Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG G4 będzie droższy od Samsunga Galaxy S6

LG G4 będzie droższy od Samsunga Galaxy S6

LuiN 24 Kwietnia 2015 08:06

4 3

Na chwilę przed premierą LG G4, wiemy już o nadchodzącym smartfonie niemal wszystko. Teraz poznaliśmy też jego cenę - tani nie będzie.

Zobacz: LG G4: 16 Mpix i o 80% więcej światła niż w poprzedniku

O ile zeszłoroczny LG G3 podbijał serca klientów w równym stopniu możliwościami, co i ceną, o tyle w tym roku nie należy się spodziewać niskich cen. Według oficjalnej wypowiedzi cytowanej przez ETnews, cena urządzenia uplasuje się pomiędzy ceną Samsunga Galaxy S6 i Samsunga Galaxy S6 Edge.

Zobacz: Wyciekły zdjęcia LG G4

Oznacza to tyle, że w Polsce kosztować może on ponad 3000 zł, ale poniżej 3600 zł (w USA pomiędzy 795 i 910 dolarów). Końcowa cena jeszcze zostanie potwierdzona, jednak z racji zaawansowanych rozwiązań fotograficznych i stylowej obudowy wykonanej z prawdziwej skóry, LG celuje w segment bliższy S6 Edge. Mniej tajemniczy był SK Telekom, który podał cenę wynoszącą 825 dolarów.

Zobacz: LG G4 - nowe informacje na temat interfejsu i Dual SIM




Co zaoferuje LG G4? Sześciordzeniowego Snapdragona 808 z rdzeniami Cortex-A57 1,8 GHz, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, wymienny akumulator 3000 mAh z funkcją szybkiego i indukcyjnego ładowania, opcjonalne dwa gniazda kart SIM, 5,5-calowy ekran Tru HD-IPS LCD o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli). szkło czołowe Gorilla Glass 4, łączność HSPA+DC i LTE Cat6 (300/50 Mb/s), główny aparat 16 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu, autofocusem opartym na detekcji fazy i laserze, ekstremalnie jasnym obiektywem F/1.8 i dwukolorową lampą błyskową (filmy 4K, zdjęcia RAW), przedni aparat 8 Mpix, radio FM, GPS, GLONASS, Wi-Fi a/b/g/n/ac dual-band, Androida 5.1 i rysik LG G Pen. Wszystko to producent zmieścił w obudowie o wymiarach 149,1 x 75,3 x 8,9 mm i ekskluzywnych materiałach wykończeniowych.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Zobacz: inne filmy z kategorii

lg g4 leak lg g4 leak lg g4 leak lg g4 leak

lg g4 leak lg g4 leak lg g4 leak lg g4 leak

lg g4 leak lg g4 leak lg g4 leak

Źródło tekstu: ETnews, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg g4

w sumie: 29
  • 0

    10.  2015-04-24 09:01:31

    Jeśli to nie plotki, to PKB Chin w górę, Korei w dół.

  • 0

    11.  2015-04-24 09:10:26

    @applefan - rozumiem, że pod 1 wpisuje się Twój merytoryczny- jak żaliłeś się pod newsem o algorytmie na trolli - komentarz a jego ocena przez innych jest obrażaniem Ciebie, tak ?

  • 0

    12. ~@freshprince  2015-04-24 09:11:33  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    Zgadzam się @applefan . Kiedyś się napaliłem na SGSIII mam go od momentu premiery i mogę wam jedno powiedzieć Apple było jest i będzie najlepszym producentem smartfonów , który proponuje największą płynność w funkcjonowaniu urządzenia . Współpraca Hardu i Softu w telefonach Apple jest tak niesamowicie dograna ze szczena mi opada . Z taką płynnością mogę mieć nawet jeden rdzeń byleby to dalej tak funkcjonowało jak jest obecnie w produktach firmy z Cupertino.
    Iphone 5S wchodzi na moja dłon już w tym roku ;) Ceny pospadały do poziomu ze można to cudo kupić za gotówkę ;)
    Pozdrawiam "Ajfonowców " :D

  • 0

    13.  2015-04-24 09:11:40

    6, cziko - premiera za 4 dni. LG sam udostępnił szereg materiałów promocyjnych i określił zakres cen. Nie wiem o co Ci chodzi.

  • -2

    14.  2015-04-24 09:12:33

    9). Tu nie chodziło o 16 czy nawet 32 rdzenie :-)

  • 1

    15.  2015-04-24 09:30:33

    No, to już widzę te tłumy w sklepach :P
    Warto dodać, że chyba żaden sprzęt tak nie traci wartości jak LG. Swego czasu umoczyłem pięknie na 4X HD- kupiony za 1999zł, po pól roku nikt go nawet za 1000 nie chciał :)

  • 0

    16.  2015-04-24 09:53:28

    Rok 2015: innowacje w smartfonach? Zwiększenie marży i rentowności biznesu wszystkich producentów ;)

