Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Liczba użytkowników komórek wzrosła w 2003 r. o 3,5-4 mln

Liczba użytkowników komórek wzrosła w 2003 r. o 3,5-4 mln

sirmark 30 Marca 2004 15:19

0 0

W 2003 r. 17,4 mln Polaków posiadało telefony komórkowe, podczas gdy w poprzednim roku komórki miało 13,8 mln osób - poinformował podczas wtorkowego posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki wiceminister infrastruktury, Wojciech Hałka.

"Oznacza to znaczący wzrost o 3,5-4 mln osób w stosunku do poprzedniego roku" - powiedział Hałka. Dane resortu pochodzą z końca 2003 r.

Hałka przedstawił posłom informację na temat rynku telekomunikacji, według której działa na nim 89 operatorów stacjonarnych, w tym oferujących usługę dostępu do internetu i transmisji danych, oraz 3 operatorów telefonii komórkowej. Jest też 19 operatorów, którzy otrzymali zezwolenia, ale nie podjęli działalności.
Według danych resortu o stanie infrastruktury, w Polsce jest 12,3 mln linii głównych, analogowych i cyfrowych.

Tzw. wskaźnik gęstości, czyli liczba osób posiadających telefony komórkowe, wynosi 45,5 proc. Dla porównania na Słowacji jest to 54,4 proc., w Niemczech - 71 proc., w Finlandii - 84,5 proc., a we Włoszech - 93 proc.

Dla telefonii stacjonarnej wskaźnik ten wynosi 32 proc. (w 2002 r. - 30,7 proc.). W Estonii jest to 35 proc., w Szwecji - 72 proc., w Niemczech - 65 proc.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet