Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG KU990 w Orange dla firm

LG KU990 w Orange dla firm

sirmark 24 Kwietnia 2008 23:58

0 0

lg ku990Orange wprowadził do oferty dla firm telefon LG KU990.

Telefon w ofercie abonamentowej z umową na 24 m-c dostępny jest w cenie od 1 do 1280 zł.

LG KU990 Viewty reklamowany jest przez producenta jako telefon klasy multimedialnej, ze szczególnym podkreśleniem możliwości odtwarzania filmów w formacie DivX i aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5Mpix. Telefon już na starcie radził sobie z wideo o rozdzielczości VGA nagrywane z prędkością 30 klatek na sekundę oraz w rozdzielczości QVGA nagrywane z prędkością 120 klatek na sekundę. Więcej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.




Zobacz: cennik telefonów w ofercie Nowy Orange dla Firm.

Info podrzucił: siemi.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2008-04-25 10:35:00

    #10 Też znam osoby, które twierdzą że Orange jest/było/będzie najlepsze.

  • 0

    13.  2008-04-25 10:59:02

    Orange jest bardzo dobra siecia sam mam w niej glowny nr od prawie 10 lat. Zastrzezenie jest jednak takie, ze po wejsciu Orange do Idei ceny telefonow poszybowaly w gore i pod tym wzgledem maja najdrozsze sluchawki. Ceny uslug sa na przyzwoitym poziomie, ale nie w ofercie podstawowej, trzeba niestety dopasowac soebie uslugi obnizajace koszty. Poza Playem najnizsze ceny dobrych telefonow ma Era. Plus jest troche przed Orange.

  • 0

    14. ~~m  2008-04-25 11:07:47  host: bei24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ERA ma ten telefon w ofercie dla Biznesu juz od 15 kwietnia.

  • 0

    15. ~denis  2008-04-25 12:30:38  host: nat.mtk-tv.pl

    # 10 oli nie jak kogoś nie stać to idzie do play,tylko do play idą ci którzy z rachunków mieli szóstki. Gdyby było tak jak piszesz,że dobra sieć się ceni to orange powinno być najtańsze ze wszystkich opów.

  • 0

    16. ~oli  2008-04-25 13:33:01  host: 078088214249.wlb.vectranet.pl

    ja w orange jestem i w orange zostane przynajmniej narazie, play ma bardzi uboga oferte jesli chodzi o usług dodatkowe, korzystam z mobilnego internetu i dzwonie na 5 numerów za free bez ograniczeń, co z tego ze play telefony tańsze

  • 0

    17. ~oli  2008-04-25 13:34:39  host: 078088214249.wlb.vectranet.pl

    play tak walczy o klientów, a nie tylko jest ważna cena telefonu...

  • 0

    18. ~olo  2008-04-25 16:14:41  host: acne33.neoplus.adsl.tpnet.pl

    masz rację oli... ludzie są zapatrzeni w te 49gr playa jak w obrazek. Owszem - jest to tanio, ale tylko przy założeniu że dzwoni się na bardzo różne sieci (a głównie poza sieć). Ja w Erze mam prawie wszystkich w książce telefonicznej... Idąc do playa tylko bym stracił. A słuchawka... I tak tylko dzwonię. Dostałem na przedłużenie umowy 6300 (ładne i fajne), ale używam tylko dwóch funkcji: dzwonienie i książka telefoniczna. Do internetu mam komputer :P

  • 0

    19.  2008-04-25 16:51:34

    Jak dla mnie tani (no, ale mowimy o przedostatniej taryfie ;) A poza tym umowmy sie, telefon na wolnym rynku (do znudzenia, ale moze wreszcie ktos zacznie myslec po takich postach) stoi od nieco ponad 1259... Inna sprawa, ze dla mnie ten telefonik to zabawka, fajna zabawka, ale zabawka - cos jak iPhone, tylko troche gorszy.

  • 0

    20. ~denis  2008-04-25 17:14:36  host: nat.mtk-tv.pl

    #16 oferta uslug dodatkowych w orange owszem bogata tylko zapomniales dodać ze za opcje dodatkowe trzeba dodatkowo płacic...czyli tak: drogi telefon,wysoki abo,a żeby bylo taniej trzeba jeszcze płacić za opcje dodatkowe.

  • 0

    21. ~oli  2008-04-25 19:18:39  host: 078088214249.wlb.vectranet.pl

    no oczywiście, nic nie ma za darmo, mobilny internet 80zł, 5 bezpłatnych numerów mam gratis, ponieważ przedłużałem umowę, je mam najwięcej osób w orange z rozmawiam za 13gr./min., fakt w ofercie dla firm smsy są cholernie drogie 20gr, ale zawsze mozna jakiś pakiecik wykupić, ja bardzo dużo dzwonie i play raczej bym zbankrutował

  • 0

    22. ~denis  2008-04-25 20:19:05  host: nat.mtk-tv.pl

    #21 z tym bankructwem to chyba trochę przesadzasz,w play w abo50 142 minuty do wszystkich lub 466 sms i dodatkowo 16 godzin w sieci...można dzwonic.

  • 0

    23.  2008-04-25 21:28:05

    #20: popatrz sobie na taryfy biznesowe i dopiero potem sie wypowiadaj, bo chyba nigdy nie miales ich przed oczami - tymbardziej, ze porownujesz do indywidualnych Playa, a z nich tylko 150tka jest dobra, cala firmowka Playa jest niestety zalosna... Bezplatne Numery dla Firm (maksymalnie 5 numerow w Orange lub stacjonarnych, bez limitu polaczen/500 minut (limit jest tylko dla stacjonarek), koszt abonamentu za usluge od numeru - 5/10 netto) sa dostepne nawet w najtanszym abonamencie firmowym. Podobnie Business Everywhere Standard/Premium - 1/4 GB za odpowiednio 49/89 netto (nie wiem, o czym pisze oli mowiac o 80 zl... to nie jest znizka od abo (108,58 brutto za Premium) po przedluzeniu umowy, bo wiem jakie sa ich wartosci) - mozna wlaczyc/wylaczyc w dowolnym momencie okresu rozliczeniowego rowniez na najtanszych abonamencie firmowym. Identycznie Tanie Polaczenia - za 5 zl netto masz 2,75 (trzy pierwsze abo) / 2,5 (dwa ostatnie) razy wiecej minut - do Orange i stacjonarnych (mowie o Orange dla Firm). Koszt oplaty za usluge sie zmienia, to fakt - ale to roznica 10 (dwa pierwsze)/5 (dwa nastepne)/1 (ostatni abo) zl netto, zaiste, straszna roznica. I to jest jedna z niewielu uslug, ktore maja zroznicowany koszt w zaleznosci od wysokosci abo. A - i wyobraz sobie, ze niektorzy dzwonia wiecej, niz 600 minut miesiecznie - ktore otrzymalbys w 150tce. I ze nie uzywaja tylko i wylacznie polaczen glosowych. Na transmisji danych i duzej ilosci polaczen glosowych (np. do kontrahentow, klientow, rodziny albo dziewczyny) w Playu mozna zaplacic naprawde straszne pieniadze - dalej maja luki. Co nie zmienia faktu, ze po ich bunczucznych wypowiedziach odnosnie wprowadzenia taryf data na jesieni juz ostrze sobie zeby na to, co zaproponuja w tej kwestii (nie mam problemu z zasiegiem ich nadajnikow) - obym sie nie zawiodl, bo konkurencja uprawia stagnacje, a Play jak dotad ma jedna z najdrozszych transmisji KRAJOWYCH, bo w roamingu sa w tej chwili zdecydowanie najtansi.

  • 0

    24.  2008-04-25 21:34:05

    Oczywiscie glosowo roaming rowniez najtanszy. Ale nie korzystam z roamingu na tyle czesto, zeby kalkulowalo mi sie brac u nich aktywacje. #21: mogles wziac sobie lepiej znizke abo... 25 zl netto to niewielka roznica, chyba, ze masz niski abo - no to bylaby. SMSy ? A kto w biznesie wysyla SMSy ? ;) #22: wiesz, jak duzo firm (bo osob prywatnych troche wiecej, ale dalej stosunkowo niewiele) ma telefon w Play ? No to juz wiesz, gdzie mozna wcisnac sobie te 16 godzin ;) Poza tym 960 minut to naprawde nie jest tak duzo... :)

  • 0

    25. ~denis  2008-04-26 09:04:44  host: nat.mtk-tv.pl

    #24 W biznesie nie wysyla się sms? dziwne bo ja właśnie sms dostaje powiadomienia o dostawie towaru,wyslanej fakturze,promocjach ,zmianie cennika czy zaleglych płatnosciach.Nie mów mi gdzie mogę sobie wcisnąć te 16 godzin ...bo ja wole je wygadać.Nie pisz też glupot że ponad 16 godzin miesięcznie za darmo w sieci to mało,oplayowałem cała rodzine i rozmowy w sieci mamy calkiem gratis bo każdy ma po te 1000 minut.A i kilku znajomych jest już w play. Cały pakiet wartościowy abonamentu moge przeznaczyć na rozmowy poza siec.A cena za min 34 gr do wszystkich i 11gr za sms w abo nie jest chyba zła?Transmisja danych jest droga to fakt,ale po pierwsze prawie nie korzystam,a po drugie u innych nie jest wiele taniej.Pięknie napisałeś jakie to orange ma korzystne plany biznes ,znam to znam miałem era biznes, wszystko bylo tanie ,darmowe prawie ,opcje korzystne tylko rachunki przychodzily duże.Do użytku prywatno- biznesowego potrzebuje 6 telefonów,gdybym aktywował je w orange firmowa 80 i wziąl 6 motoroli v8 po 486zl + aktywacje to pierwszy rachunek zaplacilbym ponad 3000zl!! W play 6 motek v9 w obecnej promocji dla prywatnych to 6zl + 0 aktywacji = 6zl ,o polowie abo przez 3 miesiące nie wspominajac,a to przy abo 50 ,daje dalsze 450 zl oszczedności.Zrezygnowalem z ery bo dla prywatno-biznesowego profilu play jest dla mnie tańszy.

  • 0

    26.  2008-04-27 23:42:12

    #25: napisalem intencjonalnie: "SMSy ? A kto w biznesie wysyla SMSy ? ;)" - ironicznie (zauwaz smileya :), czego nie chyba zdazyles zauwazyc. Niektore firmy przeciez korzystaja z hurtowych pakietow SMSow po 10'000 sztuk... ale niektore bazuja na mailach z Exchange'a - co kto lubi :) Ja akurat nie korzystam z SMSow za duzo (choc uzywam TyTaNa II, wiec powinienem, ale mimo, ze pisze duzo, to nie SMSow, preferuje maile :) 16 godzin jest o tyle wartosciowe, o ile mozesz je przeznaczyc na rozmowy do osob, do ktorych najczesciej dzwonisz. Kontrahentow i klientow tez wszystkich namowiles na Play ? To, co przejdzie z bliska rodzina i partnerami zyciowymi (co nie zmienia faktu, ze czesc z nich jest zwiazana umowami i moze to troche trwac, nawet okolo 3 lat, a to wieki w kwestiach telekomunikacyjnych), nie przechodzi w przypadku firm - taka prawda, wiem o tym doskonale z autopsji. O ile kojarze, te 16 godzin jest promocyjne i nie jest na cala umowe :) A z Bezplatnych Numerow dla Firm korzystam od poczatku - jeszcze od czasu, kiedy byly wprowadzone w taryfach Idea dla Firm (wtedy jeszcze zuzywaly minuty, a prawdziwe darmowy byly rozmowy byly po wykorzystaniu tychze - wtedy trzeba bylo ustawic pelne 5 numerow) ; potem zmienili regulamin i nie zuzywaja od tego czasu minut w ogole - za 5 zl + VAT rozmawiam do woli z jednym numerem (na stacjonarne az tak duzo nie dzwonie). Innymi slowy usluga jest stala i mozna sie do niej smialo przyzwyczaic, w przeciwienstwie do Playowej, ktora tkwi w regulaminie promocji, z zalozenia czyniac ja nietrwala. Z tych dwoch powodow owszem, dla mnie takie minuty mozna sobie wcisnac :) I owszem, dla niektorych 1000 minut w sieci to malo - nie pisze glupot - po prostu niektorzy tyle rozmawiaja (nie mowie akurat w tym przypadku o sobie), przykro mi, ze nie potrafisz sobie tego uzmyslowic.

  • 0

    27.  2008-04-28 00:02:46

    34 grosze brutto do wszystkich za rozmowy ? W tej chwili, majac aktywne (na stale) Rowne Stawki dla Firm (na nieco innych zasadach, niz w ogolnej promocji) znizke 40 % przez pierwszy rok przedluzonej umowy na 30 miesiecy (WRAZ z telefonem, PONIZEJ ceny cennikowej, oprocz tego abo za Tanie Polaczenia 1 zl netto miast 5 zl przez prawie cala umowe (28/30 miesiecy)), mam rozmawiajac POZA siec (Era/Play/Plus) 16 gr, a w sieci (Orange/stacjonarne) - 10 gr. Po tym pierwszym roku bedzie to 27 gr poza siec, 16 gr w sieci. Wszystkie ceny brutto. SMSow nie wysylam, wiec pakiet 100 SMSow za 13 zl netto mi wystarczy w zupelnosci. Natomiast z transmisji korzystam regularnie i 1 GB (jak dodatkowa usluga do planu taryfowego, dokladnie tak jak dziala iPlus do abonamentu chocby i indywidualnego zreszta) za niecale 60 zl to minimum. Czasem jest wieksze zapotrzebowanie i wtedy potrzebna jest opcja Premium z 4 GB. W Playu zaplacilbym za pierwszy pakiet bagatelka 5120 zl (za 1024 MB) miesiecznie, a za ten drugi - jedyne 20480 zl :) No, ale zawsze mozna aktywowac pakiet Player (wlaczac go co 30 MB po raz kolejny i kolejny... dlatego wlasnie nie uzywam prepaidow - nienawidze tego typu pakietow, a tam sa same takie) i wtedy mialbym koszt badz to 1024, badz 4096 zl, troche mniej ;) Takze u innych wcale nie jest taniej, w ogole ;) 59,78/108,58 vs 1024/4096 to rzeczywiscie mala roznica ;) Jak jednak wspomnialem, czekam z utesknieniem na to, co pokaze Play - nie jestem w kwestii uslug data zwiazany dodatkowym cyrografem (a warunki choc niezle, zawsze moga byc lepsze), wiec jesli Play zaproponuje dobre warunki w obrebie swoich nadajnikow (jak mowilem, nie mam z tym problemu), to rozwaze powaznie podpisanie umowy na taryfe data - nawet na 2 lata.