  • 1

    17. ~gosc  2015-04-24 09:56:26  host: 088156140089.dynamic-ra-3.vectranet.pl

    Jak naprawdę taka cena będzie to szkoda, zawsze chwalili lg za cene=jakos porównując lg do Samsunga HTC czy Sony bił ich na głowę parametrami i cena mówię tu o uzywkach pół roku do roku po premierze bo nigdy nie kupuję nowych telefonów jeżeli ta cena będzie ponad 3000 w dniu premiery nie widzę sensu Asus wprowadza super smartfon 5,5 całą w bardzo dobrej cenie i ma być w dystrybucji PL więc pożegnam się z lg w powitam takie firmy jak Asus Lenovo Xiaomi czy one plus cena jest ich bardzo przystępna porównując do flagowych marek

  • 0

    18. ~gorylla  2015-04-24 10:23:11  host: public37109.xdsl.centertel.pl

    @12 już widzę jak swojego 5S będziesz podłączał pod ładowarkę raz, jak nie dwa razy dziennie, płynność pracy i dopracowanie programowe 5S jest więcej jak ok, ale bateria to porażka, a ten ekranik! proszę Cię, nie w tych czasach, po użytkowaniu ekranów powyżej 5 cali nie wyobrażam sobie powrotu do poziomu 4 cali, to tak jakby z telewizowa 50 cali przenieść się do poziomu 32 cali, nie da rady, chyba że potrzebujesz takiego maleństwa

    @ 3 @15 popieram, rwanie do sklepu po nowo wypuszczony, mega drogi telefon to przejaw skrajnego lansu, chyba że ktoś śpi na kasie, ja swoją G2 kupiłem nówkę ze sklepu pół roku po premierze za śmieszne pieniądze, niewiele ponad 1000zł, jak sobie pomyślę, że przez pół roku miałbym stracić na telefonie ze 2 klocki, to aż mnie telepie,

    wymieniać sprzęt trzeba z głową, jeśli moje G2 śmiga idealnie i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń, to po co miałbym wydawać 3 klocki na nowy model? chyba tylko po to, żeby jarać się wynikami benchmarków, ja w G4 nie widzę nic przełomowego- ot odświeżona wersja starego, dobrego projektu, z paroma "bonusikami", laser w G3 był sporą innowacją względem aparatu w G2, a w G4 nie ma tak znaczącej innowacji, zdecydowanie cieszyć może wymienna bateria, slot kart i jasny obiektyw, za to nie wiadomo jak będzie z jakością zdjęć po kompletnej zmianie matrycy, aby tu nie było wpadki, bo cały efekt szl... trafi

    Natomiast za jakiś czas, jak emocje i ceny mocno opadną G4 może być moim nowym fonem- szczególnie jeśli w standardzie będzie miał Dual-Sim, czego mi w G2 bardzo brakuje, bo muszę teraz ciągać telefon prywatny i służbowy

  • 0

    19. ~hahahah  2015-04-24 10:51:45  host: 178-36-51-217.adsl.inetia.pl

    haha LG z ich jakością wykonania, optymalizacji, serwisu ma być droższy od s6? litości ;-)

  • 1

    20. ~gorylla  2015-04-24 11:17:53  host: public37109.xdsl.centertel.pl

    @ 19 zupełnie nie wiem co Cię śmieszy w LG,

    miałem wiele różnych modeli Samsungów i Xperii i ani jakość wykonania, ani jakość serwisu nie są w LG na jakimś odstającym negatywnie poziomie od innych marek, mam wręcz bardzo pozytywne doświadczenia na korzyść LG, ostatnio oddałem do serwisu padnięty LG 2Mini, wrócił z wymienionym ekranem po - uwaga- 4 dniach! na wymianę padniętego softu w Samsungu S Advance po nieudanej aktualizacji softu rozsyłanego przez Samsunga przez OTA czekałem dwa tygodnie, na naprawę padniętego ekranu w Xperii M2 czekałem również dwa tygodnie, na naprawę slotu ładowania w Xperii Neo V czekałem 3 tygodnie, dla Twojej wiedzy jak oddawałem LG2 Mini do serwisu z ciekawości zapytałem, czy jest to awaryjny model i uzyskałem odpowiedź, że bardzo mało awaryjny i ogólnie LG wypada całkiem neźle jeśli chodzi o naprawy gwarancyjne, na moje pytanie, jakich napraw jest najwięcej sprzedawca bez wahania wskazał na serię Xperia, odnośnie flagowych serii Samsunga dodam tylko, że a w ubiegłym miesiącu mój brat oddał do naprawy miesięcznego S5 z powodu notorycznego gubienia zasięgu, to chyba tyle w temacie Twoich "cennych" uwag

    jakość wykonania Samsungów jest równie "średnia" jak w LG, pełno plastiku nawet we flagowych modelach, czasy świetnie wykonanej serii Wave (miałem je wszystkie) minęły tam bezpowrotnie, dopiero w ostatnim czasie są jaskólki poprawy jakości wykonania u Samsunga w najnowszych modelach
    i jeszcze jedno @19- ciekawe czy wiesz, jak Samsung potraktował użytkowników serii Wave z systemem BadaOs...

