Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG V10 wkrótce w Europie

LG V10 wkrótce w Europie

LuiN 30 Października 2015 10:13

6 1

LG rozszerza dystrybucję swojego najnowszego flagowego smartfonu LG V10 na Europę i inne zakątki świata.



lg v10 lg v10 lg v10 lg v10

Dokładne daty rozpoczęcia dystrybucji i ceny będą podawane przez lokalne biura prasowe. Niestety w komunikacie zabrakło informacji czy podobnie jak w USA do telefonu będzie dodawana karta pamięci 200 GB, dodatkowy akumulator i ładowarka biurkowa akumulatorów. W USA taki zestaw kosztuje 600 dolarów.

lg v10 lg v10 lg v10 lg v10

LG V10 to nowy flagowiec LG z segmentu phabletów. Oprócz głównego wyświetlacza QHD o przekątnej 5,7 cala, dostajemy dodatkowy ekran 2,1 cala o rozdzielczości 1040 x 160 pikseli umieszczony ponad głównym ekranem. Tuż obok dodatkowego wyświetlacza pojawia się kolejna nowość - podwójny aparat 5 Mpix, jeden z obiektywem szerokokątnym do zdjęć grupowych, a drugi przeznaczony do autoportretów. Główny aparat nie zmienił się - to dokładnie to samo rozwiązanie, które doceniliśmy już przy testach LG G4, z sensorem 16 Mpix, obiektywem F/1.8, optyczną stabilizacją obrazu, sensorem spektrum kolorów i autofokusem łączącym zalety lasera i detekcji fazy.




Mierzące 159,6 x 79,3 x 8,6 mm urządzenie waży 192 gramy. Za większą masą stoi wzmacniana konstrukcja ze stalową ramą, dwuwarstwowym szkłem ochronnym Gorilla Glass 4 i tyłem wykonanym z tworzywa określanego przez LG jako Dura Skin.

Do środka urządzenia trafił sześciordzeniowy Snapdragon 808, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart pamięci, trzy mikrofony, Hi-Fi DAC, czytnik linii papilarnych ukryty pod przyciskiem zasilania, wymienny akumulator 3000 mAh i Android 5.1.1 Lollipop.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Nowością w świecie smartfonów jest w pełni manualny tryb wideo, w tym nawet z korektą nastaw dźwięku dla każdego nagrania (Audio Monitor) i redukcją szumu wiatru.

Aktualizacja

W pierwszej chwili napisaliśmy, że model będzie dostępny w Polsce. Ale po weryfikacji, na tę chwilę wszystko wskazuje, że jednak nie będzie dostępny w naszym kraju.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | lg v10

w sumie: 24
  • 0

    5.  2015-10-30 11:03:59

    2, Mila89 - oczywiście, że z telefonem.

  • -1

    6. ~dav  2015-10-30 11:07:21  host: host-52-67.compi.net.pl

    lol Android 5.1, i nawet nie zapowiadają aktualizacji...

  • 1

    7.  2015-10-30 11:08:04

    6, dav - nie martw się, będzie.

  • 0

    8.  2015-10-30 11:10:43

    4GB..? tyle to ja nawet w komputerze z winows nie miałem
    :-D
    ktoś tu kogoś robi w balooona
    :-D

  • 1

    9.  2015-10-30 11:18:21

    8, Calm7 - testowaliśmy już telefony z 4 GB pamięci RAM. Nie wiem czym się dziwisz?

  • 0

    10.  2015-10-30 11:35:35

    Niedobry :-)
    nic do niego nie mam (firma) padło akurat na niego.
    Tak, dziwią mnie te konfiguracje (4GB) w smartfonach, a jeszcze bardziej dziwi i martwi mnie fakt, że Was to nie dziwi...
    Dla mnie jest to nienormalne - i tyle. To jakieś... cofanie się wstecz, a nie do przodu.
    No tak... i znów mnie za wariata wezmą... ...eh...

  • 0

    11.  2015-10-30 11:38:53

    @10 wybacz ale to co mówisz nie ma sensu.

