Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG Nexus 5 oficjalnie w Polsce

LG Nexus 5 oficjalnie w Polsce

sirmark 9 Stycznia 2014 16:57

7 3

lg nexus 5 Wspólne dzieło LG oraz Google, telefon LG Nexus 5 zadebiutował na polskim rynku. Jest to pierwszy smartfon, który dostępny jest z systemem Android 4.4 KitKat.



Urządzenie jest już dostępne na polskim rynku w sprzedaży detalicznej w cenie 1799 zł, a od przyszłego tygodnia pojawi się w pierwszej kolejności w ofercie sieci Play.

Smartfon o wymiarach 137,84 x 69,17 x 8,59 mm i masie 130g, wyposażony został w wyświetlacz IPS Full HD o przekątnej 5 cali (faktyczna przekątna 4,95 cala) i rozdzielczości 1080 x 1920 pix. 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej, 2 GB pamięci RAM, procesor Qualcomm Snapdragon 800 z czterema rdzeniami Krait, pracujący z częstotliwością 2,26 GHz oraz procesor graficzny Adreno 330.




LG Nexus 5 posiada aparat o matrycy 8 Mpix wraz ze stabilizatorem optycznym firmy LG Innotek, flesz LED oraz przednią kamerkę 1,3 Mpix. Dostępne są także moduły Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS oraz NFC Szybką łączność zapewni standard LTE (kategorii 3) wraz z HSPA+ (DL: do 42Mb/s)

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:

Tagi: lg

w sumie: 34
  • 0

    16. ~nomblabla  2014-01-09 20:22:10  host: ip-93-154-235-125.free.aero2.net.pl

    Polska krajem czwartego świata - nawet w Afryce jest lepiej :-(

  • 0

    17.  2014-01-09 21:16:36

    Miałem N5 32 GB z GP UK. Rewelacyjny sprzęt, dużo przyjemniejszy w użytkowaniu niż G2 którego miałem przed nim :) Sprzedałem go przed premierą w PL bo myślałem, że wyjdzie 32 GB wersja i tylko na tym stracę ale guzik, w Polsce go nie wypuścili... Fajnie z ich strony, że jeszcze gwarancję honorują z UE ;)

  • 0

    18. ~mtx  2014-01-09 21:18:34  host: c15-41.icpnet.pl

    Rozdzielczość i procesor miażdżą, ale 4.4.2 to mam na i9100 od dłuższego czasu.

  • 0

    19. ~  2014-01-09 21:37:37  host: apn-95-40-102-71.dynamic.gprs.plus.pl

    @18 niedopracowany mod, ja dziękuję.

  • 0

    20.  2014-01-09 21:42:43

    16: a gdzie w Afryce jest lepiej? Co do "olewania" polskich klientow to nie ma co sie dziwic. Ile oni sprzedadza u nas tych Nexusow? Malo kogo na nie stac, a na zachodzie to cena tak jak u nas 350-700 zl, wiekszosc by mogla sobie to kupic gdyby chciala.

  • 0

    21. ~pk  2014-01-09 21:47:11  host: 89-73-114-148.dynamic.chello.pl

    Czy przewidujecie test telefonu w najbliższej przyszłości? Z góry dziękuję za odpowiedz.

  • 0

    22.  2014-01-09 22:03:57

    Ja również czekam na test Nexusa 5 i jak znam telepolis to poczekam jeszcze z 3-4 miesiace. No chyba że mnie ktoś mile zaskoczy.

  • 0

    23. ~  2014-01-09 22:32:57  host: n11-02-04.opera-mini.net

    Jak wyłączycie AdBlocka to test byłby dużo szybciej, a tak sobie poczekamy :|

  • 0

    24. ~  2014-01-09 23:40:34  host: 192.92.94.23

    *23 - Może jakby reklamy były obrazkami lub gifami, albo chociaż mniej zasobożerną animacją. Teraz przy i7 zajmują 20% procesora. Nie każdy ma włączoną tylko przeglądarkę. Konkurencja utrzymuje poziom 1% CPU.

  • 0

    25. ~Pikaczu  2014-01-10 00:17:15  host: 5ad2034c.bb.sky.com

    Kochani czy w sieci jest strona gdzie można zobaczyć zdjecia wykonane tym telefonem ? Kiedy widziałem stronkę gdzie były zdjecia wykonane wieloma modelami cyfrówek, nie pamietam czy były też tam telefony. Poza tym adres mi uciekł. Pzdr ps mysle nad zakupem tego telefonu w UK - dlatego pytam.

  • 0

    26.  2014-01-10 07:54:07

    Na GSMArena masz porównywarkę zdjęć z prawie wszystkich dostępnych na rynku smartfonów. Tools- Photo and Video Compare.

  • 0

    27. ~Darek  2014-01-10 09:24:22  host: apn-37-7-100-68.dynamic.gprs.plus.pl

    Łeee tam, tylko 1,3 Mpx z przodu xD. A serio to ciekawe i ładne urządzenie. Tylko zastanawiam sie po co tak wysokie parametry zwłaszcza jeśli chodzi o rozdzielczość wyświetlacza. Przecież w nieco słabszym wyświetlaczu i tak widać to samo i "tak samo" a bateria bedzie starczała na dłużej. No i ten procesor. Jesli system chodzi płynnie na słabszym czyli oszczędniejszym to po co coś co pozera więcej prądu. Chyba to tylko dla tych co "lubią mieć" a wtedy cena nie gra roli. A tak w ofóle to LG robi swietną robotę.

  • 0

    28.  2014-01-10 09:47:43

    @Darek a słyszałeś o czymś takim jak "lans"? ;-)

  • 0

    29.  2014-01-10 10:57:46

    349$, a 1800 PLN spora różnica.

  • 0

    30. ~tata  2014-01-10 11:54:28  host: apn-95-40-61-12.dynamic.gprs.plus.pl

    Azjaci naprawde uwiezyli w propagande Tuska ze srednia krajowa w III RP to 3600zl.

  • 0

    31.  2014-01-10 12:02:23

    @27 Darek: Akurat Snapdragon 800 jest najbardziej energooszczędnym chipsetem z wszystkich czterordzeniowców i pożera mniej prądu niż starsze zabawki i mniejszym taktowaniu.

  • 0

    32. ~stics  2014-01-10 14:23:46  host: 158.66.1.37

    Tutaj są przykładowe zdjęcia z Nexusa 5: http://www.gsmarena.com/lg_nexus_5-review-1011p8.php

  • 0

    33. ~rough  2014-01-10 15:46:45  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    hehe w końcu dotarł do europejskiej Afryki, oczywiście ceny jak u ruskiej mafii, czyli standardowe jak na Polskę :/ na allegro pewnie o jakieś 300zł tańszy będzie. Co do samego telefonu to muszę powiedzieć że to za mały upgrade w stosunku do mojego Nexusa 4 żebym wymienił, natomiast mój obecny telefon jest tak doskonały że jestem przekonany do tego produktu (serii nexus) po prostu poczekam na kolejny model - Nexus 6... z drugiej strony Samsung może zaskoczyć SG5, z wypowiedzi przedstawicieli tej firmy wynika że przepraszają za SG4 ;) i że ich następny flagowy model będzie zupełnie wymyślony od nowa, poczekamy do marca, zobaczymy...

  • 0

    34. ~psajtex  2014-01-10 19:12:38  host: cdl171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @27 Akurat wcześniej posiadałem LG 4X HD i posiadał ekran w rozdzielczości 720x1280 a Nexus 5 ma 1080x1920 i uwierz mi - widać różnicę.

  • 0

    35. ~alicjaa  2014-01-11 13:49:27  host: 37-128-12-135.adsl.inetia.pl

    czy w jakimś sklepie w Polsce można już go zobaczyć na żywo?

Dodaj swoją opinię