Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG G4 - 16 Mpix i Snapdragon 810

LG G4 - 16 Mpix i Snapdragon 810

LuiN 15 Stycznia 2015 22:04

0 0

Do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące specyfikacji smartfonu LG G4. Pomimo doniesień dotyczących nadmiernego nagrzewania się układu SoC Qualcomm Snapdragon 810, to właśnie on trafi do nowego flagowca LG.



Qualcomm Snapdragon 810 pojawił się już w niedawno zaprezentowanym LG G Flex 2. Pierwsze urządzenia z tym ośmiordzeniowym, 64-bitowym chipsetem zagoszczą na rynku już w lutym. I to pomimo doniesień dotyczących przesadnego nagrzewania się Snapdragonów 615 i 810. W Snapdragonie 810 przy taktowaniu rdzeni Cortex-A57 zegarem od 1,4 GHz w górę zaczynają się poważne problemy z odprowadzaniem ciepła. Nie bez powodu Qualcomm postawił na niższe taktowanie chipsetu niż Snapdragona 805. Samsung próbując przeczekać początkowe problemy Qualcomma ma ponoć stosować własne Exynosy zamiast chipów Qualcommu w aż 90% urządzeń z pierwszej partii Samsungów Galaxy S6.




Zobacz: LG G Flex 2 - jeszcze bardziej wygięty wyświetlacz

Wracając jednak do LG G4, oprócz Snapdragona 810 dostaniemy 3 GB pamięci RAM, Androida 5.0 i zupełnie nowy aparat 16 Mpix. Możliwe, że niekoniecznie do końca nowy, bo tak jak matryca od firmy Sony w LG G3 gościła wcześniej w LG G2 i Samsungu Galaxy S4, tak tym razem może być to transfer sensora z Note'a 4.

We wcześniejszych plotkach mowa była o aż 4 GB pamięci RAM i mniejszym, 5,3-calowym ekranie QHD, który mielibyśmy obsługiwać również rysikiem. Tym razem o rysiku i przekątnej ekranu nie było słowa. Wszelkie wątpliwości dotyczące specyfikacji zostaną rozwiane prawdopodobnie już w czasie Mobile World Congress 2015.

Źródło tekstu: Techmaniacs, PhoneArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | lg g4

w sumie: 30
  • 0

    11.  2015-01-16 00:10:18

    @9 Dlatego sprzedałem to dziadostwo. Naprawdę się mocno zawiodłem na G3 i mam dość na jakiś czas LG. Było jakieś 5 aktualizacji systemu i właściwie minimalne zmiany w prędkości działania - generalnie jak lagował tak laguje.

  • 0

    12. ~Gienek3  2015-01-16 00:23:44  host: a09-10-05.opera-mini.net

    ad 11.: Ja tam generalnie na LG nie narzekam. Co prawda po flagowcu G3 spodziewałem się mniej niedoróbek, ale za to w G2 mini (dziewczyny) i L90 (kuzynki) praktycznie zero problemów - oba smartfony działają na Androidzie 4.4 szybko i bezbłędnie, no i sie nie przegrzewają.

  • 0

    13.  2015-01-16 06:33:52

    @8 - chyba żaden Android, iPhone czy Windows Phone nie ma takiej możliwości bez Internetu I aplikacji typu Skype czy hangout, choć nie się mylić. Jeżeli się mylę to popraw.

  • 0

    14. ~  2015-01-16 08:19:22  host: acwa142.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13.
    Samsungi mają chyba wszystkie

    Jeden z pierwszyhc lg z andkiem gt540 tez miał

  • 0

    15. ~Calm7  2015-01-16 09:36:53  host: n10-02-01.opera-mini.net

    ORSON. Nowy temat nie działa dobrze. (opłata reprograficzna).

  • 0

    16. ~Staszi  2015-01-16 10:00:26  host: ptcnat.t-mobile.pl

    @ Calm7: może zablokowali możliwość komentowania....

  • 0

    17. ~Calm7  2015-01-16 10:15:01  host: n10-02-01.opera-mini.net

    Staszi. Nie, oni mają inne wyłączniki na komentarze :-D

  • -1

    18. ~Jolek  2015-01-16 10:19:45  host: public-gprs514514.centertel.pl

    Mozecie se wsadzac i silniki v8 do tych szmartfonow. To nic nie zmieni bo Android byl, jest i bedzi jedna wielka kaszana...

  • 0

    19. ~Calm7  2015-01-16 10:23:53  host: n10-02-01.opera-mini.net

    18). Nie udawaj kolejnej osoby. Multitrollu.

  • 0

    20.  2015-01-16 10:25:07

    Prawdą jest to, że LG G2 nie grzał się tak jak G3, bo miałem G2 i nigdy nie widziałem żeby jakieś komunikaty się pojawiały że telefon się przegrzewa i trzeba jasność zmniejszyć, a w G3 taki komunikat widziałem. No ale to się pokazywało jak sie telefon katuje, a nie jak się z niego dzwoni lub przegląda się Sieć.

  • 0

    21. ~Calm7  2015-01-16 10:37:46  host: n10-02-01.opera-mini.net

    20). Wina podkręcania cpu ponad normę, albo kiepski cpu... * Zastanawiam się nad mobilnym chłodzeniem cpu - ciekawe, czy ktoś to wprowadzi.. Hehe wiatraczek w smarcie - git! :-D

  • 0

    22. ~  2015-01-16 11:40:09  host: public-gprs517562.centertel.pl

    Miałem G2 i telefon nadmiernie się nagrzewal przy przeglądaniu sieci, co mnie zbytnio nie dziwi, bo dzisiejsze strony mocno oparte na javascriptcie są zasobozerne. Mam teraz alphe na exynosie i w telefon się nie przegrzewa. Samo zjawisko przegrzewania się jest dużo bardziej uciążliwe niż może się wydawać. Wyższa temperatura telefonu powoduje potliwosc rąk, a komfort trzymania czegokolwiek w spoconych rękach jest słaby.

  • 0

    23. ~  2015-01-16 11:46:19  host: public-gprs517562.centertel.pl

    Zwłaszcza G2 z jego śliska plastikową obudową, rodem z galaxy S4. Na szczęście obudowa w alphie jest świetna, a tył wykonany jest z fajnego gumowo-plastikowego tylu. Kupując telefon poza wyglądem zwracalrm uwagę rowniez na komfort i chwytliwosc ovudowy. Zdziwiło minie fakt, iż jest sporo telefonów z niezbyt praktyczną, sliska odbudową, co w połączeniu z zbytnim nagrzewaniem się jest niefajnym połączeniem, łatwo o wyslisgniecie się telefonu z rąk.

  • 0

    24.  2015-01-16 11:52:23

    @up: a jak tam bateryjka?

  • 0

    25. ~  2015-01-16 12:00:34  host: public-gprs517562.centertel.pl

    5 godzin na wyświetlaczu przy przeglądaniu Internetu na LTE, ponad 6 na Wi-Fi. Mi starcza na dzień mojego normalnego używania, G2 wytrzymywal dwa dni, może by dobił do trzech, ale wolałem nie ryzykować.

  • 0

    26.  2015-01-16 12:55:04

    @13 @8 G2 nie widać zeby miał ale G3 ma http://tlp.is/52u
    o dziwo jeszcze widziałem MyPhone Cube i też miał wideorozmowe, sprawdzone

  • 0

    27. ~dekiel  2015-01-16 15:28:39  host: mx2.ipfin.co.uk

    Mam w domu 2 urzadzenia z Androidem - tablet Asusa (srednia polka) i smartfon Szajsunga S5 (zakladam ze wyzsza polka). Niestety ten sprzet w żaden sposob nie moze sie rownac do urzadzen Applowych. Np. na starym iPad mini przegladarka internetu działa o niebo lepiej niż na o niebo mocniejszym Asusie. Nic nie laguje a przesuwanie, powiekszanie itp jest plynne i bez zarzutów. Podobnie z S5 - telefon który potrafi się zaciąć przy próbie odebrania przychodzącego połączenia. Dla mnie Androidy są fajnymi zabawkami ale do pracy to się to nie nadaje - np. chyba bym nie zaufał Passbook'owi na Androidzie (gdyby istniał) bo gdyby sie akurat wowczas Android zaciał to bym nie poleciał samolotem.

  • 0

    28. ~kz  2015-01-16 20:58:20  host: ip145.net72.elektrosat.pl

    @27
    zgadzam sie, że S5 to tylko z założenia wyższa półka. tyle że z Androidem ciężko będzie wygrać, przynajmniej na razie, ze względu na jego popularność i dostępność w tańszych telefonach. natomiast zamiast S5 mógłbyś mieć LG G3, też na Androidzie, a kilkaset zł różnicy w cenie pokryłoby koszt kolejnego biletu ;)

  • 0

    29. ~Nadszyszkownik Kilkujadek  2015-01-17 00:50:59  host: n15-03-05.opera-mini.net

    @27. Ej no co ty?! Taki zagorzały miłośnik sprzętu Apple i podwójna zdrada - nie dość, że tablet to jeszcze smartfon z wrogiego obozu?! No nie rób se pan jaj z jabłek! :-)
    Dobrze, że chociaż padło hasło "
    Szajsung" - zatem zdrada o 17,5% mniejsza ;-)

  • 1

    30. ~pyskacz  2015-01-17 10:58:00  host: 159-205-213-84.adsl.inetia.pl

    Niektorym naprawde ciezko zrozumiec ze niektorzy lubia zaplacic za dobry produkt i miec swiety spokoj....ale tak to jest w Cebulandii - jak go stac to pewnie nakradl, a ze mnie nie stac to bede hejtowal. WIO

Dodaj swoją opinię