Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG prezentuje model G2 mini

LG prezentuje model G2 mini

sirmark 20 Lutego 2014 21:56

7 2

lg g2 mini LG ujawnił szczegóły dotyczące nowego modelu G2 mini. Zostanie on zaprezentowany podczas Mobile World Congress Barcelonie. Urządzenie jest mniejszą wersją nagradzanego modelu LG G2 i ma zapewnić dostęp do większości funkcji interfejsu użytkownika znanych z topowej linii G.




LG G2 mini pojawi się w trzech różniących się znacznie wersjach. Pierwsza to wersja z LTE cat. 4 (download 150Mb/s) wykorzystująca czterordzeniowy chipset Qualcomm MSM8926 pracujący z częstotliwością 1,2 GHz. Posiadać będzie 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wbudowanej oraz gniazdo microSD, aparat 8 Mpix i przedni 1,3 Mpix, moduły Bluetooth 4.0, WLAN oraz GPS.


Drugi to model 3G z czterordzeniowym chipsetem Qualcomm MSM8226. W specyfikacji zamiast łączności LTE dostępna będzie HSPA+ (download 21 Mb/s), będzie także moduł NFC.


lg g2 mini Trzecia wersja przeznaczona jest na rynek Ameryki Łacińskiej. W odróżnieniu od pierwszej wersji wyposażono ją w chipset Nvidia Tegra 4i pracujący z częstotliwością 1,7 GHz, aparat 13 Mpix oraz łączność LTE cat. 3 (download 100Mb/s)


Do tego G2 mini będzie dostępny także w wariantach z jednym lub dwoma gniazdami SIM oraz w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej, czerwonej i złotej.


Wszystkie wersje posiadają 4,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości qHD (540x960pix) oraz wymienny akumulator o pojemności 2440 mAh Telefon wazy 121g przy wymiarach 129,6 x 66,0 x 9,8 mm. Trafi na rynek z systemem Android 4.4 KitKat.


Ogólnoświatowa premiera smartfona G2 mini odbędzie się w marcu. Jako pierwszy zostanie wprowadzony model 3G obsługujący dwie kary SIM, który w pierwszej kolejności będzie dostępny w krajach WNP, a następnie na głównych rynkach Bliskiego Wschodu, Ameryki Łacińskiej i Azji, a także w Europie.

Źródło tekstu: LG, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg

w sumie: 12
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2014-02-20 22:06:39

    Wersja mini a ekran 4,7 przecież to jedną ręka nie obsłużę, nie wiem gdzie producenci telefonów żyją, przecież żeby coś takiego obsłużyć trzeba mieć gigantyczne łapy, coraz mniej praktyczne zabawki nam robią.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    2.  2014-02-20 22:55:40

    Popieram. Kiedyś "mini" miało 3 czy 3,2 cala, teraz 4,7... Wg mnie mianem "mini" można określić max 4,3 calowy smartfon, ale tylko w sytuacji, gdy jego starszy brat ma ponad 5. Powinno przynajmniej być 1 - 1,3 cala różnicy. Dla mnie 4,3 cala to optymalna wielkość:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-02-20 23:15:19

    Mam G2 i rzadko kiedy muszę na mieście obydwu dłoni do jego obsługi. Dodam też, że nie mam dużej dłoni i myślę nad G Flexem (3199 czy też 3299zł to narazie dla mnie cena zaporowa). 4,7" to taki middle ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~Winniczek  2014-02-20 23:33:55  host: dno82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4 A co ma do tego G Flex

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6.  2014-02-21 07:50:26

    4,7" to rozmiar niezbyt pasujący do mini. Rzeczywiście w takich telefonach 4,3" to chyba max. Szkoda, że LG nie poszło tą drogą co Sony z Z1 Compact. Ja jednak wolę większe ekrany. Mam Swifta G z 4,7" wyświetlaczem i w większości przypadków obsługuję go jedną ręką, a wcale nie mam wielkich łap :P Żona ma LG G2, który jest jeszcze większy i też dobrze się go obsługuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-02-21 08:26:51

    Biorąc pod uwagę rozmiary LG G2, to LG G2mini jest w idealnych rozmiarach, nie zbyt duży (tzw cegła) ale i nie zbyt mały, wiekszość już praktycznie posługuje się tymi trochę większymi telefonami, wiec nie ma co narzekać;) , LG posuneło się w dobrą stronę, ciekawe ile ten telefon będzie kosztował, bo z pewnością będę go miała, jak tylko będzie w miarę normalnej cenie;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8. ~gro  2014-02-21 09:05:17  host: 89-73-23-2.dynamic.chello.pl

    "wymienny akumulator o pojemności 2440 mAh" BRAWO LG!!!!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-02-21 11:53:04

    4,7" i rozdzielczość 540x960pix = porażka... Na takim ekranie powinno być co najmniej 720x1280 jak w SGS3 (4,8"). Wzorem w kwestii "mini" jest Z1 Compact.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10. ~Adam M  2014-02-21 12:55:49  host: h4-52.net.euron.pl

    Brawo również za coraz bardziej sensowną i klarowna politykę produktową, oraz coraz lepszy poziom jakościowy i niezawodność produktów LG.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11. ~Adam M  2014-02-21 12:58:50  host: h4-52.net.euron.pl

    @RadkoR - ale po co? W matrycach IPS od LG przy tej przekątnej i w tej rozdzielczości obraz jest naprawdę wyśmienity. Za to żywotność baterii wyraźnie wzrasta.