Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Licencja na WP7 jak ze złota

Licencja na WP7 jak ze złota

Q! 19 Stycznia 2012 16:18

0 0

ZTE poinformował o kosztach licencyjnych, jakie będzie musiał ponosić ze względu na sprzedaż telefonów z systemem Windows Phone 7 - informuje serwis Trusted Reviews. W porównaniu z konkurentami wcale nie są one niskie.

Według dyrektora ZTE, licencja za każdą kopię systemu Windows Phone 7 oznacza dla firmy wydatek od 25 do 31 dolarów. Tyle każe sobie płacić Microsoft za każdy sprzedany telefon z logiem ZTE i systemem mobilnym z Redmond - pierwszym z nich będzie model Tania, o którym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.




Kwota ta jest ponad dwukrotnie wyższa od tego, którą przeciętnie muszą zapłacić konkurenci ZTE. Według niepotwierdzonych informacji, koszty licencji za kopię WP7 zaczynają się od 3 dolarów za sztukę. Takie ceny są jednak dostępne jedynie dla największych producentów.

Tymczasem Microsoft czerpie niemałe korzyści z konkurencyjnego systemu operacyjnego, Androida. W tym przypadku opłaty licencyjne przekazywane są m.in. przez HTC oraz Samsunga, o czym szerzej pisaliśmy, odpowiednio, w tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: Trusted Reviews, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • -1

    1.  2012-01-19 16:22:31

    MS to zło, kupa kasy dla nich idzie :/

  • -1

    2. ~  2012-01-19 16:36:32  host: 031011216131.unknown.vectranet.pl

    Do 1. Za to badziewny Googlerski Android to naaaajlepszy system i to zwłaszcza na Samsungach .... Kup telefon na Windzie 7.5 a potem biadol. Microsoft bierze co swoje bo ma PRZYJAZNY dla POWAŻNEGO (powtarzam : POWAŻNEGO ) użytkownika system i tyle.

  • 0

    3.  2012-01-19 16:37:09

    chyba nie trzeba zgadywac kto placi te 3$.. no ale to w koncu wlasnie nokia ma w swojej ofercie "prawdziwe WP" nie ma jeszcze jakis przeciekow o noki na MWC?

  • 0

    4. ~zbyszek  2012-01-19 16:46:49  host: auto.89-22-39-252.matrix-net.pl

    @2: chyba sam nie wierzysz w brednie ktore piszesz...

  • -2

    5. ~robinet  2012-01-19 16:51:12  host: v02-15.opera-mini.net

    Nigdy nie kupie telefonu z jednobarwnymi kaflami . Jak sie jest daltonista to mozna nic nie widziec w co likac !WM lezy i kwiczy .

  • 1

    6. ~  2012-01-19 16:58:36  host: 031011216131.unknown.vectranet.pl

    Do 4. Brednie ? Proszę bardzo - napisz wywód co tam niby jest brednią. Do 5. No tak - lepiej być kolorowym DZIECIAKIEM, mieć Samsunga z jego przecudnymi ekranami Amoled i mieć paletę 300 milionów kolorów - to o 299 999 980 kolorów więcej aniżeli mają Twoje kredki w piórniku :)

  • 0

    7. ~REd  2012-01-19 17:07:55  host: public-gprs285261.centertel.pl

    WM7 jest system bijącym andoida na głowę, a wszystkie te negatywne opinie są od ludzi którzy nie mają bladego pojęcia o działaniu nowych okienek. Ale jak mówi stara zasada z idiotami się nie dyskutuje.

  • 0

    9. ~  2012-01-19 17:16:10  host: 031011216131.unknown.vectranet.pl

    Do 7. I gratulacje dla kolegi :) Popieram.

