Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG ThinQ - nowa marka dla inteligentnych produktów

LG ThinQ - nowa marka dla inteligentnych produktów

msnet 22 Grudnia 2017 08:49

3 1

lg thinq logo

LG prezentuje kierunek rozwoju firmy, wprowadzając nową markę urządzeń opartych na sztucznej inteligencji.

Marka LG ThinQ będzie obejmować wszystkie urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję, takie jak sprzęt AGD i elektronika użytkowa, a także usługi, wprowadzone w roku 2018. W ramach marki występować będą produkty korzystające z technologii deep learning, które uczą się oraz komunikują między sobą. Jest to możliwe dzięki opracowanym przez partnerów koreańskiej firmy rozwiązaniom AI oraz autorskiej technologii LG DeepThinQ.
Inicjacja działań LG ze sztuczną inteligencją nastąpiła podczas targów CES 2017, kiedy poinformowano o technologii DeepThinQ i planach związanych z wyposażeniem wszystkich urządzeń AGD klasy Premium w łącze Wi-Fi. Kolejnym krokiem było otwarcie laboratorium badań nad sztuczną inteligencją w Seulu, w którym prowadzone są różnorodne prace badawczo-rozwojowe nad AI. Dzięki nim stworzono technologie umożliwiające rozpoznawanie oraz analizę głosu, ruchomego obrazu i sygnałów z czujników, a w rezultacie uczenie się zachowań użytkowników. W ten sposób opracowano inteligentne lodówki, pralki i odkurzacze, a także pierwszy na świecie klimatyzator zapamiętujący przeznaczenie oraz sposoby użytkowania pomieszczeń.

Wprowadzając markę ThinQ chcemy podkreślić, że inteligentne produkty LG myślą o swoich użytkownikach, by każdego dnia ułatwiać im życie. AI to kolejna bariera techniczna, dlatego jako lider w dziedzinie sprzętu AGD i elektroniki użytkowej chcemy sprawić, że sztuczna inteligencja stanie się bardziej przyjazna i przestanie budzić tak silne obawy - powiedział Han Chang-Hee, szef globalnego centrum marketingowego firmy LG.

Urządzenia wyposażone w sztuczną inteligencję, które wejdą na rynek w roku 2018, będą dostępne dla uczestników targów CES 2018 w dniach 9-12 stycznia, w strefie ThinQ Zone na stoisku firmy LG.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:

Tagi: lg thinq | lg

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-71-68.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet