Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Liderzy elektronicznego biznesu na forum BT

Liderzy elektronicznego biznesu na forum BT

WitekT 27 Grudnia 2006 12:49

0 0

Liderzy biznesu tacy jak Eric Schmidt, prezes Google i Nandan M. Nilekani, prezes Infosys dzielą się swoimi doświadczeniami w dziedzinie reguł kierujących biznesem, rządami i społeczeństwem w XXI wieku, na ekskluzywnym forum internetowym uruchomionym przez British Telecom.

Cykl dyskusji BT’s Big Thinkers znajduje się na stronie www.btbigthinkers.bt.com. Można tam odnaleźć myśli i opinie najbardziej prowokacyjnych na świecie myślicieli wyrażone w czasie wywiadów przeprowadzonych przez Ester Dyson, wybitną wizjonerkę Internetu, a także panel dyskusyjny prowadzony przez czołowych menedżerów wyższego szczebla.

Cykl BT’s Big Thinkers będzie obejmował szeroki zakres tematów począwszy od uruchamiania małego biznesu po zarządzanie pionierskimi przedsiębiorstwami w XXI wieku. Ten przełomowy cykl to krok naprzód w obszarze mediów interaktywnych, ponieważ pozwala pracownikom niższego szczebla na dialog z czołowymi umysłami świata. Takie fora internetowe w przyszłości będą dostępna dla szerszego grona osób jako webcasty na stronie BT, a także video podcasty poprzez Apple iTunes.
W pierwszym forum cyklu, którego gospodarzem był Tim Smart, prezes BT Global Services, doktor Schmidt omówił rozwój Google, od początków, gdy istniała tylko idea wymarzona przez dwóch chłopaków w akademiku, do obecnych czasów dzisiaj gdy firma jest liderem.

W czasie trwającego godzinę wywiadu, doktor Schmidt przedstawił Google jako pojazd czterokołowy, w którym trzy koła kręcą się wbrew wszelkim regułom, gdzie położono nacisk na kreatywność, współdziałanie i podejmowanie decyzji na zasadzie poszukiwania konsensusu. Według Schmidta, Google to obywatela świata, który musi radzić sobie z takimi problemami jak Chiny, korporacyjne zarządzanie czy wyzwaniami jakimi jest na przykład zgodność z różnymi systemami prawnym obowiązującymi na całym świecie.

Innymi tematami tego wydarzenia, był m.in. temat Indyjska gospodarka: klient czy konkurent. W ramach tego zagadnienie przedstawiono dyskusję czterech czołowych indyjskich liderów biznesu na temat roli Indii w tzw. Digital Networked Economy. W części poświęconej Paradoksowi wyboru wybrana grupa panelistów razem z profesorem psychologii Barryego Schwartza, który jest autorem książki pt. Paradoks wyboru zastanawiała się dlaczego ludzie nie zawsze czują się szczęśliwsi gdy mają więcej możliwości wyboru. Panel Rozkręcanie małego biznesu dotyczył wyzwań i szans jakie Internet tworzy dla małych przedsiębiorstw. W dyskusji uczestniczyli dostawcy usług internetowych, m.in. prezesi takich firm jak salesforces.com, wikia.com oraz wiceprezes Yahooo! Small Business.

Źródło tekstu: BT     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet