Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG G4 z 4 GB pamięci RAM i rysikiem

LG G4 z 4 GB pamięci RAM i rysikiem

LuiN 29 Grudnia 2014 20:20

11 1

Do sieci trafiły pierwsze przecieki dotyczące smartfonu LG G4. Ekran będzie... mniejszy, a do tego dostaniemy rysik.



LG zarezerwował znak towarowy LG G Pen na początku grudnia i wygląda na to, że przyda się on do promocji nadchodzącego smartfonu LG G4, który wyposażony ma być w rysik. Najbardziej zaskakujące są jednak informacje nie na temat rysika, lecz wielkości ekranu, którego przekątna z 5,5 cala skurczyć ma się do 5,3 cala. W połączeniu z charakterystycznymi, wąskimi ramkami wokół wyświetlacza, wyjść może z tego bardzo poręczny smartfon.




Rozdzielczość nie zmieni się - ponownie dostaniemy QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli, inny będzie natomiast układ SoC odpowiedzialny za moc obliczeniową urządzenia. Podobnie jak u konkurentów, będzie nim 64-bitowy, ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 810, który do dyspozycji dostanie aż 4 GB pamięci RAM. Na przetrzymywanie naszych aplikacji lub multimediów otrzymamy 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej.

Nie są znane jeszcze szczegóły dotyczące aparatu fotograficznego. W LG G2 i LG G3 znalazła się ta sama matryca Sony IMX135, która trafiła również do zeszłorocznego Samsunga Galaxy S4. LG z sensora Sony wycisnął zaskakująco dużo, uzbrajając go w optyczną stabilizację obrazu oraz w ostatnim modelu - laserowy autofocus. Być może teraz pora na sensor Sony IMX240 z Galaxy Note 4?

Źródło tekstu: ithome, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | lg g pen | lg g4

w sumie: 18
  • 1

    1. ~.we  2014-12-29 21:07:14  host: 77-253-44-230.adsl.inetia.pl

    i tak dużo... jakby zmniejszyli do 5" byłoby idealnie (g2 i tak jest imho za duży...)

  • 4

    2. ~  2014-12-29 21:37:00  host: user-94-254-128-84.play-internet.pl

    @1 LG G2 ma 5.2 cala, a gabarytowo jest duży jak S4 z 5 calami. Nie sama wielkość wyświetlacza mówi jak duży jest telefon.

  • -2

    3.  2014-12-29 21:41:03

    Ja mam teraz LG G3 i szczerze mówiąc, to dupy nie urywa. G2 też miałem. Nie wiem, czy skusiłbym się na G4, jakoś specjalnego wrażenia z użytkowania to G3 nie robi.

  • 1

    4.  2014-12-29 21:43:20

    3, mrozik1990 - czas na iPhone'a ;-). Nikt nie zmusza Cię do Androida przecież. Masz już Lollipopa, przez najbliższy rok na rewolucje nie licz.

  • -1

    5.  2014-12-29 22:14:15

    Lg G3 ma zbyt dużą rozdzielczość ekranu jak na swoje mozliwosci dlatego czasami robi się ociężały. To teraz taka nowa moda dla gimbusów: dawać dużą rozdziałkę mimo że układ graficzny nie wyrabia. Poza tym fabryczne nakładki androida mocno spowalniają system np. Samsung S5 z fabrycznym softem przypomina fiata 125p. Po wgraniu customowego roma S5 przekształca się w ferrari.

  • 0

    6.  2014-12-29 22:16:40

    Potrzebuję sprzętu z funkcją plug&play, dużo podróżuję i korzystam przez to z wielu komputerów w firmie. Nikt mi spejclanie nie będzie instalował iTunes'a na firmowym sprzęcie ;)

  • 1

    7. ~klonn  2014-12-29 23:04:17  host: 178.183.247.211.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    No nie każdego zadowoli, na pewno nie tych co narzekają stale i oczekują smartfona z kosmosu. LG G4 zapowiada się ciekawie, czekam na więcej informacji

  • 0

    8. ~fantom  2014-12-29 23:18:42  host: beenregistered.net

    jak ktos nie umie malowac mowi ze zle farby albo pedzel. to nie o to chodzi tylko o sposob myslenia na srednim sprzecie mozna duzo zrobic wystarczy myslec.