  • 3

    21.  2015-04-24 13:25:36

    Akurat co do ceny się zgodzę, że jest zbyt wygórowana, ale sami widzicie jak to ma się do realnej ceny na Allegro, S6 już jest tańszy o 600 zł przez 7 dni. Masakra. Natomiast co do napraw gwarancyjnych to popieram, z LG nie ma najmniejszego problemu, robią wszystko skrupulatnie i dokładnie, z resztą oni SAMI naprawiają telefony (a nie Regenersis, który naprawia Samsungi, Nokie, HTC itd.). Chyba jedyna taka marka, która ma własny serwis. Poza tym LG wiedzie prym w bezawaryjności. Jak są zepsute, to głównie zbite ekrany i wyrwane złącza USB, ale to wina użytkownika, a nie LG. W pracy mam kontakt z różnymi serwisami i LG to wzór do naśladowania. Wysłałem swojego G2 na serwis, bo po ponad roku zrobiła się mała żółta plamka widoczna na białym tle przy 100% jasności i wymienili mi fullset. Wyślijcie taki telefon do Samsunga, HTC czy do Nokii, to powiedzą, że nic nie widzą, albo to jest naturalny objaw użytkowania ekranu. Wiem co mówię.

  • 1

    22.  2015-04-24 13:27:14

    Popatrzcie też na to: G3 wchodził na rynek z ceną 1999 chwilę po S5, który kosztował 2999. Po roku oba telefony są na zbliżonym poziomie cenowym. Tylko to Samsung stracił ponad 1500 zł, a nie LG, który lepiej wycenił flagowca. Szkoda tylko, że już w przypadku G4 to nie zadziała. Powinni dać max 2499 zł na start i byłoby dobrze.

  • 2

    23.  2015-04-24 13:37:20

    22, kowcio - trzeba też wziąć pod uwagę, że G4 będzie dostępny w dwóch wariantach obudów. Miejmy nadzieję, że ta wysoka cena dotyczy opcji ze skórzanym tyłem, a wariant z tworzywa będzie odczuwalnie tańszy. Nie ukrywam, że bardzo ciekaw jestem tego G4 (a i na G Flex2 czekam cierpliwie). Lubię, gdy producenci działają nieszablonowo i z generacji na generację mamy inaczej wyglądające urządzenia. Sony w tym temacie mocno się ostatnio opuścił i wieje u niego nudą. Samsung pod względem designu ma wzloty (S6 Edge) i mocne upadki (S5). LG jedzie mocno po bandzie - wygięte, regenerujące się obudowy, skóra. HTC - niestety w tym roku nuda.

  • -2

    24. ~wi  2015-04-24 13:59:56  host: google-proxy-66-249-81-245.google.com

    ….Skóra…. po roku używania zobaczycie jak obleśnie będzie wyglądać, a poza tym fon w etui ją zakryje…. bez sensu a cena mega wysoka....

  • 0

    25.  2015-04-24 15:32:32

    Szczerze jeśli wydawać tyle kasy i tak bym kupił LG zamiast Samsunga, bo LG według mnie mają lepiej zrobioną nakładkę, ogólnie na przykładzie takiego G3 widać, że to są pieniądze dobrze wydane.

  • 0

    26.  2015-04-24 17:29:47

    23: Flex 2 nie jest taki super, ta obudowa się rysuje i jakoś nie widać by się miała w końcu zregenerować. Coś mi się wydaje, że tu mocno marketing zadziałał, a telefon jest też nie warty swojej ceny na start, jaką jest 2499 zł. Ale może Ty go przetestujesz i będziesz miał inne zdanie, jednak ja mam inne - telefon który ma się regenerować samoistnie (w sensie, jego obudowa), a de facto jest zarysowana od leżenia na stole, to coś nie halo.

  • 0

    27. ~freshprince  2015-04-25 10:04:36  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    @18 Będę go traktował jako telefon do dzwonienia , słuchania muzyki i robienia sporadycznych zdjęć i nagrywania filmów w trybie slow motion . To na tyle ;) SGSIII po 2 latach użytkowania ładuje nawet 3 razy na dzień , wiem wiem powiesz ze mogę zawszę sobie wymienić baterię a w iphone nie . I z tym się zgadzam , ale naprawde mam dość wkładania ręki do kieszeni po takie wielkie bydle (dłoni wcale nie mam małych) ale w codziennym użytkowaniu naprawdę mi to przeszkadza , uciekam na 4 cale bo przynajmniej nie będe musiał się zajmować telefonem jak opiekun niemowlaka . Dwie zajęte dłonie w trakcie pisania smsa no błagam mam tego już dość. Pozdr

  • 0

    28. ~  2015-04-26 15:26:10  host: google-proxy-66-249-81-242.google.com

    O gustach się nie dyskutuje ale LG oraz sony to jakieś lewaki projektowały. Strasznie mi się nie podoba a bebechy rodem smartfony za max 800 zł !!! Trzeba mieć coś z głową by to kupić za taką kwotę.

  • 0

    29. ~bibo  2015-04-26 21:30:03  host: s19-06.opera-mini.net

    mam na zbyciu LG 4 ZA tysiaka ale bez pudelka i papierow .Cena do negocjacji
    tel 734 456 765

Dodaj swoją opinię