Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG: nowe smartfony z serii K na polskim rynku

LG: nowe smartfony z serii K na polskim rynku

orson_dzi 18 Maja 2018 15:00

2 1

lg k9

LG wprowadza na polski rynek modele K9 i K11. Nie są to zupełnie nowe smartfony, a znane modele z nowymi nazwami.

LG K9 to nic innego jak LG K8 2018, a LG K11 to LG K10 2018. Zabieg jest prosty, ale zdecydowanie ułatwi zrozumienie numeracji smartfonów koreańskiej firmy.

LG K9 został wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, układ Qualcomm Snapdragon 210, 2 GB pamięci RAM, główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix, przedni o rozdzielczości 5 Mpix, Androida 7.1 i akumulator o pojemności 2500 mAh.




LG K11 ma ekran o przekątnej 5,3 cala i tej samej rozdzielczości, układ Mediatek MT6750, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej, aparaty o rozdzielczości 13 i 8 Mpix i akumulator o pojemności 3000 mAh.

LG K9 w pierwszej kolejności dostępny będzie w ofercie sieci Plus i Play oraz w wolnej sprzedaży. Jego sugerowana cena wyniesie 599 zł. LG K11 dostępny będzie u operatorów oraz w wolnej sprzedaży na początku czerwca w cenie sugerowanej 849 zł.

Zobacz: inne filmy z kategorii Nasze testy


Źródło tekstu: LG; wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | lg k9 | lg k11

w sumie: 19
  • 0

    1. ~Kuta.CISCO  2018-05-18 15:21:07  host: apn-37-248-166-83.dynamic.gprs.plus.pl

    Lg K10 zawsze kupuje po 4-5 miesiacach poniżej 600 zl. Dobry solidny smartfon ze zredniej polki.

  • 0

    2. ~Milano  2018-05-18 15:25:38  host: user-94-254-225-103.play-internet.pl

    Jest taniej niż w zeszłym roku, jednak ceny i tak zbyt wysokie. Tym bardziej, że wczoraj widziałem w jednym z hipermarketów na promocji, nie gorszego od powyższych LG K10 2017, w cenie 469 zł,

  • 0

    3. ~sss  2018-05-18 15:28:35  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Kuta.CISCO@
    jaka średnia półka? K10? To najniższa praktycznie. Średnia to np A5, Mate 10 lite itp

  • 0

    4.  2018-05-18 15:42:21

    @3, sss - z szeregu dyskusji wynika, że ponoć średnia półka to 500 - 1500 zł, niektórzy nawet do 2000 zł dojeżdżają. Poniżej 500 zł to lowend.

  • 0

    5.  2018-05-18 15:55:07

    Kpina. Jeden na snapdragonie 2xx a drugi na starym mediateku. Za 850 zł będzie redmi note 5 ze snapem 636 i 3/32 pamięci.

  • 0

    6. ~Sdu  2018-05-18 16:02:42  host: a22-07-03.opera-mini.net

    @1. Telefon fajny. Najgorsze dla mnie to nie ma wymiennej. Karty Pamieci, tylko 10 GB. Pamieć wewnetrzną. Muszę dodatkowo używać laptopa aby zapisać ba Karcie Wymiennej

  • 0

    7.  2018-05-18 16:10:48

    Po spotkaniu z tymi modelami na MWC, mam bardzo mieszane uczucia. K8/K9 nie chciałbym nawet za karę ze względu na tragiczny ekran, o Snapie 210 nie wspominając - żeby 2 lata temu dać lepszy procesor... no serio? Przecież dali teraz Corteksy A7... A już za 600 zł... Bez porównania lepsze telefony w cenach poniżej 500 zł prezentujemy tutaj: http://tlp.is/har Z kolei K10/K11 nie dawał zapomnieć o poprzedniej generacji. Chipset jak poprzednio, ale podkręcony, w PL wersja z 2 GB RAM, a jest jeszcze opcja 3 GB. Ekran z 2016 roku. Zdecydowanie LG zdegradował serię to skrajnych low-endów. Klienci nabiorą się na nową nazwę 1 raz, a potem pójdą do konkurencji.

  • 0

    8. ~Czerwona Nieodpuszczajaca 7  2018-05-18 16:20:48  host: a06-03-04.opera-mini.net

    Przecież LG nie jest jakimś liderem na rynku, ma dalekie miejsce sprzedaży - a oni co robią? Stare odmalowane kotlety na rynek wrzucają ... gdzie tu logika... i te ceny...

  • 0

    9. ~Czerwony Nieudacznik 7  2018-05-18 16:58:16  host: user-94-254-130-57.play-internet.pl

    te lg nie satakie złe dla tych którzy uzywaja telefonu w zasadzie do dzwonienia , sms , czasem zdjecie. dla gadzeciarzy sa inne modele z pierdylionem ramu i cena wyj... w kosmos

  • 0

    10.  2018-05-18 16:59:21

    @LuiN, nie patrz na Snapa, bo to smartfon głównie do podstawowych funkcji, rozmowy SMS, jakaś aplikacja i oczywiście aparat. A co ma być z ekranem w K9 ??? Pytam, bo mam K8 2017 DS i jestem zadowolony wkońcu ma Gorilla Glass i mam nadzieję, że K9 także będzie z tym szkłem ?? Miałem TP-LINKa Neffos X1 Lite i ekran po zwykłym przetarciu z palców nagle wyblakł - LCD - porażka, musiałem odesłać na zwrot.

  • 0

    11.  2018-05-18 17:02:12

    I zgadzam się że powyżej ok 550 zł to już zaczyna się średnia półka. Cieszę się, że Nokia ostro atakuje rynek i np Nokia 6 tanieje w szybkim tempie. Im więcej tych smartfonów na rynku tym taniej się robi i jest w czym wybierać :)
    @1, zgadza się, LG po 6 miesiącach idzie kupić bardzo tanio.

  • 1

    12.  2018-05-18 17:07:54

    @10, Ron - nie rozumiem dlaczego producent spowolnił telefon z tej linii po 2 latach i dał zaporową jak na podzespoły cenę. W poprzedniku był ekran IPS, teraz dali S-IPS, który ma wąskie kąty widzenia. Gorilla Glass 3 zostało. W każdym razie aktualizacji nie zalecam na ten model posiadaczom K8. Zaraz dorzucę film - zobaczysz sam jak chodzi w nim menu ;-)

  • 0

    13.  2018-05-18 17:09:45

    K8 2018 (=K9) od 2:16 jest.

  • 0

    14.  2018-05-18 17:27:02

    Już rozumiem, ale chętnie zobaczę na filmiku. Cena faktycznie kosmiczna jak na urządzenie, ale spokojnie 4-7 miesięcy i ostro w dół. Najważniejsze jest pozostawienie Gorilla, co w LG jest już standardem... po wspomnianym TP-LINKu Neffos X1 Lite. Nie rozumiem LCD IPS bez zabezpieczenia. Chyba wszystkie Neffosy mają ten problem.

  • 0

    15.  2018-05-18 17:31:42

    Mam chyba za małe wymagania, ale mi się podoba :) Cena max 470 zł.

  • 0

    16.  2018-05-18 19:00:12

    LG się stacza na dno. Snapdragon 210 i MT6750, to przecież bardzo stare układy.

  • 0

    17. ~r  2018-05-18 20:52:55  host: 89-66-155-41.dynamic.chello.pl

    Stare, nie stare. Cena podzielona przez dwa, plus ewentualnie 50 zł i mógłbym zaakceptować. Przy podanej bez szans.

  • 0

    18. ~Czerwony. Nieszczelny 7  2018-05-19 06:17:38  host: a28-02-07.opera-mini.net

    Ale kupić za tą cenę warto.

  • 0

    19. ~S4VE  2018-05-19 23:30:07  host: user-94-254-144-74.play-internet.pl

    Biorąc pod uwagę SoC oraz brak NFC to ten LG K9 jest raczej następcą LG K4 2017 niż LG K8 2017.
    Cena "startowa" 599 zł to w jego przypadku kompletne nieporozumienie, zwłaszcza, że dużo lepiej wyposażonego LG K10 2017 da się już kupić w cenie poniżej 500 zł.
    Myślę, że za to co oferuje LG K9 to 399 zł na start jest dużo bardziej odpowiednia ceną!

Dodaj swoją opinię