Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG prezentuje LTE na MWC2009

LG prezentuje LTE na MWC2009

sirmark 18 Lutego 2009 16:53

0 0

LG podczas targów Mobile World Congress 2009 prezentuje pierwszą kartę procesorową opartą na standardzie LTE opublikowanym przez organizację 3GPP. Firma LG opracowała to urządzenie niezależnie.

Karta procesorowa LG będzie wykorzystywać opracowany przez firmę układ modemowy. Jest to najważniejszy podzespół, który umożliwi utworzenie praktycznego telefonu 4G z obsługą technologii LTE (Long-Term Evolution). Przy wykorzystaniu dwóch anten, telefony w standardzie LTE mogą teoretycznie pobierać dane z sieci bezprzewodowej z maksymalną prędkością 100 Mb/s, a wysyłać z prędkością 50 Mb/s.

Podczas targów LG prezentuje nowe karty, podłączając je do trzech różnych urządzeń: laptopa, netbooka i urządzenia MID (Mobile Internet Device — MID). Ponadto LG demonstruje prototyp smartfonu z wbudowaną obsługą LTE. Na tych czterech urządzeniach uruchomione są różne aplikacje, takie jak strumieniowa transmisja filmów w wysokiej rozdzielczości, wideokonferencja, wideo na żądanie i przeglądarka Internetu.
Prezentowany przez LG układ osiąga prędkość pobierania 60 Mb/s, a wysyłania 20 Mb/s, co zostało już pokazane podczas pierwszych testów w grudniu zeszłego roku.

Według analityków firmy Strategy Analytics, zajmującej się badaniem rynku, globalna sprzedaż telefonów LTE wzrośnie z 70 milionów jednostek w 2012 r. do 150 milionów w 2013 r.

Źródło tekstu: LG, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy doczekamy się cenzury internetu w Polsce?

Kolejna próba cenzurowania Internetu w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet