Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG prezentuje pierwszy Smartwatch z systemem Android z wyświetlaczem P-OLED

LG prezentuje pierwszy Smartwatch z systemem Android z wyświetlaczem P-OLED

LuiN 28 Sierpnia 2014 11:00

5 0

LG G Watch R to pierwsze na świecie urządzenie stworzone w konwencji zegarka, które będzie wyposażone w wyświetlacz Plastic OLED (P-OLED) - wykorzystujący 100% swojej okrągłej powierzchni.




lg g watch r lg g watch r lg g watch r lg g watch r


Cechą, która wyróżnia LG G Watch R jest 1,3-calowy, okrągły, wyświetlacz P-OLED, oferujący wysoką jakość obrazu (320 x 320 pikseli) nawet przy intensywnym świetle słonecznym i przy wszystkich kątach widzenia. Sercem urządzenia jest Snapdragon 400 1,2 GHz z 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, energię dostarcza akumulator o pojemności 410 mAh.


Dzięki ochronie Ingress Protection Rating ze wskaźnikiem IP67, LG G Watch R jest przystosowany do bezproblemowego działania aż do 30 minut, na głębokości 1 metra pod wodą. Za pomocą pakietu LG Health oraz aplikacji fitness, użytkownicy mogą monitorować bicie swojego serca przy pomocy wbudowanego czujnika PPG (są też akcelerometr, żyrokompas i barometr). Powiadomienia Smart Notifications zapewnią najważniejsze przypomnienia, poinformują o nieodebranych połączeniach oraz wiadomościach, nadchodzących spotkaniach, wydarzeniach czy lokalnej prognozie pogody.


G Watch R od LG jest zaprojektowany tak, aby nawiązywał do tradycyjnych, kultowych zegarków. Został wyposażony w zaokrągloną tarczę, wzmocnioną stalą nierdzewną, dzięki czemu idealnie nadaje się do noszenia na co dzień. Wygląd tarczy możemy zmieniać według własnych upodobań za pomocą jednego przesunięcia palcem. 22 milimetrowy, skórzany pasek jest w pełni wymienny i dodaje całości stylowej estetyki z nowoczesnym wykończeniem.


Zobacz: inne filmy z kategorii Gadżety

LG G Watch R będzie dostępny w sklepach w IV kwartale 2014 roku. Ceny oraz dostępność produktów zostaną podane lokalnie. System Android Wear jest kompatybilny ze wszystkimi telefonami i tabletami z Androidem 4.3 lub nowszym.

Źródło tekstu: LG     
Źródło zdjęć: LG

Dodaj do:

Tagi: android wear | g watch r | lg

w sumie: 17
  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    1.  2014-08-28 11:19:25

    Jest szał. Ale dla mnie na chwile obecną to gadżet, dla samego "gadżetowania".
    Jaki mają on cel?
    Używanie telefonów na spotkaniach biznesowym jest nietaktem, a klikanie w zegarek ma być ok?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    2. ~marcellove  2014-08-28 11:20:27  host: user-164-127-155-98.play-internet.pl

    "LG G Watch R to pierwsze na świecie urządzenie stworzonym w konwencji zegarka" Odmiana przez przypadki sie kłania.
    Opłacie za konto Premium mówie Stanowcze NIE!!!!!!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-08-28 11:38:15

    2, marcellove - dzięki za zwrócenie uwagi.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4.  2014-08-28 11:41:05

    @2 - a co ma tu konto premium?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5.  2014-08-28 11:47:07

    1, babeo - mi póki co testowane smartwatche najbardziej przydawały się w terenie. Szybkie odrzucenie połączenia, szybkie odczytanie wiadomości, zmiana utworu, dyskretne cyknięcie zdjęcia. Wszystko bez wyciągania telefonu z kieszeni/plecaka. No i jeszcze do tego uniwersalny pilot do TV - zdarzało mi się przyciszać Eskę TV w jakiejś tam jadłodajni :) Odkąd sprzęt tego typu jest wodoszczelny, a akumulatorek wytrzymuje 2-3 dni, smartwatche przestały być dla mnie udręką i rzeczywiście pozwoliły zaoszczędzić nieco czasu. Teraz trzeba jeszcze popracować nad ich cenami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~Adam M  2014-08-28 12:10:44  host: h4-52.net.euron.pl

    Co by nie mówić jest to piękny zegarek. bardzo jestem ciekaw tego nowego wyświetlacza w użytkowaniu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~Darkeners  2014-08-28 12:17:35  host: 89-79-54-85.dynamic.chello.pl

    Mi sie tam Moto 360 bardziej podoba ;P

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2014-08-28 12:19:48

    "przystosowany do bezproblemowego działania aż do 30 minut, na głębokości 1 metra pod wodą " - to jest zart?? czyli nie mozna z tym nbawet plywac??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9. ~  2014-08-28 12:23:43  host: 89-77-28-62.dynamic.chello.pl

    pływanie =/= nurkowanie

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~Nick  2014-08-28 12:50:35  host: 81.219.84.18

    Do czasu gdy takie zegarki nie beda wytrzymywały tygodnia na 1 ładowaniu to ja chyba będę korzystał z bardziej tradycyjnych zegarków.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Hose  2014-08-28 14:18:17  host: 31.179.221.20

    Kierunek dobry bo zaczyna toto coś wyglądać już całkiem przyzwoicie, jeszcze bateria która pozwoli na minimum 10 dni zapomnieć o ładowarce, delikatnie wysilić IP i dla mnie jak znalazł.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~Rob  2014-08-28 15:05:31  host: ami31.internetdsl.tpnet.pl

    A co powiecie na to?
    http://tlp.is/3ln

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-08-28 18:37:02

    Przez chwilę miałem wrażenie, że przez pomyłkę wpisałem adres zegarkopolis.pl - tyle tego na głównej.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-08-28 18:39:38

    @12 cóż, udało się specom od marketingu wykreować nową modę i potrzebę posiadania kolejnego gadżetu. Obecnie panująca era konsumpcjonizmu karmi się takimi zjawiskami i potrzebuje co jakiś czas takich wynalazków.