Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG wybrał Windows Mobile

LG wybrał Windows Mobile

Q! 22 Lutego 2009 13:39

0 0

Podczas gdy różni producenci telefonów starają się zaoferować swoim klientom urządzenia zawierające różne systemy operacyjne na pokładzie, to LG, jeden z największych ich dostawców, dokonał już wyboru. Przez najbliższe kilka lat głównym systemem operacyjnym wykorzystywanym przez tą firmę będzie Windows Mobile.



Nie oznacza to jednak, że w najbliższej przyszłości nie zobaczymy telefonu z uśmiechniętym logo z innym systemem, niż Windows Mobile.




Jednak według podpisanego z Microsoftem porozumienia, ta azjatycka firma nie tylko będzie w głównej mierze wykorzystywać mobilne okienka, ale również zwiększy w swoim portfolio liczbę urządzeń pracujących pod jego kontrolą. Oznacza to, że ilość nowych telefonów z LG posiadających Windows Mobile na pokładzie osiągnie w roku 2012 aż 26 sztuk. Do tego roku całkowita liczba nowych smartfonów z tym systemem ma wynieść ponad 50.

Utworzony zostanie także specjalny zespół roboczy, składający się z pracowników obydwu firm, który będzie odpowiedzialny za badania i rozwój nad nowymi produktami. Mają one zawierać jeszcze więcej nowoczesnych funkcji, które w pełni będą wykorzystywać możliwości mobilnego Windowsa. Poszerzeniu mają ulec również rynki zbytu nowych produktów, a ich ceny mają być jeszcze bardziej zróżnicowane.

Pierwsze telefony z nowym systemem operacyjnym Microsoftu, Windows Mobile 6.5, pojawią się na rynku w drugiej połowie bieżącego roku.

Źródło tekstu: xbitlabs, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~Templariusz  2009-02-22 14:13:14  host: staticline23090.toya.net.pl

    Cudownie :D Teraz stawiam LG na 2 miejscu zaraz po SE :)

  • 0

    2. ~  2009-02-22 14:52:21  host: f96-021.opera-mini.net

    Powinno być tę firmę, a nie tą :-D

  • 0

    3. ~V  2009-02-22 15:44:18  host: hyp-g-81.pabianice.msk.pl

    im więcej tym lepiej, tylko żeby za ilością szła jeszcze jakość

  • 0

    4. ~  2009-02-22 16:12:39  host: 94.254.188.8

    Bardzo dobrze. Marzy mi sie taki Renoir z WM na pokladzie :) Samsung niestety skopal sprawe i nastepca Omni ma juz Symbiana. No chyba ze Samsung wreszcie wyda prawdziwego nastepce Omni, a nie kaszane z Symbianem.

  • 0

    5. ~żabcia  2009-02-22 17:31:08  host: f96-034.opera-mini.net

    LuiN błagam przeprowadź test porównawczy słuchawek ze wszystkimi OS-ami pod kątem funkcjonalności, wydajności i czasu życia na baterii. Wreszcie skończy opluwanie Symbiana przez wyznawców WM :(

  • 0

    6. ~Piotr Majka  2009-02-22 17:32:16  host: aegd145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja jestem akurat przeciwnego zdania niż użytkownik "4". Może wreszcie będzie to sprzęt interesujący dla mnie. Zresztą statystyki udzialu systemów w rynku też duzo mówią. Między bajki można włożyć większe możliwości większą funkcjonalność WM. Bez tony nakładek to nawet nie da się tego jako telefonu używać. W symbianie dostajemy gotowy do pracy TELEFON. A po doinstalowaniu bibliotek pythona można zrobić bardzo dużo, ale myślę żę to ci co powinni wiedzą, a reszta ma działający system i to wystarczy.

  • 0

    7.  2009-02-22 17:39:37

    Symbian w telefonie bardzo dobrze się spisuje. Mam i nie narzekam. Windowsem Mobile zainteresuję się na poważnie aż wyjdą nowe jego wersje czyli 6.5 i 7.

  • 0

    8. ~shq  2009-02-22 17:57:58  host: 94.232.156.41

    LG w ostatnim roku wogole ruszyl ostro z miejsa, w tej chwili jedynymi faktycznie liczacymi sie graczami na rynku jest Semsung, HTC i LG (mimo ze LG ma ie najlepsze a opinie za wczesne swoje modele low endowe) SE niestety prawdopodobnie podzieli los siemensa, jzeli sie nie wezma na poważnie za siebie, Nokia zreszta idzie tez w slady SE... a co za tym idzie siemensa.

  • 0

    9.  2009-02-22 18:27:21

    Miałem dwa telefony z Windowsem i niestety stwierdzam, że symbian jest sporo lepszy. Przynajmniej dla mnie. Jest bardziej intuicyjny i dostosowany do pracy jako system na telefonie(!) a nie pda. Co do możliwości symbiana, są minimalne mniejsze ale nie na tyle by zmniejszyć ogólny zakres funkcji telefonu. Znajdziemy nań oprogramowanie od p2p po monitoring sieci. Microsoft musi sporo popracować nad intuicyjnością swojego systemu. Mnie nakładki Typu Touch Flo3D czy temu podobne zupełnie nie zadowalają.

  • 0

    10.  2009-02-22 19:00:23

    Żabcia- żaden test nie jest nigdy w 100% niezależny, każdy człowiek ma wyrobioną opinie na jakiś temat (wystarczy pooglądać wiadomości w TV, co stacja to inaczej interpretuje te same wydarzenia). Dodatkowo by test takowy był w jakimś stopniu miarodajny trzeba by mieć identyczny telefon z różnymi systemami, więc to odpada. Miałem telefony z symbianem teraz mam z WM i sądzę że "winda" mimo swoich mankamentów jest lepsza od symbiana, jednak to tylko moja opinia, każdy może mieć swoje zdanie.

  • 0

    11. ~@8  2009-02-22 19:17:54  host: 80.51.91.252

    SE? Przecież to firma produkująca cegły :D

  • 0

    12.  2009-02-22 19:25:27

    Symbian dotychczas był przypisany do smartphonów, ponieważ nie posiadał wersji dotykowej. Dopiero od czasu wprowadzenia dotyku te telefony można nazywać jako PDA/PPC, dotychczas to był smartphony. W zasadzie dotyk wyznacza ta granicę. Można to łatwo sprawdzić, kiedy szukacie jakiejś aplikacji. Poza tym WM to osobisty komputer /organizer z funkcją komórki, nie na odwrót.

  • 0

    13. ~  2009-02-23 05:46:47  host: f96-014.opera-mini.net

    Dlatego najlepszy jest iphone lepszy od wm jako telefon i od symbiana jako platforma aplikacji. hehehe

  • 0

    14. ~SE fan  2009-02-23 05:57:12  host: 94.254.191.32

    do 11: NOKJA? przecież to firma produkująca kalosze :D

  • 0

    15. ~Boj  2009-02-23 08:43:24  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Do 13. Ale iPhone ma ubogi system aple.WM jest lepszy duzo lepszy.Omnia jest super bateria po miesiacu trzyma do 6 dni fon jest wziety na firme troche dzwonienia jest,ma przycisk do szybkiego wyłaczania podswietlania.

  • 0

    16. ~Boj  2009-02-23 08:46:28  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Wczoraj odkryłem w tych fonach co mamy w domu ze:Omnia i550w i U700 maja anteny wbudowane na dole a E51 ma tradycyjnie u góry.Moze to nic nowegpo ale napisałem.

  • 0

    18.  2009-02-23 11:52:15

    #2 potwierdzam... powinno być tę firmę, a nie tą :D

  • 0

    19. ~swistak  2009-02-23 15:25:59  host: 80.54.27.31

    SUPER teraz LG bardzo mnie zachęciło, osobiśie nie miałem w ręce,a le spodobał mi się modal KS20

  • 0

    20. ~infin  2009-02-27 09:43:43  host: evdo-78-30-76-238.subscribers.sferia.net

    ciekawe na jakich telefonach ten windows mobile bedzię ... czy na Pradzie II też ? bo bardzo mi sie podoba ten telefon

  • 0

    21. ~Asik  2009-03-17 10:30:30  host: regis.mac.edu.pl

    Też uwielbim PRADĘ, a zwłaszcza ta klawiatura Qwerty, świetne rozwiązanie, design trafia jak najbardziej w mój gust.

Dodaj swoją opinię