Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LinkedIn gromadził dane z kalendarzy użytkowników

LinkedIn gromadził dane z kalendarzy użytkowników

Q! 7 Czerwca 2012 11:29

0 0

LinkedIn udostępnił aktualizację aplikacji dla systemów iOS i Android. Ma ona zmniejszyć liczbę pobieranych danych pochodzących z kalendarza użytkownika.

LinkedIn to jeden z największych na świecie serwisów skupiających społeczność profesjonalistów z różnych branż. W jednej z wcześniejszych wersji aplikacji dla iPhone’a i iPada możliwe było wyszukiwanie kontaktów przy wykorzystaniu wpisów w kalendarzu.

Jednak jak odkryli programiści zajmujący się bezpieczeństwem, dane pobierane z kalendarzy użytkowników służyły nie tylko do analizy zawartych w nich informacji. Co więcej, były one pobierane bez wiedzy użytkowników i wysyłane na serwery LinkedIn.
LinkedIn udostępnił nową wersję aplikacji, która gromadzi mniej danych użytkownika. Mimo to opcja przeszukiwania kalendarza pozostanie domyślnie włączona.

Nowa wersja aplikacji dostępna jest już w sklepie Google Play. Wersję dla iOS pobrać można ze sklepu App Store pod tym adresem.

Źródło tekstu: Slashgear, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 1

  3.  2012-06-07 20:01:13

  Dziwię się tylko że nie przepisy nie nadążają za rzeczywistością, powinny być zakazane takie praktyki, chyba że ktoś celowo i z pełną świadomością zaznaczy w aplikacji że ma ona pobierać co sobie życzy z naszego (telefonu, komputera, itp...)

 • 1

  4.  2012-06-07 22:47:27

  Kto jest w stanie przeczytać często bardzo długie i skomplikowane, trudne do zrozumienia licencje ? Gdyby jeszcze był spis treści i podpunkty, które w krótki sposób informują o tym co jak, gdzie i ile jest zbierane...Ale wtedy już na starcie portale społecznościowe mogłyby stać na gorszej pozycji, może wiele lat temu nie zapanowałaby taka moda.

 • 0

  5. ~FEMA CAMPS  2012-06-07 22:59:54  host: user-46-112-87-193.play-internet.pl

  No proszę, wszyscy zbierają dane prywatne dla realizacji ustawy NDAA.

 • 0

  6. ~linkedout  2012-06-08 00:47:28  host: 89-72-80-93.dynamic.chello.pl

  No i udostępnił wszystkim hasła użytkowników portalu. Kolejne badziewie które nie stosuje solenia ( w końcu służby muszą sobie ułatwiać życie) vide allegro.

 • 0

  8. ~JustMe  2012-06-08 11:21:35  host: cpc6-wolv14-2-0-cust6.wolv.cable.virginmedia.com

  Czyli dane z iPhone wylatuja w kosmos,pelny profesionalizm :D

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet