Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości LG G Pro Lite - phablet dla każdego

LG G Pro Lite - phablet dla każdego

LuiN 24 Stycznia 2014 15:00

5 1

lg g pro lite LG zaprezentował smartfon LG G Pro Lite, łączący 5,5-calowy wyświetlacz i pojemny akumulator z konkurencyjną ceną.




LG G Pro Lite ma 5,5-calowy ekran o rozdzielczości qHD (960 x 540 pikseli), dwurdzeniowy procesor MT6577 1,0 GHz, 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci wewnętrznej i czytnik kart microSD. Główny aparat fotograficzny wyposażono w matrycę BSI 8 Mpix, uzupełnia go przednia kamerka 1,3 Mpix. Łączność 3G realizowana jest w standardach HSDPA do 7,2 Mb/s i HSUPA do 5,76 Mb/s. Nie zabrakło Bluetootha 3.0, GPS-u i modułu Wi-Fi obsługującego standard Wi-Fi Direct.


Rysik, głośniki stereofoniczne, a także funkcja Dual SIM, sterowana specjalnym przyciskiem, to dodatkowe atuty nowego telefonu LG. Dołączony do zestawu rysik pozwala na szybkie i precyzyjne pisanie odręczne oraz może być wygodnie przechowywany w szczelinie, znajdującej się w górnej części urządzenia.


Funkcja KnockON pozwala na wybudzenie smartfonu dwukrotnym stuknięciem w ekran, dzięki czemu gotowy jest do pracy bez konieczności podnoszenia go z biurka. Dzięki opcji wstrzymywania i wznawiania nagrywania, można rejestrować krótkie filmy zapisywane w jednym pliku. Funkcja QSlide umożliwia efektywną pracę z trzema aplikacjami wyświetlanymi w jednym oknie, funkcja QuickMemo umożliwia szybkie wykonywanie notatek na ekranie bez włączania oddzielnej aplikacji, natomiast funkcja QTranslator tłumaczy słowa i zdania ze zdjęć wykonanych aparatem wbudowanym w smartfon.


Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 4.1.2 Jelly Bean. Wymiary phabletu to 150,2 x 76,9 x 9,4 mm, przy masie 161 gramów. Za zasilanie odpowiada wymienny akumulator o pojemności 3140 mAh.


LG G Pro Lite jest już dostępny w Polsce w sugerowanej cenie detalicznej 1199 zł.

Źródło tekstu: LG, wł     

Dodaj do:

Tagi: lg | phablet

w sumie: 20
  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    1.  2014-01-24 15:20:09

    przydałoby się więcej ram i lepszy wyświetlacz troszkę

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    2.  2014-01-24 15:26:48

    za 1200 zł można mieć sporo lepszego phableta,budżetowy procesor w środku za taką kasę-dobre,no ale chętni pewnie się znajdą :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-01-24 15:28:24

    "Funkcja KnockON pozwala na wybudzenie smartfonu dwukrotnym stuknięciem w ekran, dzięki czemu gotowy jest do pracy bez konieczności podnoszenia go z biurka"inne urządzenia bez tej funkcji trzeba podnosić z biurka ??

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-01-24 15:34:50

    Fakt, RAM-u brakuje, ale przy mocniejszej specyfikacji tego urządzenia, zapewne cena nie była by taka, jaka jest.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    10. ~LepikPL  2014-01-24 16:03:11  host: user-5-173-1-181.play-internet.pl

    Kij im w oko z taką dystrybucją. Trzy miesiące szukałem na rynku LG G Pro. Jakieś ochłapy tylko wpadały na aukcje. Kastraty z Indii i innych Bangradeszów, a w sklepach zero.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    11. ~za 2 letniego procka mam  2014-01-24 16:30:38  host: ade80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    płacić taką cene hahah dobre sobie.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    12. ~zapomniałem dodać, że  2014-01-24 16:36:37  host: ade80.neoplus.adsl.tpnet.pl

    grafika powerVR z 2006 roku hhahahahha

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    14. ~xxx  2014-01-24 17:37:42  host: ayb40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nowy Note 2 na allegro za 1269

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    15.  2014-01-24 20:12:10

    To się nazywa DOBRA cena. Można?

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    16.  2014-01-24 20:29:26

    Jeżeli można chciałbym nominować tę propozycję firmy LG to nagrody roku 2014 "Głuchy telefon" w kategorii "Sprzęt". Współczuję każdemu kto da się nabrać na to cudo. Pomijając cenę, która jest z kosmosu to specyfikacja samego telefonu woła o pomstę do nieba!:| Procesor MT6577 to historia i od niego zaczęła się co prawda popularność chińskich telefonów na świecie, ale litości - mamy 2014-sty rok! W tym telefonie powinien siedzieć procesor MTK'a 8-mio rdzeniowy z obsługą LTE (MT6592) + 2GB RAM'u, dodatkowo uwalniamy kod źródłowy i mamy DualSIM'owy hit światowy! Już poprzednicy moi napisali - za 1200zł możemy mieć CUDA! ...a jeżeli zależy nam na wydajnym DualSIM'ie już za rogiem czai się LENOVO Vibe Z (K910)! ...i POZAMIATANE!:) sudione przestrzega przed głupotą!;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17. ~ss  2014-01-25 12:14:02  host: 195.94.210.212

    Niesamowite podobieństwo do s4.. chińskich

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18. ~  2014-01-25 13:00:47  host: ip-93-154-248-45.free.aero2.net.pl

    Dlaczego fablet? Skoro w większości artykułów piszecie smartfon, to jaki sens ma ten kretyńsko wyglądający łamaniec słowny "phablet"?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    19. ~Nick  2014-01-25 13:39:31  host: 92.60.132.22

    18) żeby odróżnić telefon od czegoś co już ciężko nosić przy uchu, a bardziej w ostateczności. Chociaż w tym konkretnym przypadku, 5,5" to nazwa phablet rzeczywiście na wyrost. Chyba tylko ze względu na ten rysik. Takie parametry w takiej cenie... poczułem się jak w 2012 :) A może odkopali to gdzieś w magazynie, bo zapomnieli sprzedać 2 lata temu? ;p

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~  2014-01-25 21:49:28  host: ip-78-30-122-60.free.aero2.net.pl

    @19, nie zrozumiałeś, bo miało być "dlaczego NIE fablet tylko phablet".

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    21. ~  2014-01-25 22:28:32  host: apn-46-169-31-50.dynamic.gprs.plus.pl

    Fablet smartfon ficzerfon.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23. ~tata  2014-01-26 08:34:15  host: apn-31-1-160-144.dynamic.gprs.plus.pl

    LG, durnota ma swoje piec minut.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~Nick  2014-01-27 09:18:19  host: 92.60.132.22

    20) tabletofon :) ale fakt, tak się rodzi słowotwórstwo, bo to nowa nazwa na świecie i albo jak zawsze trzymajmy się nazwy oryginalnej albo 100% spolszczenia, a taki 50/50 łamaniec to jak mówienie kiedyś że idzie się do [Hajfi] czyli Hi-Fi :)