Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG - konkurencja dla Symbiana i Windows Mobile

LG - konkurencja dla Symbiana i Windows Mobile

WitekT 7 Lipca 2005 14:36

0 0

Dobre wieści dla firmy PalmSource - koreańskie LG zgodziło się odkupić licencję na system PalmOS dla smartphonów. Na razie nie ujawniono szczegółów transakcji.

PalmSource sprzedaje system PalmOS 5 Garnet, czyli 32-bitowego następcę wersji Cobalt, a także wersję linuksową. W ubiegłym tygodniu Patrick McVeigh, szef firmy PalmSource deklarował, że praca nad systemami Garnet i Cobalt zostanie zakończona, a firma będzie prowadzić prace jedynie nad wersją linuksową.
Palm po raz pierwszy rozpoczął pracę z Linuksem w 2001 r., opierając się na doświadczeniu zespołu programistów zatrudnionych z firmy Be, jednak od tego czasu nie odniósł większego sukcesu. 18 miesięcy później szef wykonawczy PalmSource, David Nagel, sugerował jakoby SonyEricsson miało wykorzystywać system Cobalt w swoich smartphonach. Co ciekawe, PalmSource nie udało się przekonać bratniej firmy PalmOne (obecnie przemianowanej na Palm) do wykorzystywania oprogramowania Cobalt w handheldach Treo.

W grudniu ubiegłego roku PalmSource pozyskało chińską firmę MobileSoft, która jest autorem systemu operacyjnego dla smartphonów wykorzystującego Linuksa, a w lutym zapowiedziała zaprzestanie prac nad wersją Cobalt i skupienie wysiłków jedynie na oprogramowaniu pozyskanym od Chińczyków. Obecne doniesienia wskazują, że PalmSource planuje zupełnie się wycofać z rynku, a jak będzie naprawdę zobaczymy pewnie do końca roku.

Źródło tekstu: The Register, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-235-183.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet