Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG zabrało głos w sprawie obudowy G5

LG zabrało głos w sprawie obudowy G5

orson_dzi 4 Kwietnia 2016 13:01

7 2

lg g5LG odpowiada na zarzuty dotyczące plastikowej powłoki obudowy w modelu G5.



LG G5 został przedstawiony światu jako smartfon będący połączeniem szkła i metalu. Kiedy urządzenie trafiło do pierwszych odbiorców okazało się, że jego obudowa jest pokryta plastikiem.




Zobacz: Ile metalu jest w metalowym LG G5?

LG szybko odniosło się do zarzutów. Według producenta smartfon został wykonany z aluminium, które następnie zostało pokryte specjalnym podkładem, który ma na celu zamaskowanie anten. Dzięki temu ich linie nie są widoczne na obudowie, a jednocześnie niweluje to wszelkiego rodzaju "uściski śmierci", które mogłoby powodować problemy z zasięgiem. Według LG zewnętrzna powłoka nie świadczy o tym, że obudowa nie jest wykonana z metalu. To tak jak powiedzieć o samochodzie, że jego nadwozie nie jest metalowe, ponieważ pokrywa go warstwa farby.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG; wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | lg g5

w sumie: 19
  • -3

    1. ~mk  2016-04-04 13:13:13  host: user-46-113-137-189.play-internet.pl

    Żałosne tłumaczenie. Porównanie z karoserią samochodową jest co najmniej nietrafione. Od kiedy producenci samochodów oblewają je plastikiem przed lakierowaniem?

  • 5

    2. ~Gollum  2016-04-04 13:33:53  host: hq.npn.com.pl

    @1: Nie pojąłeś sensu odpowiedzi. Dla mnie wytłumaczenie jest jasne i sensowne.
    Inna rzecz, że nie wiem co to za moda aby telefon koniecznie był metalowy...

  • -4

    3. ~mk  2016-04-04 14:34:38  host: user-46-113-137-189.play-internet.pl

    @2 Wygląda na to, że ty nie pojąłeś istoty problemu. Producent wielokrotnie twierdził, że obudowa jest metalowa, podczas gdy w rzeczywistości składa się z co najmniej dwóch materiałów, z których jeden nie jest metalem. Równie dobrze producent piwa z tequilą mógłby nazwać swój trunek tequilą, tłumacząc, że zawiera tequilę. Jasne i sensowne, nieprawdaż?
    Co by się działo, gdyby taki Apple reklamował iPhone'a 5C jako telefon ze stalową obudową? Przecież pod plastikiem kryje się stalowy szkielet...

  • 0

    4. ~wolarz  2016-04-04 14:43:05  host: user61-049.satfilm.com.pl

    Czyli budowa nie jest ani metalowa ani plastikowa :D

  • 0

    5. ~wolarz  2016-04-04 14:43:25  host: user61-049.satfilm.com.pl

    obudowa

  • 0

    6.  2016-04-04 14:44:52

    @5 obudowa Schrodingera

  • 2

    7. ~  2016-04-04 15:00:25  host: 168.235.196.24

    @3 pogubiłeś się chlopcze

  • -2

    8.  2016-04-04 15:52:44

    @2 pełna zgoda. LG wprowadziło w błąd klientów.

  • -2

    9.  2016-04-04 15:53:25

    poprawka @3 pełna zgoda. LG wprowadziło w błąd klientów.

  • 2

    10.  2016-04-04 16:07:43

    @9 porównanie do piwa i tequili jest mocno nie trafione. Tutaj szkielet jest metalowy i wagowo stanowi ponad 90% obudowy. Wg Twojego wywodu, uwzględniając proporcje to metal jest piwem a powłoka tequilą. Jeśli LG nie ma prawa nazywać tej obudowy metalową, to piwo z tequilą nie powinno nazywać się piwem.

  • -1

    11. ~mk  2016-04-04 16:48:59  host: user-46-113-137-189.play-internet.pl

    @10 Piwo z tequilą ma prawo nazywać się piwem z tequilą, bo jest dokładnie tym, na co wskazuje nazwa - piwem, do którego dodano tequilę. Rzecz składająca się z metalu i plastiku nie może nazywać się metalową, podobnie jak np. biżuteria platerowana złotem nie może być nazwaną złotą (w sensie: z litego złota) a mebel wykonany z fornirowanej płyty wiórowej drewnianym. Jest zasadnicza różnica między obudową metalową a obudową z metalowym szkieletem i nie ma przy tu najmniejszego znaczenia stosunek masy metalu do masy plastiku. BTW, skąd wytrzasnąłeś wartość 90%? Masz G5 i wykonałeś stosowne pomiary czy wysłałeś to z palca?

  • 0

    12. ~~  2016-04-04 17:02:14  host: dit82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ą jaki problem kupić telefon i sprawdzić obudowę łamiąc ją? Ktoś się odważy? czy to tylko puste słowa? Skąd wiecie, że LG nie mówi prawdy? Najpierw się przekonajcie.

  • -1

    13. ~  2016-04-04 17:43:42  host: bwm176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dali plamę po raz kolejny i co tu więcej mówić.

  • 1

    14. ~Fokus  2016-04-04 17:53:08  host: n11-07-03.opera-mini.net

    @11: W takim razie żaden smartfon nie ma prawa być nazywany metalowym, ponieważ znaczącą część każdego z nich stanowi ekran oraz wiele innych podzespołów, które nie są metalowe.

  • 2

    15. ~Fokus  2016-04-04 18:07:51  host: n11-07-03.opera-mini.net

    @11: Jeśli natomiast chodzi o tequlię to wykazując się twoją chorą nadgorliwością nie można jej nazwać alkoholem, ponieważ z punktu widzenia chemii sporą część tego trunku stanowi woda, zaś alkohol jest tylko jednym ze składników :-)

  • 0

    16. ~g  2016-04-04 19:38:52  host: public-gprs371140.centertel.pl

    @14 co innego gdy telefon jest wykonany ze szkła i ma obudowę metalową z delikatnymi wstawkami, jak np. P8 czy S6. A co innego jak telefon na zewnątrz jest plastikowy, a ma metolowy środek. Mnie firma LG wprowadziła w bląd, co mi się bardzo nie podoba.

  • -1

    17. ~taki4  2016-04-05 02:41:06  host: 178-36-40-112.adsl.inetia.pl

    LG to najgorsze telefony jakie miałem. Jakość rozmów to porażka. Nigdy więcej.

  • 1

    18. ~Darek  2016-04-05 10:21:21  host: apn-37-7-16-129.dynamic.gprs.plus.pl

    @ taki4 - musiałeś mieć pecha i trafić na jakiś wadliwy egzemplarz, bo ja mam zupełnie odmienne zdanie o fonach tego producenta, oparte o zaledwie kilka modeli, ale jednak.

  • 0

    19.  2016-04-06 20:06:24

    @ ~Darek Dokładnie tak. Mój pierwszy Lg-ik to kultowy G2 i nadal twierdzę że najlepszy. Później kupiłam G-3 i bez żalu oddałam mężowi, teraz mam G-4 i na pewno z tą marką zostanę na dłużej :-)

Dodaj swoją opinię