  • 0

    28.  2008-04-28 00:21:04

    Rachunki ? Dwa podstawowe abonamenty (ja uzywam jednego z nich) maja OdF 320 wraz z Rownymi Stawkami dla Firm i identyczna ProPozycja (warunki jak wyzej), teraz za kazdy z nich placona jest kwota 96 zl netto (+1 zl Tanie Polaczenia), czyli 118,34 zl brutto. Po koncu rabatu bedzie to 161 (160+1) zl netto, czyli 196,42. Do tego Bezplatne Numery - odpowiednio 3 i 4, kazdy po 5 zl netto (ale tam idzie ladne pareset minut miesiecznie, czasami ponad tysiac, wiec sie to oplaca) i na jednym numerze Business Everywhere Standard (49 netto) i czasami Premium (89, ale to od czasu do czasu). Czasami dojda do tego inne uslugi, jak podstawowy pakiet SMSow za 13 netto albo najmniejszy pakiet MMSow (aczkolwiek pakiet SMSow i MMSow jest rowniez w wersji 'tylko do Orange', oczywiscie troche tansze). albo inne uslugi - ale to okazyjnie. Dodac nalezy, ze zdecydowana wiekszosc polaczen idzie do Orange i stacjonarnych - naprawde, DUZO firm ma telefony akurat w firmie na O. Nie uzywalem Ery firmowej, ale warte odnotowania jest to, ze nie biorac telefonu na KAZDY abonament mozna dostac znizke 50 % (i oczywiscie roczna umowa), wiec jakie te warunki by nie byly, to nie moga byc takie zle w takim ukladzie :) A wlasnie, a'propos cen telefonow, to jesli operator Twojej firmie nie proponuje Ci przy przedluzeniu umowy telefonu przynajmniej w cenie ogolnej (jak nie ponizej) PLUS niezlej (30-40 %) znizki na abo i jakiegos bonusu (zwykle male uslugi, ale zawsze przydatne), to czas, ze trzeba albo lepiej negocjowac (zeby przejsc na wyzszy stopien negocjacji etc.), albo zmienic rozmowce (dedykowany opiekun ? nie zawsze jest to najlepsza opcja, wbrew pozorom :), albo po prostu zmienic operatora. Jesli Tobie najbardziej pasuje Play, to bardzo dobrze - ale zwaz, ze kazdy ma inne, indywidualne spektrum korzystania z uslug, wiec dla kazdego (o ile w ogole to przeanalizuje, bo bez tego to moze co najwyzej gdybac) moze byc najlepszy inny operator. I zadna ogolna formulka tu nie pomoze... Pozdrawiam.

  • 0

    29.  2008-04-28 00:27:42

    Aha, P.S. - w sporej czesci przypadkow (choc nie zawsze, w moim przypadku chocby) bardziej oplaca sie wziac telefon w wolnej sprzedazy (na raty, czasami nawet 0 % bez ubezpieczenia kredytu, wiec _realnie_ 0 % - a w najgorszym przypadku 1 % na 1 miesiac, minimum 5 miesiecy - ot, taka norma) po duzo nizszej cenie ze sklepu internetowego, a umowe przedluzyc albo: 1) z nizszym abonamentem, ale zwiekszonym pakietem kwotowym/iloscia minut, albo: 2) tym samym abo, ale znizka nan. W obydwu przypadkach wychodzi na mniej-wiecej to samo, ale z mniejsza kwota deklarowana abo. A telefon (szczegolnie w przypadku low-endow i czesci middle class) wyjdzie i tak zwykle taniej, niz u operatora, czasami nawet nie liczac roznic w abonamencie :) No i juz po roku ma sie wolna reke. Albo to, albo firma musi dac naprawde dobra propozycje. I tyle.

  • 0

    30. ~denis  2008-04-29 19:06:30  host: nat.mtk-tv.pl

    #25,26,27 ,28 ,29,PLANET piszesz logicznie i wiele rzeczy do mnie przemawia,wybacz że nie odpisze bo zajęłoby mi to zbyt wiele czasu. Dzięki za wysiłek i material do przemyśleń.

  • 0

    31. ~Martinez  2008-05-27 16:15:06  host: acqq74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie uciekajcie jak najldalej nie tylko od tego telefonu ale od firmy LG!!! Takiego badziewnego tel. jeszcze w życiu nie miałem!!! Po tygodniu użytkowania pojawiła się rysa na wyświetlaczu. Rysa powiększała się z każdym dniem oddałem więc telefon do reklamacji, a oni mi wmawiają, że to moja wina bo za mocno naciskałem na wyświetlacz!? To może dmuchać powinienem, wtedy by się nic nie stało (telefon użytkowałem w normalny sposób, bez narażania go na jakiekolwiek uderzenia). Śmieszna firma, z gównianymi produktami (przekonuję się o tym już nie pierwszy raz) i absolutnym brakiem szacunku dla klienta.

Dodaj swoją opinię