  • 0

    10. ~  2012-01-19 17:53:32  host: z56-16.opera-mini.net

    Po prostu to jest śmieszne kiedy w kwestii WP7 najwięcej do powiedzenia mają osoby z lowendowym telefonem z Androidem, którzy WP7 widzieli tylko na pięciu zdjęciach. System ten jest moim zdaniem najlepszym systemem na rynku. Jeśli tylko zmienią jeszcze swoją politykę odnośnie BT to zyskają masę zwolenników.

  • 0

    11. ~...  2012-01-19 17:58:22  host: 46.115.16.213

    @10 Powiem Ci krótko. Jesteś albo w jakiś sposób związany z tym produktem albo nie potrafisz zachować nawet pozorów obiektywizmu.pzdr

  • 0

    13. ~  2012-01-19 18:02:03  host: z13-01.opera-mini.net

    do 7. napisz w czym wp jest lepszy od androida? i co jest tak złego w androidzie że jest on w dziesiatkach milionach urządzeń w wp źle się sprzedaje? Znawcy od siedmiu boleści.

  • 0

    14. ~mobile4you  2012-01-19 18:06:50  host: public-gprs204982.centertel.pl

    Tak, wszyscy tylko czekają, żeby kupić telefon z WP7. Myślę, że kolega @8, wie co pisze ...

  • 0

    15. ~  2012-01-19 18:15:26  host: z06-05.opera-mini.net

    Ja nie wiem o wp dużo ale gdy przeczytałem ten artykuł to nie miałbym ochoty kupować telefonu z tym systemem bo jest poprostu beznadziejne. Nie mam telefonu z androidem jakby ktoś się czepiał a z windows mobile gdzie ten staruszek jest leciwy ale mam swobodę w obsłudze i grzebaniu w nim i nie jestem ograniczony głupimi blokadami jak brak mass storage czy swobodnego dostępu do plików.

  • 0

    17. ~  2012-01-19 18:30:24  host: z57-15.opera-mini.net

    Do 16. Wszyscy popadaja w skrajnosci i w ten sposob mamy walke miedzysystemowa ktora jeszcze nakrecaja sami producenci. A ze Polakowi niedogodzisz NIGDY to nastanie niedlugo wojna miedzy samymi uzytkownikami smartphone'ow .... Tylko wszyscy powoli zapominaja do czego sluzy komputer, laptop, aparat fotograficzny, odtwarzacz MP3, termometr za oknem i rozklad jazdy MPK/ZKM/ZTM na pobliskim przystanku. ... Ludzie zyja w durnej obludzie. Przepraszam - moze nie zyja a zaczynaja zyc. Przykra prawda.

  • 0

    18. ~AFEN111  2012-01-19 18:48:20  host: 178-37-112-248.adsl.inetia.pl

    mialem mozarta z 7,5 i powiem ze tak szybkiego systemu jeszcze nie wiedzialem.. ale zupelnie nie przypadl mi do gustu i nie potrafilbym miec do codziennego uzytku wp7.

  • 0

    19. ~  2012-01-19 23:59:53  host: public-gprs43673.centertel.pl

    Przekonajcie mnie do WP7. Proszę.

  • 0

    20. ~  2012-01-20 01:08:27  host: z56-06.opera-mini.net

    @19 - nie ma żadnych zwolnień. Ja przynajmniej nie zauważyłem. System jest stosunkowo przejrzysty, zakładki dla mnie podobne do windowsa 7. Bez problemowa praca z dokumentami. Ale wrażenia jakbym używał featurephona a nie smartphonea.

  • 0

    21. ~  2012-01-20 01:44:21  host: dch191.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To zupełnie jak z W7. Jest na kompie, ale i tak do codziennego użytku podstawowym systemem jest Linux. Kwestia przyzwyczajenia i otrzaskania się z używanym systemem.

  • 0

    22. ~dav  2012-01-20 09:35:55  host: host-52-81.compi.net.pl

    oby nikt tego gów*a od M$ nie kupował! Bo zaleją tym syfem rynek mobilny i zrobią z niego taki syf jak na PC-tach...

Dodaj swoją opinię