Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG też będzie płacić Microsoftowi za Androida?

LG też będzie płacić Microsoftowi za Androida?

Q! 25 Października 2011 19:51

0 0

Do największych marek płacących Microsoftowi z tytułu patentów zawartych w systemie Android już wkrótce dołączyć może również koreańskie LG - wynika z informacji Korea Herald.



Według wciąż niepotwierdzonych informacji, LG miałoby przekazywać Microsoftowi 3 dolary za każdy wyprodukowany telefon z systemem Google Android. Nie wiadomo, czy opłaty obowiązywałyby od momentu podpisania porozumienia, czy również dotyczyłyby już wprowadzonych na rynek urządzeń.




Wiadomo natomiast, że LG może być trzecim dużym graczem, który będzie musiał uwzględnić dodatkowe koszty licencji dla swoich telefonów z Androidem. Wcześniej uczynił to HTC, który przekazuje firmie z Redmond 5 dolarów za każdy telefon z Androidem oraz Samsung, który wynegocjował stawkę poniżej 15 dolarów z tego tytułu.

Tymczasem Microsoft poinformował, że producenci już ponad połowy wszystkich urządzeń z systemem Android płacą mu należność z tytułu patentów w nim zawartych. I wiele wskazuje na to, że to jeszcze nie koniec patentowych potyczek Microsoftu.

Źródło tekstu: electronista, korea herald, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    2. ~  2011-10-25 20:23:10  host: t14-16.opera-mini.net

    znam parę osób które uskarżały się na kłopoty z zasięgiem w LG. Też nie polecam.

  • 0

    3. ~razin  2011-10-25 20:30:05  host: 89-69-32-31.dynamic.chello.pl

    A ja nie polecam Waszych opinii. Z jakiej racji LG miało by płacić takiemu gigantowi za autorski system Googla.

  • 2

    4.  2011-10-25 20:36:29

    O co chodzi jakie patenty? toć google android to jest na linuxie ??? o co kaman co te żyły jeszcze doją i za co ????????

  • 3

    5. ~litte  2011-10-25 20:57:26  host: 178.183.199.168.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    @1 Jak kupujesz telefon z 2007 roku to się nie dziwie. Ogólnie nie udany model. Natomiast telefony z androidem od LG bądź też WMP7 niczym nie odbiegają teraz od konkurencji. Przykład LG 2x, 3D czy Swift 7 albo nadchodzący Optimus LTE. Pozdro

  • 0

    6. ~  2011-10-25 21:27:36  host: host-89-229-141-126.chelm.mm.pl

    Wstrętna pijawa poczuła się zagrożona, bo popularność Windowsa spadła, to próbuje nadrobić poprzez wysysanie innych... Żałosne.

  • 0

    7. ~3mpty  2011-10-25 21:39:25  host: host-89-230-72-45.rzeszow.mm.pl

    Opcje są dwie: nie płacą za patenty ściśle związane z androidem tylko za rozwiązania sprzętowe na które patenty goście z Redmond kupili, a serwisiki leją po nogach, że to kwestia związana z androidem. Albo za jakieś rozwiązania związane z interfejsem choć w to ostatnie wątpię bo w tedy raczej buliło by google.

  • 0

    8. ~LG nie łapie zasięgu dobrze  2011-10-25 22:02:59  host: user-46-112-4-191.play-internet.pl

    Mam LG KU990 Viewty rok temu wziąłem na 3 lata w Mixturze żałuje tej decyzji ten telefon to nie wypał nie mówię o funkcję bo one mi w pełni wystarczają ale o łapanie zasięgu łapie jak na lekarstwo był oddawany na gwarancje oni mówią że wszystko ok ten model tak ma. Nigdy więcej nie kupię telefonu od LG!

  • 0

    9. ~lidia  2011-10-25 22:10:28  host: user-46-112-195-63.play-internet.pl

    jak to serwisiki leją po nogach?

  • 0

    10.  2011-10-25 22:26:57

    No to kaplica, teraz żaden LG nie dostanie żadnej aktualizacji. Już teraz jest z tym kiepsko a jak MS zabierze cześć zysków firmy zwyczajnie nie będzie na to stać :/

  • -1

    11. ~fckgw  2011-10-25 23:30:41  host: z27-06.opera-mini.net

    Ludzie, czym wy się przejmujecie? Owszem niektóre patenty (jak ten od przeglądania galerii) to jest przegięcie ale to nie nowość, że jeden producent płaci drugiemu za korzystanie z opatentowanych rozwiązań. Myślicie, ze Microsoft nikomu nie płaci? A czemu takie Google zainteresowało się Motorolą? Jakoś do tej pory nikt o tym nie gadał i nikt się takimi sprawami nie interesował. Tak samo i ten news, który powinien być traktowany raczej jako ciekawostka.

  • 0

    12. ~  2011-10-26 09:29:53  host: smtp.2mprojekt.pl

    @7 google udstepnie open-source ktorego konsekwensje uzywania ponosza podmioty uzywajace. Umywaja rece- w odróznieniu np do microsoftu ktory dajac system bierze wszystko na siebie

  • 0

    13. ~  2011-10-26 10:27:12  host: host-217-172-234-253.gdynia.mm.pl

    a ja czegos nie rozumiem - skoro to system googla, to powinno placic się googlowi, a ten niech potem opłaca tych, których patenty wykorzystał

  • 0

    14. ~  2011-10-26 10:45:36  host: smtp.2mprojekt.pl

    tylko wtedy bylo by mniej chetnych na androida gdyby on był płatny

  • 0

    15. ~gt  2011-10-26 11:02:31  host: gc198.internetdsl.tpnet.pl

    google pchnęło w świat kradiony towar i teraz zwolennicy okazyjnych "otwartych" systemów muszą bulić. Nic nowego... nie pierwszy i nie ostatni raz okazuje się, że android ma alternatywne podejście do własności intelektualnej.

  • 0

    16. ~  2011-10-26 11:17:44  host: smtp.2mprojekt.pl

    Trzeba pamiętać, że nie koniecznie wiedzieli iż łamią patent, jest ich tak dużo, często są tak dziwne, że podejżewam iż nikt sie nie zastanawiał czy ktos opatentował podwójne kliknięcie czy też zaokrąglone rogi.

  • -1

    17. ~Singel  2011-10-26 14:47:54  host: buv185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @15 niedługo dzięki używaniu Łyndołsa służby specjalne i policja w naszym kraju,będą wiedziały o której walisz konia i kiedy chodzisz srać.W otwartych systemach takich jak Linux,setki tysięcy tęgich głów,dzięki otwartości wyłapałyby taki syf jakim uraczył cię Microsoft.Z kolei dogadani z MS producenci antywirusów pominą szpiegowskie aplikacje w bazie wirusów.Głośno o tym w całym internecie a taki pieprzy tutaj o wyższości zamkniętego oprogramowania nad otwartym.

  • 0

    18. ~jaax44  2011-10-26 15:39:28  host: aazc211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Piep...ony microsoft!!!!!!!!!

  • 0

    19.  2011-10-26 21:02:36

    Kurcze to chyba nie dobrze... Albo LG zrezygnuje z androida, albo podwyższy ceny i zmniejszy się zainteresowanie tymi telefonami

  • 0

    20. ~prefix  2011-10-27 12:58:13  host: abgq33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    szkoda by było gdyby Lg zrezygnowało z Androida bo z tym systemem operacyjnym ich telefony najlepiej pracują

  • 0