Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG G4 już z Androidem 6.0

LG G4 już z Androidem 6.0

orson_dzi 30 Listopada 2015 09:09

7 2
Koreańscy i Polscy posiadacze LG G4 mogą już cieszyć się z Androida 6.0. Trafił on również do innych krajów europejskich.

Smartfony LG G4 pochodzące z wolnej sprzedaż mogą już zostać zaktualizowane do Androida 6.0 przez Polaków i Koreańczyków. Teraz dołączyli do nich mieszkańcy Chorwacji, Niemiec, Rumunii, Szwajcarii, Turcji, Węgier i Wielkiej Brytanii.

Aktualizacja nie jest niestety dostępna przez OTA i trzeba ją pobrać samodzielnie dzięki aplikacji LG Bridge. Z dotychczasowych informacji wynika, że nowe oprogramowanie nie przysparza użytkownikom problemów w codziennej eksploatacji smartfonu.


Źródło tekstu: LG; wł     

Dodaj do:

Tagi: android 6.0 | lg g4 | lg

w sumie: 23
  • 0

    5. ~yanek  2015-11-30 12:10:52  host: n19-04-08.opera-mini.net

    A ja mam nadzieję, że kolejny model G nie będzie jak S6 czyli beznadziejnym szklanym szitem, które po wypalcowaniu wygląda jak tandeta z biedronki.

  • 0

    6.  2015-11-30 12:32:17

    @3 pewnie masz rację, ale akurat dla mnie, osoby uczulonej na rysy, jest do czynnik wykluczający telefon. Z tego względu zawsze wybiorę szczotkowany metal, tworzywo jak w np. S5 lub szkło.

  • 0

    7.  2015-11-30 12:34:36

    Jak ktoś zaktualizuje LG G4 zakupionego w plusie to poproszę o info - brandowcy niestety muszą czekać :(

  • 0

    8. ~Prawda  2015-11-30 12:51:07  host: 89-74-50-178.dynamic.chello.pl

    Bo Plus ma ogon jak cholera - brandowcy muszą czekać, ale dłuuuuuugo czekają tylko w PL.

  • 0

    9. ~pysiu83  2015-11-30 12:58:46  host: 178.183.77.111.umts.static.t-mobile.pl

    Mozecie zrobic aktualizacje wpisu bo 6.0 dostepny przez OTA ,telefon bez brandu zakupiony w media expert , soft : V20b-NOV-16-2015 904,03MB do pobrania

  • 0

    10.  2015-11-30 13:01:53

    @~Prawda pozostaje w takim razie zmian na rom niebrandowany, ale tu pytania:
    - czy tracę gwarancję gdy serwis rozpozna wgranie romu niebrandowanego
    - czy będzie działało OTA na romie niebrandowanym (chodzi mi zwłaszcza o tzw. comiesięczne aktualizacje bezpieczeństwa )

  • 0

    11. ~dav  2015-11-30 14:48:06  host: host-52-67.compi.net.pl

    a co z pozostałymi 20 modelami telefonów LG z ostatnich 2-ch lat ? Pewnie jak zwykle gó**o dostaną ...

  • 0

    12. ~  2015-11-30 16:31:06  host: user-94-254-209-132.play-internet.pl

    @10 tracisz gwarancję,będą aktualizacje

  • 0

    13. ~Wymuszenia i haracze  2015-11-30 18:18:59  host: 89-79-248-26.dynamic.chello.pl

    Jest OTA. Dzisiaj dostałem aktualizację do 6.0

  • 0

    14.  2015-11-30 19:19:24

    Na telefon z Plusa możesz wgrać 6.0 programem LGUP. Wszystko jest b proste i trwa 15minut. Tym programem możesz też przywrócić 5.1 i zaktualizować przez OTA lub Bridge jak pojawi się brandowany soft Plusa.

  • 0

    15. ~Milan  2015-11-30 19:24:05  host: n27-04-05.opera-mini.net

    @6. Żebyś ty widział jak szybko i paskudnie potrafi się szkło rysować ! - W dwóch pierwszych generacjach xperii Z był z tym dramat. Później nie wiem jak wyglądała ta kwestia od Z2, bo zrezygnowałem ze smartfonów marki Sony (przypuszczam, że niewiele się w tym obszarze poprawiło, bo nadal stosują to swoje badziewne szkło zamiast Gorilla Glass).

