasu mieć tak źle ustawione nadajniki bo jak to inaczej wytłumaczyć,w mieście zasięg,parę km dalej brak zasięgu,albo wsie zasięg na zero albo jedna kreska i nie zadzwonisz nie odbierzesz połączenia bo rozłaczy po sekundzie jak w ogóle nawiąże połączenie,tego nie można tolerować w sieci,która ma kilkaNaście lat a połączenia możliwe dopiero jak się tel zaloguje do kolejnego nadajnika po drodze oczywiście na 2G bo o 3G w takich rejonach można zapomnieć, albo dzwoni do mnie ktoś z Orange na mój sim na kartę w Orange,rozmowa trwa,potem czy mogę powtórzyć,powtarzam,nikt nie odpowiada i słyszę pi pi pi,koniec połączenia,potem dzwoni po minucie jakoś tak i,że rozłączylo, to są sytuacje z podróży z siecią Orange.

  • 0

    109. ~  2012-12-13 23:55:06  host: v44-12.opera-mini.net

    dlatego przy takiej bylejakości zasiegowej starych sieci jak ktoś używa słowa technologia to jakby używał słowa kosmos będąc w bunkrze albo co najwyżej na ziemi,taka technologia,że Orange rozłącza jak się przelogowuje na swój inny nadajnik,a T z 3G zrzuca do 2G,fajne te technologie.

  • 0

    110. ~  2012-12-14 05:43:25  host: v12-02.opera-mini.net

    Platny klakier Play lub jeden z fanbojow spamuje chwalac fioletowego bożka. Na forum napisal nick ciekawy, ze juz teraz wie, ze za dwa lata przedluzy umowe z Play :D Czyli zaklada, ze nawet przy najgorszej ofercie, bo nie wiadomo jaka bedzie za dwa lata i tak przedluzy z nimi umowe. Czy to jest normalny czlowiek? :D tutaj tez sie udziela spamujac ile wlezie, pisze sam do siebie zeby udowodnic, ze Play jest najlepszy a to amatorka totalna jest. Orange nie jest idealny ale Network duzo poprawilo i teraz mam net okolo 17Mb/s i jak ktos porownuje sie z smiesznym Play online do 2Mb/s to chyba ma problemy z logicznym mysleniem. Poza miastami zasieg dobry, na pewno bije na glowe Play. Maja mniej kanalow na 900MHz wiec mniej bts ale 1800 jest mocne w miastach. To tez ulega zmianie, bo Networks niweluje roznice i Orange, szczegolnie 3G sieje mocniej, to jest odczuwalne. Grupa Solorz i Networks inwestuja w nowa infrastrukture a karzel Play ani infrastruktury nie ma ani jakosci. Jjedynie co maja, to jeszcze asymetrie ale i to sie konczy.

  • 0

    111. ~  2012-12-14 05:59:28  host: v12-02.opera-mini.net

    zastanawiam sie ile musieliby mi placic zebym robil z siebie takiego kretyna jak ty robisz z siebie piszac te smieciowej wartosci komentarze. Chyba, ze masz problemy z mysleniem, co slusznie zauwazyli poprzednicy, to tlumaczyloby to czesciowo. Wroc do szkoly, naucz sie budowac zdania zlozone. Nastepnie poczytaj troche literatury fachowej i dopiero zabieraj glos w sprawach technicznych, bo widac masz ogromne braki i sypiesz wylacznie sloganami, ktore kazdy sieciowiec wysmieje i obali w kilka minut o ile zechce z takim czym jak ty podjąc polemike.

  • -1

    112. ~  2012-12-14 06:28:28  host: v14-13.opera-mini.net

    Pan Wojtek na luzie wrzucil uwage a niektorzy walke na noze w obronie operatorow zaczeli. Napewno w sztabie Play mobilizacja zeby Gruszka mogl za kilka dni zartowac z Orange. Im sie mniej dziwie, bo biorą za to duża kase (mysle,ze ani Gruszka ani Wojtek nie zarabiaja ponizej 10-12k) ale osobom tutaj toczacym walke to dziwie sie bardzo zeby za frajer tak bronic. Chyba, ze to ludzie z agencji typu socializer sie udzielaja, tak jak na fejsbuku pisali dla Play?

  • 0

    115.  2012-12-15 18:06:13

    Orange podało ostatnio garść statystyk i 96% użytkowników nie potrzebuje więcej niż 300 MB. Taki pakiet 250 MB z lejkiem w Playu kosztuje 7 zł. i działa na super zasięgu Orange i Plusa.

  • 0

    116. ~  2012-12-15 22:19:45  host: v42-02.opera-mini.net

    115,to może klienci Orange nie potrzebują więcej niż 300 MB ale to nie znaczy,że inni nie wykorzystują więcej MB niż 300, takie uogólnienia nie są dobre bo potem powstaje błędny obraz klientów,a klienci Orange to może 30% klientów wszystkich sieci, pozostałe 70% klientów może być podzielonych między Play T Plus,więc zanim zacznie się czytać statystyki,że 96% klientów to warto pamiętać,że 100% klientów Orange wyciąga ze swoich 30% klientów czyli 30% ogółu klientów to 100% klientów Orange,warto to brać pod uwagę bo,żeby dowiedzieć się ile ludzie zużywają transferu to każda sieć musiałaby podać takie dane,wtedy byłoby to jakoś miarodajne,a póki co Orange pokazuje tylko swój punkt widzenia,a dla ludzi ważny jest ogół wyników nie tylko punkt widzenia jednej sieci.

  • 0

    117. ~punk  2012-12-16 01:24:07  host: 176.100.195.85

    Nic nowego, to bylo wiadome od poczatku, zreszta Orange wyprawia to samo co i Play.

  • 0

    118. ~wacław  2012-12-17 14:00:26  host: x775.bremultibank.com.pl

    po co stać w kolejce z IP5 skoro od ręki można kupić dużo lepszą Lumie 920?

  • 0

    119. ~Billy  2012-12-18 10:05:48  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    Lumia 920 lepsza? testowalem oba modele (wczoraj lumie) i musze napisac, ze IP5 wygrywa !!! Czemu? jest mniejszy, poreczniejszy, lzejszy, i ma bardziej czuly dotyk. Podobno Lumia ma lepszy aparat, ale z tego co robilem foty, to IP5 wypadl "wyrazniej". Dodam tylko, ze jestem fanem marki SONY, wiec opinia jest obiektywna :)

  • 0

    120. ~Michał  2012-12-23 16:09:28  host: 77-253-9-19.adsl.inetia.pl

    Miło słyszeć jak Orange się złości. Byłem kiedyś u was pomarańczowi. I już nigdy nie wrócę. Takie ujadanie na Playa wam nie pomoże. Po prostu nie szanowaliście stałych klientów, dlatego się pożegnaliśmy.

  • -1

    121.  2012-12-23 17:56:28

    ~Michał: Nie słyszałeś najnowszych wiadomości ?! PLAY JUŻ JEST NIE CACY ! :p Teraz może Virgin będzie "cacy" kto wie ? ;)

  • 0

    122.  2012-12-23 18:56:21

    121 - Virgin też już nie jest cacy. Zlikwidowali "darmowy" pakiet internetowy.

  • 0

    123. ~  2012-12-23 19:01:22  host: v55-01.opera-mini.net

    Podobno od 16.12 czy po16.12 jest brak jego aktywacji...Ja zdąźyłem,bo 15.12 aktywowałem.

  • 0

    124.  2012-12-23 19:13:21

    U mnie ten pakiet odnawiał się 21- go, każdego miesiąca. Aż do teraz. A powinien w/g zapewnień operatora być dostępny do KOŃCA 2012 roku. Wątpię, czy ta oferta znajdzie jeszcze zwolenników, którzy oprócz dzwonienia chcą skorzystać z dostępu do internetu. Bo na rynku są dostępne taryfy o wiele bardziej uniwersalne.

  • 0

    125. ~  2012-12-23 19:17:04  host: v55-01.opera-mini.net

    Mnie wyświetla się na fonie,źe darmowy net mam do 14.01.2013

Dodaj swoją opinię