Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Licencje UMTS na Węgrzech przyznane

Licencje UMTS na Węgrzech przyznane

WitekT 9 Grudnia 2004 13:11

0 0

Węgierski regulator rynku telekomunikacyjnego NHH potwierdził, że 2 15-letnie licencje UMTS zostały przyznanie sieciom Pannon GSM oraz T-Mobile Hungary. Za każdą z nich zwycięzca zapłaci po około 75 mln EURO.

Do końca roku z tej kwoty musi zostać uiszczone prawie 30%, reszta została rozłożona na 3 roczne raty.

Vodafone Hungary ciągle rozmawia z rządem Węgier na temat przyznania mu 3-ciej licencji i chciałby, żeby jej koszt był proporcjonalny do 2-ch już wydanych. Strona rządowa oczekuje, że negocjacje zakończą się w ciągu tygodnia.
W przetargu wystawione były 4 licencje, ale duńskiemu TDC i szwedzkiemu Tele2 nie udało się na czas załatwić gwarancji bankowych na wstępną kwotę 20 mln dolarów. Węgry nie planują ponownej oferty 4-tej licencji przed komercyjnym uruchomieniem sieci dotychczasowych zwycięzców, które planowane jest w styczniu 2006 roku.

W Unii Europejskiej jeszcze tylko 2 państwa nie przyznały licencji na użytkowanie sieci 3G - Litwa i Malta. Relatywnie wysoka cena węgierskich licencji zdziwiła analityków, którzy liczyli na znacznie niższą kwotę po niedawnym przyznaniu licencji w Rumunii po 35 mln dolarów. Z drugiej strony wyższa cena węgierskich licencji jest odzwierciedleniem większej wartości i elastyczności rynku.

Źródło tekstu: Telegeography, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-119-14.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Z jakiej wersji Androida korzystasz na głównym telefonie?

Huawei rozpoczął aktualizowanie P10 i P10 Plus do Androida Oreo

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet