Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Liquid Net - dostarczanie usług szerokopasmowych wg NSN

Liquid Net - dostarczanie usług szerokopasmowych wg NSN

sirmark 20 Września 2011 20:31

0 0

Nokia Siemens Networks wprowadziła do swojej oferty nowy sposób dostarczania usług szerokopasmowych - Liquid Net. Dzięki temu rozwiązaniu operatorzy mogą skonfigurować sieć tak, aby sama dostosowywała pojemność i zasięg do aktualnego zapotrzebowania.

Nowe podejście ma także na celu znaczną poprawę jakości usług szerokopasmowych na całym świecie. Liquid Net umożliwi operatorom wykorzystanie pełnego potencjału dotychczasowych zasobów oraz pozyskanie nowych źródeł przychodów.

We współczesnych sieciach konwencjonalnych pojemność jest zazwyczaj uwięziona w poszczególnych miejscach: stacjach bazowych, w elementach sieci szkieletowej zarządzających usługami transmisji głosu i danych lub w sieciach optycznych i transportowych sieciach IP. Każde z tych miejsc stanowi potencjalne »wąskie gardło« dla użytkownika, który w danej chwili chce skorzystać z usługi szerokopasmowej. Podczas gdy w jednej części sieci zapotrzebowanie jest zmienne i nieprzewidywalne, inne części mogą pozostawać bezczynne, co oznacza słabe wykorzystanie dotychczasowych inwestycji. Pojemność konwencjonalnej sieci szkieletowej może na przykład pozostawać niewykorzystana aż w 50%. Rozwiązanie Liquid Net uwalnia uwięzioną dotychczas pojemność sieci i tworzy swoisty zbiornik zasobów, które "przepływają", aby w dowolnej chwili i miejscu zaspokoić nieprzewidywalne zapotrzebowanie użytkowników na łączność szerokopasmową - - powiedział Marc Rouanne, szef działu Network Systems w firmie Nokia Siemens Networks.
NSN opracowała rozwiązanie Liquid Net, aby uwolnić nieużywaną pojemność i w razie potrzeby przydzielić ją natychmiast w dowolnym miejscu w skali całej sieci. W rozwiązaniu Liquid Net stosuje się automatyczną, adaptacyjną optymalizację łączności szerokopasmowej do dostarczania usług i zawartości cyfrowej. Zapewnia ona użytkownikom największy komfort korzystania z sieci, ponieważ na bieżąco śledzi stan jej działania oraz używane usługi. Rozwiązanie Liquid Net kieruje ponadto ruch w sieci transportowej najbardziej drożnymi kanałami, z uwzględnieniem najniższych kosztów pomiędzy sieciami różnych operatorów.

W rozwiązaniu Liquid Net wykorzystano założenia architektury Liquid Radio firmy Nokia Siemens Networks. Wzbogaca ono sieć o funkcje Liquid Core i Liquid Transport, które można wdrożyć osobno w środowiskach złożonych ze sprzętu różnych producentów lub razem w całej sieci operatora, co umożliwi wykorzystanie pełni zalet rozwiązania Liquid Net.

Technologie Liquid Radio, Liquid Core i Liquid Transport można wdrożyć w sieci łącznie lub osobno, aby uzyskać płynność pojemności, zasięgu i usług w dowolnej chwili. Może to być korzystne w sieciach stosujących sprzęt różnych producentów, ale pełny potencjał płynnej wydajności można uzyskać dzięki ewolucji całej sieci.

Źródło tekstu: NSN     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~meMyself&I  2011-09-21 10:28:13  host: 213.158.223.1

  Trochę taki bełkot... jak zmienić płynnie przepływność w sieci PDH? Zmieniać pasmo/modulację? Jakakolwiek zmiana wymaga zgody Regulatora. Poza tym NSN średnio radzi sobie z integrowaniem nawet własnego sprzętu.E.g. Siemens>Nokia

 • 0

  3. ~  2011-09-21 11:18:00  host: v06-02.opera-mini.net

  brednie do kwadratu. Niech sie lepiej zajma basic IP bo mocno kuleja

 • 0

  4. ~gosc  2011-09-21 18:57:27  host: ip95.elektrosat.pl

  Ciekawe co wdrożenie takiego rozwiązania oznacza w praktyce: niższe ceny dla klientów? Jak rozumiem dotyczyłoby to mobilnego internetu. Jeśli tak, to tylko się cieszyć – ceny już teraz spadają, znikają limity na transfer w nocy (np. Orange Free 59), Free jest dodatkiem do Freedoma, w Plusie limity w określonych godzinach też powoli zanikają... Tylko się cieszyć.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet