Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG niezadowolony z WP7

LG niezadowolony z WP7

Ringu 14 Stycznia 2011 22:05

0 0

Dyrektor marketingu LG, James Choi, jest zawiedziony systemem Windows Phone 7. Smartfony nie sprzedają się tak, jak oczekiwano.

Nowy system Microstoftu nie oferuje zbyt dużej ilości funkcji, co może nie odpowiadać bardziej zaawansowanym użytkownikom. Z drugiej strony, system Android, który jest najbardziej rozbudowany, może odstraszać trudniejszą obsługą. Dla nas, gadżeciarzy, system WP7 może się stać nieco nudny po tygodniu, czy dwóch, ale są tacy ludzie, którym prostota systemu będzie odpowiadać - powiedzuał Choi.

Dyrektor twierdzi, że nie ma co liczyć na większą sprzedaż słuchawek z WP7 dopóki nie będą one tańsze. Póki co, windowsowe smartfony stanowią najdroższy segment urządzeń tego typu. Jest to związane z wysokimi wymaganiami sprzętowymi systemu operacyjnego. Pojawienie się modeli średniej klasy spowodowałoby na pewno znaczny wzrost sprzedaży.




Sprzedaż modeli z serii Optimus 7 jest dużo niższa niż oczekiwano.

Microsoft bardzo ostrożnie wypowiada się na temat ilości sprzedanych urządzeń z WP7. Szef korporacji z Redmond, Steve Ballmer, powiedział ostatnio o sprzedaniu 1,5 miliona smartfonów z nowymi mobilnymi okienkami. Problem w tym, że nie powiedział dokładnie ile z nich zalega na półkach sklepowych i w magazynach operatorów.

Sprostowanie 19/01/2010
W oryginalnej wiadomości napisaliśmy, że LG rozważa zakończenie współpracy z firmą Microsoft - jest to nieprawda. Autor serdecznie przeprasza wszystkich czytelników oraz firmy LG i Microsoft za wprowadzenie w błąd.

Źródło tekstu: Pocket-Lint, wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    29. ~  2011-01-15 17:44:13  host: 87-207-40-252.dynamic.chello.pl

    @28 LG wypuścił dwa modele, z czego w USA dostępny jest jeden z klawiaturą QWERTY, który choć ma dobre parametry sprzętowe, to wygląda jak tania zabawka pokroju Samsunga Corby. I jak tu się dziwić tak słabej sprzedaży...

  • -1

    30. ~  2011-01-15 17:48:33  host: z23-13.opera-mini.net

    W LG zanika zasięg ale o tym nikt nie wspomniał.

  • 0

    31.  2011-01-15 19:46:12

    Win mobile miałby szansę na sukces rynkowy tylko wtedy, gdyby celem był masowy użytkownik. MS ma swoje korporacyjne widzenie świata, jak widać, różne od oczekiwań masowego usera, bo przecież nie chodzi o brak umiejętności. Póki co, nie widzę szans na zmianę.

  • 0

    32. ~  2011-01-15 21:01:04  host: host-057.skynet.net.pl

    kolejny system kolejny nie wypał wszyscy czekają na aktualizacje można powiedzieć android wygrał zgniótł bade(jest od niedawna od samsunga)niszczy i symbiana(narazie najlepszy)a teraz pora na wp7

  • 0

    33. ~Sosna  2011-01-15 21:27:56  host: 078088030229.sieradz.vectranet.pl

    Mam obecnie HTC D2 z win 6.5, kumplowi w tym samym padł dotyk, mój się powycierał po 1.5 roku jak żaden telefon dotąd ... Cóż, stwierdziliśmy oboje, że za takie wydane pieniądze, czujemy się nieco nabici w utelkę. Teraz przesiadamy się na Wave I ;-)

  • 0

    34.  2011-01-15 22:11:30

    Sosna... Telefon miał premiere w Grudniu 2009, o ile się nie mylę, więc do 1,5 roku to mu jeszcze daleko, sam mam od paru miesięcy (8 o ile się nie myle) HTC HD2 i powiem tak, nigdzie nie jest wytarty, nigdzie nie ma ekranu zarysowanego (bardzo dobrze znosi wszystkie uderzenia), a już na pewno nie ma problemów z ekranem dotykowym. Na starym sofcie 1.66 fakt, faktem zdarzało mu się zwiesić funkcje dotykowe, ale po aktualizacji takie problemy poszły w niebyt... twoja opinia w takim razie jest albo zmyślona, albo zapominasz wyciągać papier ścierny i piasek ze spodni, polecam od czasu do czasu jednak prac z wywalonymi kieszeniami....

  • 0

    35. ~Sosna  2011-01-15 22:23:36  host: 078088030229.sieradz.vectranet.pl

    Spoko, tylko ja piszę o HTC D2=Diamond2 ;-) Jest inna obudowa, a ekran bez zastrzeżeń. W moim modelu problemy z dotykiem (digitizerem), to nie pojedyncze przypadki... Poza tym, na podstawie własnych odczuć, nie możesz twierdzić, że moja historia (choć inna), nie może byc prawdziwa. Dodam, że zachorowałem na HTC, Windowsa Mobilnego, ale powoli mi przechodzi...

  • 0

    36.  2011-01-15 22:25:53

    @ a jakie to ma mozliwosci android, ktorych nie ma symbian?? Jest troche szybszy ale nie robi to wiekszej roznicy w uzytkowaniu. Jesli chodzi o layout to kwestia gustu, mnie osobiscie nie podoba sie chaotycznosc androida wole pozadek i pokatalogowane menu symbiana... A co do tematu ro WP7 nie znam ale wczoraj smiac mi sie chcialo jak kumpel w SE xperii X1 z WP6 chcial zrzucic pliki, ktore mu przeslalem z telefonu na komputer. Musial odlaczac kabel zeby moc je przerzucic z karty na telefon. 1 po podlaczeniu telefonum, komputer komputer widzi tylko jedna pamiec chyba pamiec wewnetrzna a karty juz nie, 2 trzeba odlaczyc od komputera zeby moc przerzucic z jednej pamieci do drugiej. Kombinacja co najmniej irytujaca, Mam nadzieje, ze nowy wp jest pozbawiony takich smaczkow ;)

  • 0

    37.  2011-01-15 22:28:31

    do komentarza 18 mialo byc ;)

  • 0

    38.  2011-01-15 22:41:23

    RobertX... Android ma za to dużą bazę aplikacji, które są łatwo dostępne, masz kilku producentów, każdy może wybrać model do swoich gustów, oraz layout do swoich gustów, sam system wydaje mi się bogatszy, nie wiem jakie opcje ma Symbian ^3, ale doceniam chociażby bardziej rozbudowane przeglądarki internetowe i większe ekrany. Co do Windows Mobile, ja na moim HD2 jak podłącze do kompa to widzi mi i taka i pamięć i taką pamieć, nie ma najmniejszych problemów. Dodatku dodam (nie wiem czy jest coś podobnego na symbianie), bardzo cenie sobie usługę MyPhone, która przetrzymuje kontakty, SMSy czy co tam się chce na serwerach Microsoftu, chcesz wgrać nowy soft, nie ma problemu, upload do MyPhone, zmieniasz sobie cotam chcesz, i download i masz wszystko po staremu, nawet ulubione w specjalniej zakładce... HTCSence.com wprowadza podobne udogodnienia.

  • 0

    39. ~Sosna  2011-01-15 22:49:33  host: 078088030229.sieradz.vectranet.pl

    @Darkeners, ok, tylko WP7, o którym mowa w artykule, to jakby nie patrzeć, nowe "raczkujące dziecko" i nie wiadomo kiedy będzie "chodzić". Porównywać WP7 do WP6.5, nie ma jak, bo to zupełnie dwie różne filozofie, choć tej samej firmy.

  • 0

    40. ~ewqaewqa  2011-01-16 15:22:25  host: 178-36-226-12.adsl.inetia.pl

    Puste gadanie. Trochę dla tych, jednak nie, dla tamtych. Ale tamtym też nie odpowiada... Blablabla.

  • 0

    41. ~franco baresi  2011-01-16 16:07:47  host: public96859.xdsl.centertel.pl

    z takich dyskusji nic nie wynika. Jednemu nie pasuje to, innemu tamto i na odwrót. Wynika z tego że na rynku jest jeszcze miejsce dla przynajmniej 5-nowych systemów operacyjnych na smartfony , bo preferencji widać jest całkiem sporo. Mi osobiście odpowiada android i bada, symbian nieco archaiczny, choć nie miałem styczności z tym nowym ^3 więc się do końca nie wypowiadam, podobnie jak o telefonach Apple, nigdy nie maiłem Iphone'a

  • 0

    42. ~  2011-01-16 16:29:01  host: z09-09.opera-mini.net

    LG Cookie miałem ciągłe problemy z zasięgiem były.

  • 0

    43. ~  2011-01-16 18:32:38  host: eurofire.europe.ppdi.com

    ~do 36~ Wspolczuc malo rozgarnietego kolegi, albo przeczytac instrukcje obslugi.

  • 0

    44. ~  2011-01-17 08:58:03  host: p07-07.opera-mini.net

    LG to słaba marka a telefony mają beznadziejne końcówki mocy, HTC to samo, naukowo jest udowodnione

  • 0

    46. ~  2011-01-17 10:44:47  host: 87-207-102-102.dynamic.chello.pl

    Ja miałem Samsunga I780 z WM 6.1 (bez problemu chodziły nieoficjalne buildy WM 6.5 z XDA Dev, ale oczywiście Samsung postanowił zmusić do zakupu nowszego sprzetu i nie wypuścił WM 6.5, mimo że spełniał on wymagania sprzętowe). Teraz mam Wave 723 w roli przejściówki do czegoś lepszego z aparatem 8 mp i prawdopodobnie Androidem, bo on jest teraz najbardziej rozwojowy. iPhone odpada z powodu sztucznie wygórowanej ceny a Windows Phone 7 idzie w niewiadomym kierunku (na razie na zatracenie).

  • 0

    47. ~  2011-01-17 10:50:57  host: 87-207-102-102.dynamic.chello.pl

    Dodam jeszcze, że MP 7 wysyła nie wiadomo po co duze ilości danych. To naraża uzytkowników na koszty (zwłaszcza za granicą).

  • 0

    48. ~google translate  2011-01-19 19:56:19  host: 77-242-236-41.net.pbthawe.eu

    Drogi tłumaczu tutaj znajduje się wersja oryginalna tej wypowiedzi http://www.pocket-lint.com/news/37912/windows-phone-7-launch-dis sapointed. Proszę wytłumaczcie mi w którym zdaniu James Choi wypowiada słowa "LG zastanawia się nad zakończeniem współpracy z Microsoftem." "LG rozważa możliwość zaprzestania produkcji kolejnych modeli z WP7 na pokładzie. " As for when we can expect new LG Windows Phone 7 handsets, Choi wasn’t letting on, although with Mobile World Congress in February and a major update from Microsoft (Mango) expected sometime over the summer you can be sure that LG will be at the forefront of any new push that Microsoft has planned. lost in translation

  • 0

    49.  2011-01-19 22:20:13

    @48 - oczywiście jest to mój błąd, za który serdecznie przepraszam. Pisałem ten tekst dość późno, z 38-stopniową gorączką. Drogi czytelniku - masz absolutną rację.

Dodaj swoją opinię