Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG G5 z matrycą 20 Mpix 1/2"

LG G5 z matrycą 20 Mpix 1/2"

LuiN 23 Września 2015 19:48 Aktualizacja: 23 Września 2015 18:08

6 0

LG G5 może być kolejnym koreańskim smartfonem, który pokaże pazur w temacie mobilnej fotografii. Pomóc ma w tym sensor 20 Mpix o wielkości 1/2".



Choć nie ma tu mowy o tak wielkich sensorach jak 1/1.2" w Nokii 808 PureView czy 1/1.5" w Lumii 1020, to i tak oznacza to spory przeskok rozmiarów względem G4. W poniższej tabeli warto zwrócić szczególnie uwagę na powierzchnię sensora:




Telefon Rozmiar Długość Wysokość Powierzchnia (mm kw)
Nokia 808 Pureview 1/1.2" 10,67 mm 8,00 mm 85,33
Nokia Lumia 1020 1/1.5" 8,80 mm 6,60 mm 58,1
Nokia N8 1/1.8" 7,18 mm 5,32 mm 38,2
LG G5 1/2.0" 6,40 mm 4,80 mm 30,72
Sony Xperia Z1 - Z5 1/2.3" 6,30 mm 4,72 mm 29,73
LG G4
Samsung Galaxy S6
1/2.6" 6,09 mm 3,44 mm 20,95
Apple iPhone 6 1/3" 4,80 mm 3,60 mm 17,30

Co warto dodać, w tabeli podane zostały dla LG G5 wymiary innych dostępnych na rynku sensorów 1/2.0". Bardzo prawdopodobnym jest jednak, że matryca będzie miała finalnie panoramiczne proporcje 16:9, jak w poprzedniku, a nie 4:3 czy 3:2 jak w lustrzankach. Przeskok gabarytowy nie jest może spektakularny względem sensorów stosowanych we flagowych Xperiach, ale w stosunku do tych w Galaxy S6 i LG G4 mowa jest o zwiększeniu powierzchni matrycy o 50%.

Producentem matrycy będzie ponownie Sony - oznaczenie sensora nie jest jeszcze znane. Poza tym o LG G5 wiemy póki co tylko tyle, że dostanie Snapdragona 820.

Źródło tekstu: gforgames, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg g5 | lg | sony

w sumie: 20
  • 0

    1. ~Nokia 808 User  2015-09-23 20:04:50  host: public-gprs516313.centertel.pl

    Do dzisiaj Nokia 808 służy mi zarówno jako pół profesjonalny aparat cyfrowy oraz telefon komórkowy. Nie zawiesza się (po wgraniu custom ROM Delight), bateria wytrzymuje średnio 4-5 dni przy średnim obciążeniu (głównie rozmowy). Nikt mnie nie śledzi, żadnych antywirusów nie muszę wgrywać, nie wiem co to przycinanie systemu... Przy sporadycznym korzystaniu z Internetu Opera Mobile daje do dzisiaj radę... Nawet Nokia Here zlitowała się i mapy zaktualizowała do Symbiana - co miało już nigdy nie nastąpić... Bez ładowania w wakacje nawigacja w tej nokii zaprowadziła mnie ze Śląska nad Polskie Morze, a nadajnik FM - niespotykana dzisiaj rzecz umilała nam podróż muzyką z telefonu... Czy jest dzisiaj jakiś godny następca tego telefonu? Raczej nie...

  • 0

    2. ~Doradca LG  2015-09-23 20:10:35  host: ip-5-172-247-192.free.aero2.net.pl

    @1 Nadchodzący smartfon firmy LG - model G5 - powinien spełnić Twoje oczekiwania.

  • -1

    3.  2015-09-23 20:28:28

    @1, Przecież na Symbiana są setki wirusów...

  • 1

    4. ~jurgen  2015-09-23 21:33:07  host: user-94-254-193-158.play-internet.pl

    a jakiez to setki wirusow masz luin na mysli ? dziwne ze nie pozarły zadnego z moich symbianow do tej pory.

  • 0

    5.  2015-09-23 21:36:01

    4, jurgen - sam je testowałem :) Jest tego naprawdę dużo. Kiedyś Symbian był platformą wiodącą pod tym względem.

  • 0

    6. ~  2015-09-23 21:48:03  host: public-gprs353156.centertel.pl

    Że to też Nokia, a teraz Microsoft, zrezygnowali z wyścigu na wielkość matrycy.

  • 3

    7. ~  2015-09-23 21:51:22  host: apn-77-114-26-244.dynamic.gprs.plus.pl

    Patrząc na tą tabelkę to Xperie z takimi matrycami powinny robić o wiele lepsze foty, a robia najgorsze z tel w tej tabeli.

  • 0

    8.  2015-09-23 22:13:33

    Bo mają za dużo megapixeli. Jakby miały 10-12 to jakieś fajne foty by były.

  • 0

    9.  2015-09-23 22:14:10

    20 Mpix..? Pożyjemy - zobaczymy.
    Ja mam w Prestigio 8 Mpix, a jakość fotek odpowiada starej dobrej Nokii czy SE z... 3 Mpix!
    Rzecz jasna LG zapewne dużo lepiej wykona swój smartfon
    :-)

  • 3

    10.  2015-09-23 22:23:55

    8, notsure - wiele też partaczy oprogramowanie Xperii. Nie od dziś jednak Sony ma dobre matryce, z których prawdziwy pożytek robi dopiero konkurencja. Ciekaw jestem tego odświeżonego sensora w linii Z5. Może wreszcie się udało... choć piksele mniejsze i więcej ich na tej samej powierzchni.

  • 2

    11. ~@ up  2015-09-24 00:45:38  host: apn-77-114-26-244.dynamic.gprs.plus.pl

    Sensor jest już w M5 aqua, jest przetestowany na jednym z portali i wypada minimalnie lepiej niż ten w Z1-Z3 wiec nic ciekawego w kwestii foto im nie wyszło :)

  • 0

    12.  2015-09-24 01:20:53

    No, a gdyby tak wielkość matrycy z Nokii 808 połączyć z tym co najlepsze od innych :D Sony tego nie robi chyba po to żeby nie dobijać sprzedaży swoich różnych małpek, zoomów czy tanich lustrzanek ;) A gdyby chcieli to skoro sami sprzedają sprzęt innym to powinni wyciągnąć tyle samo jak nie więcej.
    Gdyby tylko w Nokii 808 dodać "przeglądarkę" ala FF czy inną z pełną obsługą wszystkich stron w tym takich ze streamingiem video etc. to nawet dzisiaj jeśli ktoś nie gra w gry miałby telefon jeśli nie idealny to bardzo dobry. Super zdjęcia, nieźle gra, wymienna bateria, slot na karty, radio, nieźle wykonana, stare appki do popularnych programów były. Do smsowania, dzwonienia, zdjęć, muzyki i z przeglądarką do neta byłoby wszystko poza grami (bo jakieś tam kalkulatory itp. jeszcze powychodziły przed śmiercią i działają).
    A to tak naprawdę jest smutne - że stary telefon, a taki dobry :E
    @2 Panie doradco szkoda, że nie jest pan z LG z Korei i nie pracuje pan w zarządzie, nie jest pan menadżerem, projektantem, inżynierem. Bo powiedziałby pan, żeby LG zrobiło następcę Nokii E51/52, E71/72. Dla samego LG nie zabiłoby to sprzedaży samych smartphonów, bez obaw ;)

  • 0

    13.  2015-09-24 01:21:20

    Co do LG G5 - wszystko fajnie, ale nie każdy chce nosić wielkie telefony, nie każdy chce telefony cienkie jak kartka papieru, a seria Compact to jednak dobre bebechy, ale np. zdjęcia już w porównaniu do topowych średnie. Tak jak i głośnik, ekran itd. A nowa Z5C jest sporo droższa, a bardziej obcięta. W czasach starych klasycznych telefonów było więcej ciekawych telefonów, a też patrzono na estetykę, wzornictwo itd. A mimo to pojawiały się dziwolągi, potworki i to od znanych firm, w tym dostępnych na Zachodzie, a nie model na Chiny czy Japonię. Dioda po lewej, dioda po prawej, głośnik tu, głośnik tam, ekran 4,7 czy ekran 5,2 i tyle xD Aha no i jeszcze brak slotu lub nie/wymienna bateria. Cóż za różnorodność.
    Gdyby topowe Lumie były otwierane, miały wymienne baterie i Andka...bo jednak idei WP i ograniczeń/braków nadal nie trawię...

  • 0

    14. ~Fokus  2015-09-24 01:41:10  host: n27-04-10.opera-mini.net

    @12. Nie wiem co ty chcesz od przeglądarki w Nokii 808 PV. Ja mam nieco starszą i słabszą Nokię C7, za to na tym samym Symbianie^3 i w natywnej przeglądarce NokiaBrowser (wersja 8.3.1.4) bez problemów oglądam wideo na YouTube, a niedawno oglądałem cały film (język francuski z polskimi napisami) na cda.pl

  • 0

    15. ~Punk  2015-09-24 09:05:36  host: apn-37-249-52-180.dynamic.gprs.plus.pl

    G5 nie kupie ze względu na to że te telefony robią za duże, wole jakiegoś kompakta od Sony bo nikt inny nie robi w tej chwili takich telefonów.

  • 0

    16. ~ciekawy  2015-09-24 09:30:33  host: user-94-254-133-112.play-internet.pl

    14 a ktora wersje opery uzywasz. Nie moge otworzyc twoje url co podales!!!

  • 0

    17.  2015-09-24 13:00:14

    @16 Przecież napisał, że używa domyślnej NokiaBrowser i tak, tam np. cda działa, tak samo jak YT, ale znacznie gorzej niż na innych, a są strony które niestety nie będą działać. No, ale system i wsparcie skończyło się lata temu więc to nie jest dziwne :)

  • 0

    18. ~ciekawy  2015-09-24 13:21:13  host: user-94-254-133-107.play-internet.pl

    17 okey. Troche sie pomeczylem bo zle przeczytalem info. Zainstalowalem Opere v 11.0. Chodzi teraz cda.pl jak burza.
    Dzieki za zwrocenie uwagi.

  • 0

    19. ~Subiektywniw  2015-09-25 13:44:00  host: apn-77-114-26-244.dynamic.gprs.plus.pl

    N808 i N8 dwa najlepsze foto smarty w historii GSM :-) Na dalszym miejscu G3 i L830. L1020 ma zbyt wiele niedoróbek foto.

  • 0

    20.  2015-09-29 00:10:15

    4, jurgen, jeszcze w 2006 roku na Symbiana pojawiało się 10 nowych trojanów tygodniowo (i to tych wykrytych). http://tlp.is/7p1

Dodaj swoją opinię