Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Libicki: spadek Polkomtela to odejścia niskomarżowych klientów i czyszczenie bazy

Libicki: spadek Polkomtela to odejścia niskomarżowych klientów i czyszczenie bazy

Piszemy o tym pierwsi WitekT 15 Maja 2014 12:40

15 5

Spadek liczby klientów abonamentowych wynika głównie z odejść klientów biznesowych, dużych firm. Marżowość tych produktów jest bliska zeru - powiedział wiceprezes Polkomtela Dominik Libicki.

Jak dodał, z kolei spadek liczby kart prepaid wynika z procesu czyszczenia bazy z nieaktywnych użytkowników.

Przypomnijmy, że w I kwartale Polkomtel stracił 192 tys. kart prepaid oraz 63 tys. kart abonamentowych głosowych, pozyskując jednak 23 tys. abonamentowych kart do transmisji danych.




Na koniec I kwartału Polkomtel miał 7,36 mln kart abonamentowych i 6,535 mln kart prepaid.

Prawdopodobnie już w sierpniu pokażemy dwie liczby: wszystkich kart SIM oraz oddzielnie tych, które były aktywne w ostatnich trzech miesiącach - dodał Libicki.

Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 1Q2014.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: dominik libicki | polkomtel

w sumie: 82
  • -1

    67.  2014-05-16 10:49:13

    Wy chyba mylicie nieco pojęcia... Żaden operator nie wyłącza numerów CZYNNYCH, Nawet tych na których traci. A to z tej prostej przyczyny, ze w sądzie więcej jeszcze by stracił. Wyłączją numery NIECZYBNNE, nielogujące się, z nieważnymi kontami! Co do tych marż - piszą o tym jako "usprawiedliwienie" faktu odejść klientów korporacyjnych - i tyle! Przecież debil tylko by wyłączył numer na którym mało czy wręcz wcale się nie zarabia... Wy kumacie w ogóle temat, czy większość z Was pieprzy bez sensu jak zwykle?

  • 0

    68.  2014-05-16 10:51:23

    mlb - ile? To co Ty miałeś na tych numerach? Złotą czcionką faktury Ci drukowali? To ja 200 złotych za 4 numery mocno "dociążone" nielimitownym wszystkim płacę i płaciłem wcześniej...

  • 0

    69.  2014-05-16 22:44:07

    wlo - sporo z nimi podróżowałem, więc roaming robił koszty

  • 0

    70.  2014-05-16 23:12:59

    67 wlo - pamiętasz akcję Plusa, który wyłączał numery na starterach Simplusa bez daty ważności? Samemu straciłem kilka takich kart jeszcze z prefiksem 601, czego nie mogę Polkomtelowi darować. Krótka piłka: nie zmienia się praw gwarantowanych - a takowymi była "wieczna" ważność startera, dopóki go nie aktywuję. Zanim jak zwykle oskarżysz innych o coś, spojrzyj łaskawie na siebie, czy nie grzeszysz tym samym.

  • 0

    71.  2014-05-17 00:51:51

    Jeśli Plus czyści bazę ,to znaczy, że na coś mu jest potrzebne wolne miejsce. Nie wierzę, że Zygmunt, ot tak sobie zamiata. Plus lubił zawsze wyskoczyć z czymś nowym na lato lub wczesną jesień. Może multipakiety 3w1 i 4w1 podobnie jak w Playu? Jest szansa wtedy podnieść sobie ARPU na karcie lub mixie i zachować dochodowych klientów. Ostatnio co roku jest nowa odsłona Plusa na kartę. Pożyjemy, zobaczymy. W czerwcu może coś się zdarzyć.

  • 0

    72.  2014-05-17 19:40:08

    Snuje się teorie dlaczego czyszczą bazę nieaktywnych numerów, a może przyczyna jest prozaiczna i są to (zgodnie z art. 184 ustawy Prawo telekomunikacyjne) po prostu roczne opłaty za prawo do wykorzystania zasobów numeracji?
    Zgodnie z informacjami podawanymi przez UKE stawki wynoszą: 0,32 PLN za numer w ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej, 179 000 PLN za 3-cyfrowy wyróżnik ruchomej publicznej sieci telekomunikacyjnej (PLMN), 1200 PLN za kod sieci ruchomej (MNC).
    Można zażartować, że w przypadku Polkomtela te pieniądze leżą na ulicy i zamierza się on po nie schylić.

  • 0

    73. ~  2014-05-18 09:42:49  host: abtj41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    53 Punk i dlatego ludzie będą od nich odchodzić bo większość szuka taniej a nie drożej.

  • 0

    74. ~  2014-05-18 16:07:23  host: ip-94-42-37-33.multimo.pl

    10. Poprawnie jest Polkomtelu.

  • 0

    75. ~Michall  2014-05-21 23:05:56  host: 178-36-14-89.adsl.inetia.pl

    Powiem tylko, że Plus oferuje w pierwszej kolejności drogie abonamenty, choć ma i no limit za 29,99, który głęboko ukrywa. Inni w pierwszej kolejności polecają taniość np. nju, mini-max itd. Kto zyska klientów w naszej ogólnej polskiej nędzy ? Najpierw plusowi zaczną ubywać pre - paidowcy, potem nisko budżetowcy i firmy, bo nikt nie chce być frajerem, wyśmiewanym przez rodzinę i znajomych płacących o połowę mniej w innych sieciach. Inicjatywy typu "paszport" to de facto wrobienie ludzi w duży miesięczny abonament.

  • 0

    76.  2014-05-21 23:08:52

    ~Michall - jakie nielimitowane za 29,99? Na komórki? Gdzie ukrywa?

  • 0

    77.  2014-05-21 23:10:30

    W nju za 19 są nielimitowane na komórki ;-) Ile nju ma abonentów na tej taryfie? Ilu znajomych się śmieje?

  • 0

    78. ~Michall  2014-05-21 23:11:09  host: 178-36-14-89.adsl.inetia.pl

    @ 72 Prezes Libicki coś bredzi twierdząc, że spadek liczby aktywnych kart pre paid ( bo z zestawieniu podaje się liczbę aktywnych użytkowników, a nie posiadanych na magazynie kart sim) wynika z czyszczenia bazy z nieaktywnych kart. Albo podaje się liczbę aktywnych kart, albo ... co właściwie ?

  • 0

    79. ~Michall  2014-05-21 23:19:03  host: 178-36-14-89.adsl.inetia.pl

    do wlo 76 : W Plusie jest taryfa LTE bez telefonu za 29,99 z no limit na wszystkie komórkowe + 3 abonamenty gratis . Można też dokupić no limit na stacjonarne za 6,99, czyli ogólny no-limit za ok 37 zł

  • 0

    80.  2014-05-21 23:41:47

    No i niby to ukrywają? Paru moich znajomych już korzysta... Naprawdę przesadzasz chyba - jeśli ukrywają to promocyjne plany 9,99 i 19,99 ;-)

  • 0

    81. ~xxx  2014-05-23 08:52:21  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    nikt nic nie ukrywa, to klienci są niezorientowani...! przechodzą do play bez sensu, a we własnej sieci mogą dostać dużo wiecej (w Plusie) :) czy ktoś daje lepszy no limit od plusa? NIE! A wystarczy połączyć usługi np. z CP: Tam abo 49,90 a w Plusie 69,99/2= 34.99! = bez limitu na komórki rozmowy i smsy! i do tego 0,5GB neta! Z TELEFONEM! da ktoś taniej stałemu klientowi? POZDRO600 jak to mówi gimbaza hahaha śmiac mi się chce z tych co dzwonią i mówią, że idą do np. play!

  • 0

    82. ~king_empajer  2014-05-23 22:23:44  host: brm197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @81, chyba ty jesteś niezorientowany , bo masz promocję konkretną w Plus dla stałych Klientów to sobie dzielisz na dwa, a zwykli płacą dwa razy wiecej, ja mam promocję w PLAY dla stałych Klientów i płacę dużo mniej niż ty tzn. nolimit do wszystkich rozmowy i nolimit do wszystkich SMS za 24,90 zł , mogę sobie kupić za 10 zł aż 2 GB internetu i tyle w temacie. Play nikt nie przebije bo leci prawie po kosztach...

  • 0

    83. ~xxx  2014-05-24 21:57:53  host: staticline-31-182-163-195.toya.net.pl

    ~82 a masz do tego TELEFON? Czy oferte tylko sim?! W Plusie najwiekszy no limit za 59,99/2=29,99 a w tym poł. i sms bez limitu i 3GB neta! i tu Twój plaj! Wymięka ;] Plus? i że tak powiem, wierność popłaca ;)

  • 0

    84. ~  2014-05-24 22:02:44  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    @82, widać, że nie masz oferty, o ktorej piszesz albo jesteś niezorientowany. W Play w ofercie przedłużeniowej nie można dokupić 2GB za 10zł. Lepiej się zorientuj co ci wcisnęli, bo widać nawet nie wiesz :)

  • 0

    85. ~lui  2014-07-11 17:38:06  host: 87-204-125-85.ip.netia.com.pl

    play wam dobrze czysci baze :)

  • 0

    86. ~Janek  2014-07-15 15:09:20  host: 078088059137.bielskobiala.vectranet.pl

    Czyli ogólnie nie wygląda to źle. Co innego suche dane, co innego dane z komentarzem. Kiedyś takie czyszczenie baz musiało nastąpić. Poza tym i tak wygląda na to, że na brak klientów nie może Plus narzekać, wiele aspektów oferty ma bardzo korzystnych cenowo, zwłaszcza przy łączeniu usług.

Dodaj swoją opinię