Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Liczniku sprawdź się sam

Liczniku sprawdź się sam

LuiN 3 Lipca 2008 16:18

0 0

ERDF, spółka dystrybucyjna francuskiego, największego w Unii Europejskiej koncernu energetycznego EDF zamierza wymienić u swoich odbiorców tradycyjne liczniki poboru prądu na urządzenia "inteligentne“ - podaje wnp.pl.
"Inteligentne liczniki“ będą w stanie przesyłać i odbierać dane, będą się komunikowały z systemami informatycznymi w siedzibie ERDF oraz z urządzeniami mobilnymi inkasentów. Docelowo do obsługi gigantycznej ilości informacji z milionów liczników będzie stworzony system do zarządzania automatycznym pomiarem (Automated Meter Managemen AMM). ERDF zainstalował testowo 35 nowych liczników poboru energii u klientów. Akcja pilotażowa obejmie około 300 tys. urządzeń we Francji. Do stworzenia systemu AMM oraz do przeprowadzenia pilotażowego projektu koncern EDF zaangażował międzynarodową firmę informatyczną Atos Origin. Atos współpracuje z EDF od 1978 roku kiedy Francuzi realizowali program energetyki nuklearnej.

Źródło tekstu: wnp.pl     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2008-07-03 16:56:05

  Polacy też nad tym już dawno pracują (poprzedniej firmie w której pracowałem)w Instytucie Automatyki Systemów Energetycznych we Wrocławiu (IASE), robili już testy bezprzewodowe kilka lat temu. Tylko czekać jak sprzedadzą projekt z patentem i któraś z firm zacznie produkcję i zaraz trafią do naszych mieszkań.

 • 0

  2. ~  2008-07-03 20:36:41  host: ehost-2.mtm-info.pl

  w ZE Częstochowa (obecnie Enion) od conajmniej 4 lat działa kilkadziesiąt (a obecnie może i kilkaset) liczników firmy Pozyton, do których odczytu nie trzeba się fatygować - odczyt następuje automatycznie przez GPRS. Obecnie zdecydowana większość ZE w PL wprowadza systemy i liczniki do zdalnego odczytu, tak więc żadnej nowości Żabojady nie wymyśliły :)

 • 0

  3. ~  2008-07-03 22:52:15  host: 77-254-35-10.adsl.inetia.pl

  A ja się dziwię, że w dobie tak rozwiniętej techniki, jeszcze nie mam w domu takiego licznika? ;) A z drugiej strony, jakie są wymierne korzyści z wynalezienia takiego licznika? Różnica w cenie takiego licznika na pewno będzie znaczna, a wyeliminuje kilka etatów na powiat. Dla odbiorcy nie ma większego znaczenia, jakim licznik będzie obliczał prąd dla niego :)

 • 0

  4.  2008-07-03 23:14:21

  jest juz rozporzadzenie URE o nakazie wymiany starych licznikow na nowe w Polsce, tak wiec zabojady tym razem za nami, bo u nas prawdopodobnie od przyszlego roku juz bedzie ta wymiana...

 • 0

  5. ~xyz  2008-07-05 22:48:41  host: cjz246.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ooo, tak można robić biznes. Mamy pomysł, robimy projekt, realizujemy, instalujemy. Wynik: oszczędzamy kilkaset tysięcy na inkasentów zarabiamy więcej bo koszt nowej technologii dodajemy do opłaty stałej. Grunt to dobry klient, który ma wybór płacić albo siedzieć przy świeczkach. !!! Zapomniałbym dodać, że zapewne dostawca nowej technologii został wyłoniony w konkursie ;-)))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-227-37.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet