Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG i Qualcomm stworzą nową generację systemów łączności dla branży motoryzacyjnej

LG i Qualcomm stworzą nową generację systemów łączności dla branży motoryzacyjnej

msnet 23 Października 2017 16:01

1 1

lg qualcomm logo

LG i Qualcomm rozpoczną wspólne prace nad technologiami łączności komórkowej V2X, opartymi na standardzie 5G.

LG Electronics nawiązał strategiczną współpracę z Qualcommem, która ma na celu rozwijanie nowej generacji rozwiązań dla samochodów podłączonych do Internetu (connected car). W ramach partnerstwa, w Korei Południowej powstanie centrum badawcze prowadzące prace badawcze nad siecią 5G dla pojazdów. Skupią się one głównie nad technologią łączności C-V2X (Cellular Vehicle-to-Everything), która będzie potrzebna samochodom autonomicznym nowej generacji do osiągnięcia sukcesu.

Technologia 5G, która jest nawet 5-razy szybsza od LTE, zapewniając przy tym 10-krotnie mniejsze opóźnienia, pozwoli przesyłać dane w tempie dostosowanym do rzeczywistych sytuacji występujących w ruchu drogowym. System C-V2X wykorzystuje sieć komórkową, by dwukrotnie wydłużyć czas pracy urządzeń, gwarantując jednocześnie niższe koszty, w porównaniu z systemami wydzielonej łączności krótkiego zasięgu DSRC (Dedicated Short Range Communications). W niektórych krajach Europy i Azji są prowadzone testy eksploatacyjne oraz prace normalizacyjne, dzięki którym wprowadzenie systemu stałoby się możliwe już w 2020 roku. Technologia ta ma zostać użyta także w standardzie 3GPP (Third Generation Partnership Project) Release 14.
Umowa pomiędzy obiema firmami została podpisana przez Kim Jin-Yonga, wiceprezesa działu LG Vehicle Components Smart oraz Nakula Duggala, wiceprezesa i managera ds. produktu firmy Qualcomm w ośrodku badawczym LG Electronics Science Park w Seulu. Obie strony porozumienia rozpoczęły współpracę bezpośrednio po spotkaniu.

lg qualcomm partnerstwo
Kim Jin-Yong i Nakul Duggal

Celem LG jest tytuł lidera rynku podzespołów samochodowych nowej generacji. Nasze doświadczenie w dziedzinie technologii przesyłania danych w pojazdach oraz zaawansowane rozwiązania telekomunikacyjne firmy Qualcomm, wykorzystujące sieci komórkowe od LTE po 5G, pomogą go osiągnąć. Jesteśmy optymistycznie nastawieni na wspólne prace badawczo-rozwojowe Qualcommu i LG. Partnerstwo pozwoli dotrzeć tam, gdzie nie udałoby się dojść samodzielnie - powiedział Kim Jin-Yong.

Źródło tekstu: LG     

Dodaj do:

Tagi: qualcomm | łączność | lg | 5g

w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-17-157.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet