Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG Optimus G zadebiutuje w Europie z udoskonalonym oprogramowaniem

LG Optimus G zadebiutuje w Europie z udoskonalonym oprogramowaniem

WitekT 22 Lutego 2013 14:14 Aktualizacja: 22 Lutego 2013 14:15

2 0

lg swift gLG wprowadzi w tym miesiącu na europejski rynek smartfon Optimus G. Od czasu premiery na wybranych rynkach w ostatnim kwartale ubiegłego roku, urządzenie wzbogacono o nowe funkcje.

Smartfon zadebiutuje w tym miesiącu w Szwecji, a następnie na innych rynkach europejskich, w tym we Francji, Niemczech i Włoszech.

Europejska wersja smartfona Optimus G została wyposażona w Androida 4.1.2 (Jelly Bean). Premiera Optimusa G, to jednocześnie europejski debiut wyświetlacza firmy LG, IPS Plus True HD, wyposażonego w technologię Zerogap Touch i panel Gorilla Glass 2.
Interfejssmartfonu zostanie wzbogacony o dodatkowe funkcje takie, jak:
 • Qslide - funkcja w udoskonalonej wersji na rok 2013 umożliwia użytkownikom jednoczesne korzystanie z kilku aplikacji w trybie pełnoekranowym, wyświetlając ich okna, jako przezroczyste warstwy. Wielkość, położenie oraz stopień przezroczystości ekranu funkcji QSlide można zmieniać odpowiednio do upodobań użytkownika. Nowa wersja QSlide bezproblemowo współpracuje nie tylko ze standardową aplikacją odtwarzacza wideo, lecz również z fabrycznie instalowanymi aplikacjami przeglądarki internetowej, notatnika, kalendarza czy kalkulatora,
 • Safety Care - to funkcja podnosząca bezpieczeństwo użytkownika. W sytuacji wyboru numeru alarmowego, nieużywania telefonu przez ustalony czas, czy zakończenia połączenia z określonym numerem, funkcja ta pozwala na automatyczną wysyłkę do wybranych przez użytkownika osób wiadomości tekstowej z informacją o położeniu,
 • Privacy Keeper przy połączeniach przychodzących pozwala na ukrycie informacji personalnych (nazwisko, numer, zdjęcie) rozmówcy. Przesunięcie ikony na wyświetlaczu pozwala na przywrócenie informacji.

W udoskonalonym smartfonie Optimus G dostępne są dodatkowe aplikacje, takie jak Google Now, Filmstrip View, Expandable Notification. Osobisty asystent Google Now wyświetla w czasie rzeczywistym informacje automatycznie dostosowywane do potrzeb użytkownika. Aplikacja Filmstrip View ułatwia przeglądanie oraz usuwanie zdjęć, natomiast Expandable Notification umożliwia wyświetlanie większej liczby powiadomień jednocześnie, a także pozwala na wyświetlanie podglądu określonych treści, bezpośrednio w obszarze powiadomień.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:

Tagi: lg | optimus g

w sumie: 2
 • 0

  1.  2013-02-22 14:46:52

  Witku ile jeszcze potrwa wprowadzenie zmian o których była mowa? Nie odpowiadasz pod tamtym newsem a ciągnie się to prawie miesiąc!

 • 0

  2.  2013-02-22 14:49:59

  Xavi: ciągle trwają prace, naprawdę... Nie wiem ile, ale uwierz, że to nie jest praca w Paintcie, gdzie jest kopiuj-wklej... I może jeszcze potrwać...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-55-174.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet