Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Liczba nadajników LTE-A sieci Orange dobiła do 38

Liczba nadajników LTE-A sieci Orange dobiła do 38

LuiN 15 Czerwca 2016 22:39

10 4

W bardzo ciekawym wpisie na blogu Orange, dotyczącym zasad funkcjonowania LTE-A, pojawiła się informacja o obecnej liczbie nadajników sieci tę technologię obsługujących.

Wspomniany wpis znaleźć można pod tym adresem. Sieć Orange ma obecnie 38 nadajników LTE-A, rozmieszczonych w 9 miejscowościach, głównie w Warszawie.

Sieci Plus i T-Mobile nie opublikowały w ostatnim czasie analogicznych mapek, natomiast sieć Play prezentuje już od jakiegoś czasu zasięg LTE-A na swojej stronie. Oglądając zestawione mapy warto pamiętać, że w przypadku Orange niebieskie kropki nie oznaczają zasięgu, lecz tylko lokalizacje nadajników:




orange lte a vs play

Te fioletowe plamki na mapce Play odpowiadają pokryciu oferowanemu przez ponad 600 stacji LTE-A, docierających z zasięgiem do 2487 miejscowości (ponad 40% populacji kraju). "Zwykłe" LTE Play dociera do 81% populacji kraju, a w przypadku Orange, z końcem maja LTE docierało do 91,86% populacji.

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | lte-a

w sumie: 40
  • 2

    21. ~Macieq  2016-06-16 09:12:38  host: 212.160.172.84

    @17 - to zależy od jakości sygnału (jakosci, nie mocy) na każdej z częstotliwości, jak jesteś niewysoko (mniej niż 8 piętro) i niedaleko (nie więcej niż 600m) od stacji to wpadniesz raczej od 2600Mhz

  • 1

    22. ~  2016-06-16 09:26:09  host: public-gprs186126.centertel.pl

    Ultra kupa osrange. A gdzie GOP, zapomnieli o największej aglomeracji w kraju.

  • -4

    23.  2016-06-16 09:29:42

    @22 Kompletne ultra bzdury. Akurat Orange w GOP radzi sobie bardzo dobrze, silny stabilny zasięg w przeciwieństwie do fleja... na obrzeżach centrum cały flej istnieje dzięki "R" T-mobila. I faktów się nie zmieni.

  • 2

    24. ~Lisu  2016-06-16 09:37:30  host: 51.254.106.66

    A GOP mają w d.. To całe osrange.

  • -3

    25. ~wacek  2016-06-16 09:38:11  host: 213.158.208.73.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Co za wyczyn! :O aż 38 :D u nas to wszyscy sa sportowcy każdy bije rekordy... jeden z najgorszymi ofertami t-mobile, drugi z najgorsza obsługa i jakoscia play, orange ma ąż38 nadajników lte-a plus rekordowo długo czeka się na połączenie z bok i wyczynowe mamlenie w reklamach super zaj.ebistym internetem wszedzie...

  • 3

    26. ~asf  2016-06-16 09:43:04  host: 51.254.106.73

    Informuję że u mnie na Grońcu brak LTE :/

  • 0

    27. ~brs  2016-06-16 09:54:06  host: 178-36-35-31.adsl.inetia.pl

    kiedy zasięg W4 w postaci 2G w budynku w Brzostowcu woj.mazowieckie 60 km od Warsiawy? Przy trasie 728!?
    A wy tu o lte a jak operatorzy zwykłych usług 2 G nie świadczą na poziomie dostatecznym...
    przez lte całkowicie kładą lachę na inwestycję w sieć

  • 2

    28.  2016-06-16 10:23:59

    Orange zawsze mialo tragiczny zasieg. Pamiętam jak znajomi biegali po cslym mieszkaniu szukając miejsca, gdzie jest zasieg. Po współpracy z drogo-mobile Networks! Jest sporo lepiej. Ale gdyby nie networks to by byli z nimi cienko.

  • 2

    29. ~  2016-06-16 10:51:04  host: public-gprs186126.centertel.pl

    Granica województwa śląskiego i małopolskiego (Klucze do Pilicy) - zero zasięgu osrange na całej trasie, człowiek przez kilkanaście kilometrów jest offline. Dobrze, że mam Virgin i łapię inne dostępne sieci, praktycznie jest to tylko Plus.

  • 0

    30.  2016-06-16 11:19:29

    @19 - tak działa m.in. w taryfie Play na Kartę Lubię to !

  • 2

    31.  2016-06-16 11:21:31

    W Poznaniu działają zaledwie 2 stacje LTE2600 Orange oraz 2 stacje LTE2600 Play i 4 stacje LTE800 Play. Ten zasięg przedstawiony na mapce PLAY to nie jest ściema tylko pokazuje zasięg agregacji LTE1800/LTE2100.

  • 3

    32. ~marcellove  2016-06-16 11:23:27  host: user-94-254-128-79.play-internet.pl

    Koszalin,LTE Play modem Huawei E3272 + 2 antenki ustawione na parapecie:http://tlp.is/a80

  • 0

    33. ~  2016-06-16 12:00:48  host: nat-o.sferia.net

    @11 użycie w tym wypadku "ilości" nie jest błędem językowym.

    Kto mi wytłumaczy jakie korzyści mogę mieć z agregacji pasm, zakładając że jestem przeciętnym użytkownikiem smartfona?

  • -1

    34.  2016-06-16 13:11:31

    @5 od tych wszelakich radiowych netów już się zatyka pasmo przeznaczone na rozmowy telefoniczne.
    Play od jakoś tygodnia w KRK nawet na UMTS2100 już nie daje rady z rozmową telefoniczną i dzwoniąc na stacjonarki z play rozmówca każe mi powtarzać bo mnie zaczyna ciąć. Niestety idzie to wszystko w czarną d...
    Słoiki na radiu odpalą torrenty i sieć wysiada w krk. I jak tu się człowiek ma potem pozbywać stacjonarki drutowej POTS z haraczem oranczowskim? Po drucie rozmowa przebiega bez czkawki, po radiu tnie. A kilka lat rozmowy w 3G UMTS działały wyśmienicie w krk i nagle zaczyna się sypać.
    Po raz kolejny się potwierdza, że wszelakie usługi tylko po drucie, po świetle. Radio dobre do dzieci w piaskownicy. Kondolencje dla wszystkich, którzy nie mogą mieć zasięgu po kablu i są zdani tylko na liche zapchane wiecznie radio przez słoiki ssące.

  • 1

    35. ~pabloki  2016-06-16 13:59:06  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    38 stacji? jak wczesniej wyżej napisano to rozwój zajmie lata . http://tlp.is/a85

  • -1

    36. ~BK  2016-06-16 14:08:03  host: rejtana.telefonserwis.pl

    @jedrek Nie przejmuj się. Nie tylko w KRK nie idzie rozmawiać przez Play. Do tego dochodzą sytuacje, gdzie telefon leży na biurku z pełnym zasięgiem, a dzwoniąc na niego słyszysz w słuchawce "Abonent chwilowo niedostępny".

  • 1

    38. ~  2016-06-16 15:42:28  host: 188.146.71.73.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    mają rozmach ;)

  • 0

    39. ~  2016-06-16 18:15:17  host: user-46-113-249-26.play-internet.pl

    Ogólnie to sądziłem, że z 2600 będzie gorzej z jakością sygnału. Blokowisko Warszawa Targówek, bez widoczności btsa. O godzinie 18 39/20Mb całkiem przyzwoicie. Ostatnio Play uruchomił.
    http://tlp.is/a8f

  • 0

    40.  2016-06-17 08:32:44

    a jest jakiś wykaz tych lokalizacji, bo to zdjęcie mapy to jest mało czytelne.

  • 0

    41.  2016-06-18 13:03:37

    A w Poznaniu już 3 stacje LTE2600 Play czyli Orange pobity ;)

Dodaj swoją opinię