Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG w 2014 roku sprzedał prawie 60 mln smartfonów

LG w 2014 roku sprzedał prawie 60 mln smartfonów

LuiN 23 Stycznia 2015 11:56

5 1

LG, drugi największy koreański producent telefonów, sprzedał w 2014 roku 59,6 mln sztuk smartfonów - donosi The Korea Herald. To 25% wzrost względem 2013 roku.



Potwierdziły się zatem wcześniejsze analizy rynkowe, w których szacowano sprzedaż smartfonów LG w 2014 roku na około 60 mln sztuk. Niepozorna początkowo marka LG, kojarzona wcześniej raczej z prostymi telefonami, dynamicznie pnie się do góry. W 2011 roku LG sprzedał 20 mln smartfonów, rok później 26,3 mln, w 2013 roku nastąpił gwałtowny wzrost do 47,6 mln sztuk.




Dzięki 59,6 mln sztuk smartfonów w 2014 roku, firma wdrapała się na czwarte miejsce światowego rankingu producentów smartfonów, o włos wygrywając z chińskim Huaweiem (pierwsze 3 miejsca to kolejno Samsung, Apple i Lenovo). O ile czwarta pozycja w zestawieniu rocznym jest niepodważalna, to już samym w IV kwartale 2014 roku aż tak różowo nie było - LG i Huaweia pokonał chiński Xiaomi.

Zobacz: 1,167 mld smartfonów w 2014 roku
Zobacz: Xiaomi: W ciągu 10 lat będziemy największym producentem smartfonów

Źródło tekstu: The Korea Herald, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | lg g3

w sumie: 15
  • -7

    1.  2015-01-23 12:18:22

    Jakby nie było to o jakieś 10 mln szt mniej od ostatniego kwartału Apple :) A niby ten LG G2 tak się super sprzedaje...

  • 3

    2. ~alex  2015-01-23 12:21:53  host: user-94-254-128-208.play-internet.pl

    czy mojego lg l65 kupionego w sylwestra też policzono? piszać zas ogólnie to telefony lg sa po prostu lepsze od tego co samsung robi. mam na mysli lepsze materiały i to że są tańsze w swoich pólkach cenowych. ciekawe tylko jak z awaryjnościa u lg ?

  • 3

    3. ~bolo  2015-01-23 12:25:41  host: 178.182.32.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    smartfon lenovo - widział to ktoś kiedyś? Gdzie to się sprzedaje, pewnie chiny podobnie jak ten xiaomi. A dlaczego tego nie ma u nas? Są lapki lenovo to i tani smartfon lenovo by się sprzedał....A LG to chyba lepszy od Sony.

  • 1

    4. ~Staszi  2015-01-23 12:30:06  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Ja zamierzam kupić Lenovo A806 na Aliexpress. Za 175 $, octa core, 2 GB ramu, 5.5 cala :)

  • 1

    5. ~Staszi  2015-01-23 12:32:25  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Do tego LTE.

  • 3

    6. ~ziutasek  2015-01-23 12:37:06  host: afaw25.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fakt LG jako jedyny zrobił realny progres, reszta drepcze w miejscu ...

  • 2

    7.  2015-01-23 12:48:10

    3, bolo - Lenovo liczony jest łącznie z przejętą przez niego Motorolą.

  • 3

    8.  2015-01-23 13:30:05

    1: policzono, bo tu się nie liczy sprzedaż detaliczna, ale hurtowa. Ja już 3 lata temu mówiłem, że tak będzie. Kiedyś z 6 lat temu to samo mówiłem o Samsungu, jak królowały Sony Ericssony. Nokie i Motorole. Robią produkty o wysokiej jakości, z bardzo ciekawymi rozwiązaniami - nie powielają swoich produktów co rok czy pół tylko wnoszą coś nowego, no i nie inspirują się żadną z konkurencji - są swego rodzaju wyjątkowi na ryku ;) Liczę, że pójdzie tak dalej. Do LG kiedyś byłem wrogo nastawiony - myśląc że to szajs, ale kupując telewizor LG zupełnie zmieniłem zdanie i postanowiłem wejść w ich telefony.

  • 0

    9. ~OnO  2015-01-23 15:34:13  host: enn176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Używam 2-giego smartfona LG (LG L7 II i teraz G2mini). Z obu jestem zadowolony (zwłaszcza z G2mini, który jakością spasowania bije na głowe smartfony z tej samej półki cenowej. Niestety nie do końca jestem zadowolony z aktualizacji oprogramowania, bo LG lubi szybko "zapominać" o updatach softu :(

  • 1

    10. ~  2015-01-23 15:38:46  host: 7.fiberlan2.gwarnet.pl

    # 9, G2 mini od czasu, kiedy go używam miał 4 aktualizacje firmware. Ostatnia 9 stycznia tego roku tj. V10j-€-XX (wersja niebrandowana). Poza tym LG potwierdziło aktualizację do Androida 5 (Lolipop).

  • 0

    11. ~wi  2015-01-23 16:05:56  host: 185.9.127.72

    ...a wstarczy flagowca np. G3 szybko aktualizować przez np. 2 lata i LG jest mój...dlatego mam nexusa 5.... takie to proste, lecz producenci nie są w stanie tego zrozumieć, szok

  • 0

    12. ~123456789  2015-01-24 10:33:59  host: erm153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Faktycznie i na mnie zrobiły bardzo duże wrażenie LG G2 i G3. Zdecydowanie odzyskali zaufanie konsumentów tymi modelami.

  • 0

    13. ~Adam M.  2015-01-24 16:02:29  host: 78.156.177.1.dynamic.ip.euron.pl

    Brawo LG, oby tak dalej.

  • 0

    14. ~tomaszk-poz  2015-01-26 05:42:35  host: apn-31-1-67-211.dynamic.gprs.plus.pl

    Jak niepozorna marka, jak od lat tłukli sprzęt pod pierwotną marką GOLDSTAR? Później zmienili nazwę na LG.

  • 0

    15.  2015-01-26 08:52:44

    @14 - też mnie to sformułowanie poraziło, bo przecież LG to jedna z wielkich koreańskich firm, u nas kiedyś znana głównie z telewizorów i monitorów, ale może właśnie "to autor miał na myśli" - niepozorna marka w segmencie telefonów, w Europie (na początku).

Dodaj swoją opinię