Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG G5 SE dostępny w Polsce

LG G5 SE dostępny w Polsce

LuiN 28 Października 2016 13:48

4 4

lg g5 se LG Polska informuje o wprowadzeniu na polski rynek smartfonu LG G5 SE. Pierwotnie sprzedawanego w biedniejszych regionach.



Chociaż LG w komunikacie pisze o "odświeżonej wersji tegorocznego flagowca", tak naprawdę do czynienia mamy z modelem istotnie słabszym niż "pełny" LG G5. A wszystko to za sprawą zastąpienia wydajnego Snapdragona 820, przeznaczonym dla średniej półki cenowej Snapdragonem 652. Dokładnie taki sam zabieg odróżnia HTC 10 od tańszego HTC Lifestyle.

Oprócz tego z 4 do 3 GB zmniejszona została wielkość pamięci RAM, szybkość LTE spadła z 450 Mb/s do 300 Mb/s, a USB 3.0 podmieniono na 2.0. Warto też dodać, że chipset w modelu G5 SE wykonany został w procesie technologicznym 28 nm, względem 14 nm w protoplaście. Oznaczać to może większe problemy modelu SE z nagrzewaniem się obudowy.




Nie zmienił się ekran, ani też konfiguracja aparatów. Bliźniaczo podobny LG G5 SE zachował również wsparcie dla dodatkowych, wymiennych modułów. Pierwotnie urządzenie dostępne było w Ameryce Łacińskiej i Chinach, zamiast droższego LG G5.

Telefon już jest dostępny w ofercie sieci Plus, natomiast jego sugerowana cena na wolnym rynku to 2199 zł.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: LG, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg g5 | lg | lg g5 se

w sumie: 17
  • 1

    1.  2016-10-28 14:29:15

    Mogli by odpuścić tą rozdzielczość ekranu i dać FHD. Bardziej by do reszty podzespołów pasowała - lepsza wydajność i dłużs,y czas pracy. Bo na tym chyba VR płynnie i tak nie pójdzie?

  • 1

    2.  2016-10-28 14:29:20

    Zważywszy, że pełną G-piątkę można wyrwać na allegro za ~1500zł, to wręcz idealna cena! :)

  • 0

    3.  2016-10-28 14:31:37

    @1, goral2099 - VR ruszy; w końcu i na G3 można było się bawić. Tylko mowa o tych prostszych tytułach. I tak dobrze, że nie dali 650-tki jak Sony, bo nie byłoby filmów 4K.

  • 1

    4.  2016-10-28 14:41:21

    3, LuiN: Bawiłem się Cardbordem z LG G3...często był slideshow, choć nie zawsze. A bateria znikała w oczach, telefon całkiem zgrzany, ale to inny temat. Tu jednak potrzebny jest sprzęt o klasę wydajniejszy i bardziej energoszczędny/z większym ogniwem. No ale ruszyć, ruszy. :)

  • 0

    5. ~yntelygencja techniczna  2016-10-28 15:23:31  host: 188.166.121.88

    "w temacie odprowadzania ciepła"

  • 3

    6.  2016-10-28 15:28:32

    Tyle samo teraz kosztuje normalna, mocniejsza G5. Marketing wycelowany w niezrientowanych?

  • 0

    7. ~Piła  2016-10-28 16:37:51  host: user-94-254-253-63.play-internet.pl

    Patrzyłem a stronie Euro Agd, to tak jak w przypadku G5 w Polsce jest bez dual sim. Do tego "ulepszenia" w stosunku do G5 plus cena startowa i w zasadzie LG nie musi wkładać wybuchających baterii.

  • 0

    8. ~Calm7  2016-10-28 16:54:42  host: 8.37.225.54

    Takie fony, ze znaczkiem SE oznaczają kastrata..? yyyyy... Social Economy, czy jak..? Super Economy..?
    :-(

  • 0

    9. ~Calm7  2016-10-28 17:02:52  host: 8.37.225.54

    7). Ale czy g5, czy g5se - cena taka sama:
    22oo zł!
    hic!!!
    :-O :-(

  • 0

    10. ~  2016-10-28 18:12:21  host: public-gprs360440.centertel.pl

    Flagowiec jest tańszy od modelu,który flagowca udaje. Ciekawe.

  • 0

    11. ~  2016-10-28 19:01:38  host: user-94-254-147-52.play-internet.pl

    Przegiecie. Mercedes wprowadza odswiezona klase E dla chin i Azji . Podstawowe jednostki to doladowany silnik 1.0 o mocy 90 KM, 1.2 o mocy 110 i 1.4 o mocy 130. Zajmuja malo miejsca pod maska i burcza jak opetane... masakra

  • -1

    12. ~a_lex  2016-10-28 19:23:06  host: n07-03-01.opera-mini.net

    Ha, nareszcie po rozstaniu Sonego z Ericssonem pojawiają się telefony dla fanów SE!

  • 0

    13. ~tomek  2016-10-28 20:36:55  host: ip212w2.clubnet.pl

    za 2100 to mozna poszalec przynajmniej p rzez 1 noc ;) a serio to widze za 2 tys lepsze konfiguracje

  • 0

    14. ~Mickey  2016-10-29 12:32:19  host: agsf38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widziałem, że już jest dostępny w Plusie ;) I to w fajnych cenach. Chyba sobie go wezmę na przedłużenie umowy.

  • 0

    15.  2016-10-29 13:47:09

    LG G5 ma 12 cat. LTE czyli do 600Mb/s

  • 0

    16. ~Punk  2016-11-01 12:35:43  host: apn-46-169-241-177.dynamic.gprs.plus.pl

    Polecieli po bandzie, kiedyś SE to była Special Edition.
    Teraz pod znaczkiem SE sprzedaje się złomy i kastraty pod nazwą Shit Edition.
    Chyba wole w tym pieniądzach zwykłą G5 bo zawsze mocniejsza jest, lub jakiegoś Chinola typu Xiaomi.

  • 0

    17. ~Calm7.  2016-11-01 13:22:37  host: 8.37.225.43

    16). patrz punkt 8)
    :-D
    Super Economic, etc.
    PS. a ja już zaczynałem się przekonywać do firmy LG....
    :-(

Dodaj swoją opinię