  • 0

    12. ~pi-pa  2015-10-30 12:29:14  host: n09-04-05.opera-mini.net

    @10
    jak Ciebie niema na portalu, to tak jakoś dziwnie - portal jak by był martwy

  • 0

    13. ~~  2015-10-30 12:30:10  host: aebe116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ten telefon powinien kosztować max 250$, dodali dodatkowy ekranik powiadomień i cena skoczyła do 600$. Interes życia. Głupie lemingi i tak to kupią

  • 0

    15. ~▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬  2015-10-30 13:16:57  host: dynamic-78-8-170-236.ssp.dialog.net.pl

    "To jakieś... cofanie się wstecz, a nie do przodu." Nie można się cofać do przodu...jest to awykonalne!

  • 0

    16. ~hi hi  2015-10-30 14:32:27  host: n26-02-03.opera-mini.net

    Treść wiadomości @13 glupie lemingi masz racje ze kupuja no i kasuja!!!!

  • 0

    17. ~syls  2015-10-30 14:44:17  host: 188.146.2.233.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    czy ten telefon bedzie rowniez w wersji Dual SIM?

  • 1

    18.  2015-10-30 16:10:11

    Calm: No dziwne to się może wydawać, gdy patrzysz na smartfon, jak na bardziej rozbudowany telefon. Ale gdy spojrzysz na ten sprzęt, jak na komputer przenośny z funkcją dzwonienia, sprawa wygląda już normalnie. Chyba przegapiłeś moment, w którym zmienił się diametralnie sposób używania i przeznaczenie tych zabawek. Choć wciąż niedoskonałe (kwestia oprogramowania tylko, bo mocy obliczeniowej jest aż nadto) to nie są telefony znane sprzed kilku(nastu) lat, tylko komputery właśnie.

  • 0

    19.  2015-10-30 16:11:54

    I też nie rozumiem o ci Ci chodzi z tym "cofaniem się wstecz". Chodzi o rozmiar i czas działania na jednym ładowaniu?

  • 0

    20. ~Calm7.  2015-10-30 16:30:05  host: n08-07-01.opera-mini.net

    19). Góral.
    nie, żadna tam bateria /ładowanie - tu jest jak jest, .
    Cofanie się w sensie: ramu dodawania w celu ,,jakośtamwtedy będzie" a nie ulepszeniu systemu WEWNĄTRZ.

  • 0

    21.  2015-10-31 12:30:30

    @goral2099
    Akurat smartfonów z Androidem ja bym nie porównywał do komputerów ze względu na zastosowane tutaj rozwiązanie w kwestii wielozadaniowości . Nie mogę uruchomić aplikacji w tle bez obaw o to, że zostanie ona zamrożona/zamknięta. Niezależnie czy miałbym w środku 0,5 GB czy też 5 GB RAM-u. Jak dla mnie jest to podstawowy minus wszystkich urządzeń z tym systemem. Owszem, rozwiązanie to ma swoje zalety (np. "zwykły użytkownik" nie musi dzięki temu pamiętać o zamykaniu aplikacji - wystarczy wcisnąć przycisk Home i to wszystko), ale użytkownika bardziej zaawansowanego może to niestety irytować. I właśnie ten niuans według mnie dyskwalifikuje te urządzenia jako przenośne komputery.

  • 0

    22.  2015-10-31 12:34:46

    Poza tym również jestem ciekaw rozwinięcia myśli o "cofaniu się wstecz".

  • 0

    23. ~Heliox  2015-10-31 18:32:11  host: user-94-254-133-8.play-internet.pl

    LG powiedziało, że V10 będzie dostępny na kluczowych dla nich rynkach europejskich. Witamy więc V10 w Polsce :) poza tym myślę, że LG znowu dostosuje cenę swojego smartfona do naszych możliwości finansowych i jego początkowa cena będzie wynosić 2499-2599 zł.

  • 0

    24. ~Saincior  2015-11-01 00:48:42  host: user-94-254-209-53.play-internet.pl