  • 1

    9.  2014-12-30 00:05:29

    Moim zdaniem 5" to użyteczna granica, już przy tym rozmiarze ciężko obsługiwać urządzenie jedną ręką. Ale owszem - niektórzy mają większe dłonie i ten problem występuje dopiero przy 5,5", więc to telefony raczej dla nich.

  • 4

    10. ~  2014-12-30 00:12:23  host: public-gprs517049.centertel.pl

    Miałem G2 i powiem Wam, że bardzo wąskie ramki to nie jest w pełni idealne rozwiązanie na duże rozmiary telefonu. Osobiście preferuję mniejszy ekran a większe ramki z powodu mniejszej powierzchni na jakiej musi pracować palec - mniejsze ruchy. Również jak korzystamy z telefonu jedna ręka, to przy wąskich ramkach łatwiej przypadkiem coś przycisnąć na ekranie wewnętrzna częścią dłoni, którą obejmujemy telefon.

  • 1

    11.  2014-12-30 09:32:45

    Dla mnie rozmiar G2 jest optymalny. Być może pomyślę o G4. Na razie jednak G2 spisuje się bez zastrzeżeń. Obciążany jest 3000 min/5 Gb na miesiąc.

  • 2

    12.  2014-12-30 10:56:13

    Snapdragon 810 i 4GB ram-u, pomału dochodzimy do wydajności zestawów z Intel celeron i pentium na pokładzie. Czekam, aż ktoś w końcu udostępni projekt podobny do zarzuconego Canonical. Mam smartphone-a, wpinam do dock-a i włącza mi się interfejs desktop. Kto pierwszy. Jak to ruszy, to już poleci. Jak się ma szybki net, to można wiele usług realizować w chmurze. Sądzę, że przyszłość to właśnie coś takiego. Smartphone+dock lub dock w monitorze, drugi interfejs, programy uruchamiane w usługach sieciowych.

  • 0

    13. ~kkk  2014-12-30 11:16:51  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    G4 będzie lepszy od każdego S(zaj)SUNGA, który wyszedł/wyjdzie. tak czy inaczej.

  • -2

    14. ~JustMe  2014-12-30 11:21:32  host: cpc37-wolv14-2-0-cust377.16-1.cable.virginm.net

    Wow, ale zmiany!!!
    Niesamowite....
    Co tu komentować?

  • -2

    15.  2014-12-30 11:54:57

    Jak dla mnie zmniejszenie przekątnej ekranu to porażka! Mogliby zmniejszyć rozdzielczość do full Hd, rysik też jest niepotrzebny.

  • -2

    16. ~Calm7  2014-12-30 16:40:33  host: n09-07-03.opera-mini.net

    Co ten Telepolis tak kiepawo działa?? Jedynie mobilną wersję mi wczytuje :-/

  • 0

    17. ~hiczkok  2014-12-30 17:06:34  host: 178.183.244.91.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Rysik to nowość. A miałem kiedyś z rysikiem eriksona i był fajny. Teraz LG mogłoby wypuścić smartfon który niebyłby tak drogi jak note a miał w sobie wszystko co najważniejsze, no i rysik.

  • 0

    18. ~.we  2014-12-30 21:41:17  host: 77-253-44-230.adsl.inetia.pl

    @2 wielkość ekranu to wielkość ekranu - nie przeskoczysz niewiadomo jak cienkimi ramkami konieczności siegnięcia w dane miejsce... paniemaju?

Dodaj swoją opinię