  • 0

    16.  2015-11-30 21:38:03

    Huhacie i dmuchacie na te smarkfony, czyli jest to dla Was urządzenie głównie na pokaz. Przedmiot, który PRACUJE musi nosić ślady zużycia, a moim zdaniem plastik się ugnie do granic wytrzymałości, w skrajnej sytuacji złamie, metal się po prostu pognie. Plastik jest fantastik. Sry za OT. Aktualizacja Androida w G4 nie robi na mnie wrażenia. W moim obecnym telefonie LG była jedna aktualizacja, która część rzeczy poprawiła, inne zepsuła, więc na co mi to?
    Skóra na tyle G4 jest po prostu wstrętna.

  • 0

    17.  2015-12-01 10:00:27

    Widać, że LG dotrzymuje obietnicy, może być wzorem dla innych producentów, szkoda tylko że to dotyczy tylko paru modeli.

    OT: skóra na G4 jest odpychająca, lepszy byłby dobry kompozyt.
    @4 @5 @6 @15
    im więcej szkła w smartfonie tym większe ryzyko jego uszkodzenia - to przedmiot, którym prawie nieustannie "żonglujemy" - przykładowo, zegarki naręczne, też mające złożoną budowę (choć są pewnie umocowany na nadgarstkach i których mimo wszystko jest więcej niż smartfonów), od ponad 40-lat nie są wyposażane w elementy szklane(!) (poza modelami kolekcjonerskimi) z powodów oczywistych.
    Podobnie rzecz się ma - w mniejszej skali - z innymi urządzeniami szczególnie narażonymi na uszkodzenie podczas użytkowania, np. przenośne odbiorniki GPS.
    Szkło + metal to marketingowy trick skierowany do uczulonego na taki zestaw tuzinkowego amerykańskiego konsumenta, któremu trudno oprzeć się blichtrowi (glare) .
    Samsung wypuścił m.in. GS6 z powodu zafiksowania ideą wyprzedzania Apple'a w branży smartfonów, ale wkrótce zweryfikuje strategię widząc, że USA to za mało.
    Ogólnie wiadomo, że najlepsze obudowy dla urządzeń radionadawczych są na bazie magnezu i współczesnych kompozytów, a że jest dużo ludzi przypadających za błyskotkami, najlepiej pozłacanymi nie znaczy, że w kwestii obudów dla smartfonów taki kierunek jest optymalny.

  • 0

    18. ~k  2015-12-04 00:19:29  host: n09-01-08.opera-mini.net

    @Milan Piszesz o xperii z napisem SONY? Jak go tam miałeś, to miałeś folię od producenta - jest on na niej nadrukowany. Dopiero pod spodem było gołe szkło.

  • 0

    19. ~tro3  2015-12-05 02:20:09  host: 62.152.148.147.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Aktualizacja do 6.0 do G4 byla dostepna juz na poczatku listopada. To o czym piszecie to kolejna aktualizacja a raczej patch ktory poprawia kilka rzeczy miedzy inymi wlacza na 6 knock code. Cala aktulizacja do 6 wazy ponad 1GB

  • 0

    20.  2016-02-09 17:31:25

    Modele z brandem Plus'a mają od 7 lutego możliwość upgradu do 6.0 - czyli po 3 miesiącach od wypuszczenia dla modeli niebrandowanych przez LG

  • 0

    21. ~N76  2016-03-12 16:45:57  host: 178235043106.dynamic-ww-8.vectranet.pl

    @ 20. serio? Do dzisiaj mam Andtka 5.1 na swoim brandowanym w Plusie G4.

  • 0

    22. ~Voland  2016-03-13 15:15:48  host: user-94-254-227-172.play-internet.pl

    Lg g4 dual plusgsm i nadal nic nie ma, powiedzcie czy mogę wgrać do swojego brand że zwykłego g4 1sim?

  • 0

    23. ~N76  2016-03-13 20:04:05  host: 178235043106.dynamic-ww-8.vectranet.pl

    Nie dodałem, że też mam wersję dual sim. Bodajże 20 lutego rzeczywiście była jakaś większa aktualizacja, ale informacja w telefonie wskazuje, że nadal jest Android 5.1, więc pewnie to była zapowiadana aktualizacja zabezpieczeń.

  • 0

    24. ~Voland  2016-03-13 20:50:04  host: 159-255-187-121.3play.pl

    @N76 u mnie też była aktualizacja ale to są zabezpieczenia, czy u siebie w dualu masz ładowanie indukcyjne? W info LG mówią że jest ale ja u siebie nie widzę drugiego styku tylko w tym miejscu jest druga karta sim?

Dodaj swoją opinię